Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави — без належного контролю, а повноцінного самоврядування — без необхідного обсягу повноважень і матеріально- фінансових ресурсів і якщо у сільської чи селищної влади немає цих самих ресурсів, то практично жодну життєво важливу проблему — як то водопостачання, опалювання, ремонт шкіл, клубів, ФАПів — розв'язати неможливо.
«Ми здатні вирішувати більшість проблем, проте вимушені пристосовуватися до недосконалої законодавчої бази місцевого самоврядування і до реальних об'єктивних умов сьогодення. Як посилити фінансові можливості територіальної громади? Як швидко і ефективно реагувати на виклики життя та здійснювати реформи?» Ці питання озвучила голова районної ради Любов Куцевол на засіданні консуль- тативно-дорадчої ради з питань забезпечення діяльності місцевого самоврядування в районі та його розвитку, що відбулася на базі Малошестір- нянської сільської ради.
У роботі консультативно-дорадчої ради взяв участь також голова районної державної адміністрації Віталій Кучерук.
Засіданню передувала копітка робота фахівців районних служб, тож і поради їх сільським, селищним головам були конкретні та ділові.
Заступник начальника Нововоронцовської МДПІ Ніна Майстренко назвала основні напрямки в роботі по наповненню бюджету в 2011 році в розрізі кожної сільської, селищної ради:
- збільшення розміру орендної плати за використання земель запасу за межами населених пунктів;
легалізація робочих місць в сільськогосподарському комплексі та торговельній галузі;
реалізація безгосподарного майна;
збільшення розміру орендної плати за земельні частки (паї);
залучення фізичних та юридичних осіб, які мають у фактичному обробітку декілька паїв, до реєстрації суб'єктами підприємницької діяльності.
Начальник відділу Держкомзе- му у районі Тетяна Музичко схарактеризувала середній розмір орендної плати за землю сільськогосподарського призначення по кожній сільській раді і акцентувала увагу сільських, селищних голів на невикористаних резервах.
Лариса Олло, начальник фінансового управління районної державної адміністрації, проаналізувала стан виконання місцевих бюджетів відповідно до річних планів, зазначивши, що Архангельська і Малошестірнянська ради стовідсотково виконали річні завдання, а найскладніша ситуація в Нововознесенській сільраді, де виконано річний план лише на 24%.
Можливо, учасникам зібрання важко було одразу сприйняти великий обсяг інформації, рекомендацій та аналітики, проте до живої дискусії підключилася господиня виїзного заходу — Малошестірнянський сільський голова Ольга Чай- ховська. Вона на конкретних Прикладах, з власної практики продемонструвала, що за короткий час можна зробити на підпорядкованій їй території. Вміло поєднавши високий професіоналізм фінансиста, організатора та багаторічного керівника, об'єднавши зусилля депутатського корпусу, сільськогосподарських виробників всіх форм власності, землекористувачів, приватних підприємців та громадян трьох населених пунктів, змогла за півроку створити команду однодумців, розібралася досконало з балансом землі, «підводними» фінансовими течіями, можливостями території — і має відповідний результат! Має бачення фінансових можливостей територіальної громади, має бачення джерел наповнення місцевого бюджету і вміє мобілізувати всі можливі надходження.
Змінити своє життя на краще можна принаймні за наявності двох чинників — бажання і знання того, як це зробити.
Тож, сподіваємося, що на засіданні консультативно-дорадчої ради її учасники набули і конкретних знань, і бажання для сталого забезпечення діяльності своїх територіальних громад.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |