ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Засідання колегії райдержадміністрації
30.05.2011 / Газета: Каховська зоря / № 43-44 / Тираж: 8000

На розширеному засіданні колеги РДА, яке провів голова райдержадміністрації В.Сторчак, було розглянуто стан та пер­спективи розвитку позашкільної освіти в нашому районі. Як доповів начальник від­ділу освіти РДА В.Грушко, на Каховщині стабільно функціонують два позашкільні навчальні заклади: районний центр дитя­чої та юнацької творчості і дитячо-юнацька спортивна школа, де відповідно навчають­ся 30,5% та 8,5% всіх учнів району. Мере­жа гуртків, секцій та кількість їх вихованців постійно зростають, і нині в 87 гуртках та спортсекціях навчаються 1422 школярі.

Практична робота гуртківців та секційників здійснюється в 17 загальноосвітніх навчальних закладах Каховщини. Організацію навчапьно- виховного процесу забезпечують 80 педагогіч­них працівників, з них 76 — сумісники, 3 — штатні та один — основний працівник.

Пріоритетним напрямком роботи РЦДЮТ є художньо-естетична діяльність. Тут щорічно проводяться районні огляди художньої самоді­яльності «Таврійський барвограй», їх переможці беруть участь в обласних етапах та в заключних гала-концертах у Херсоні. 360 вихованців цен­тру за творчі успіхи нагороджені дипломами, грамотами та подяками. Результативна й робо­та гуртків декоративно-ужиткового мистецтва: «Юні майстрині» — постійні переможці Всеу­країнської виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край!», учасники районних та обласних конкурсів авторських ви­робів з бісеру та народної ляльки-мотанки.

Успішно функціонують гуртки екологічно- натурапістичного спрямування та юні науковці з Малої академії наук України, 96 обдарованих дітей беруть участь у пошуково-дослідницькій роботі. Вихованці туристично-краєзнавчих гуртків протягом 2010-2011 років отримали 58 призових місць у всіляких всеукраїнських, обласних та районних акціях, експедиціях та зльотах.

В 2011 р. РЦДЮТ спільно з ДЮСІ1І провели районні спортивно-туристські змагання «Еста­фета туристських навичок».

В дитячо-юнацькій спортивній школі функ­ціонують 6 відділень з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, футболу, легкої атлетики та шахів. Протягом 2010-2011 років більше 1600 учнів взяли участь у понад 20 районних спортивно-масових заходах. Серед кращих результатів наших юних спортсменів є пер­ше місце команди району на дитячій олімпіаді «Херсонщина-2010», перемога сім'ї Бойків із с. Ольгівка на обласних змаганнях «Тато, мама, я — спортивна сім'я», друге місце каховчан в спартакіаді допризовної молоді Херсонщини...

В РЦДЮТ працюють гуртки правового спря­мування, триває пошук нових форм організації соціального виховання дітей та молоді.

На утримання та розвиток позашкільних на­вчальних закладів району у 2010 р. було виді­лено 373 тисячі гривень, а на поточний рік сума зросла до 411 тис. грн., однак обсяги бюджет­них видатків назвати достатніми ще не можна.

Підсумовуючи обговорення цього питання, голова РДА В.Сторчак, звертаючись до голів селищної та сільських рад, наголосив на необ­хідності настійніше працювати над додатковим наповненням сільських та районного бюджетів, а також активніше підключати до відповідного фінансування на добровільних засадах колек­тиви та керівників агрогосподарств Каховщи­ни.

Колегія прийняла рішення, спрямоване на оновлення матеріально-технічної бази закла­дів позашкільного навчання, розширення ме­режі відповідних гуртків та секцій, на активніше залучення позабюджетних коштів для розвитку позашкільної системи становлення молоді.

Начальник фінансового управління райдер­жадміністрації Н Лагунова доповіла присутнім про результати ревізії контрольно-ревізійного управління в Херсонській області щодо стану фінансово-господарських справ в бюджетних установах району, а також про внесення змін до показників районного бюджету-2011 р. (за ре­зультатами згаданої ревізії КРУ в Херсонській області).

На засіданні колегії РДА було підбито під­сумки участі селищної та сіл ьськихтериторіаль- них громад Каховщини у квітнево-травневому місячнику з благоустрою, санітарного очищен­ня та озеленення. Серед територіальних гро­мад першої категорії перше місце посіла Лю- бимівська селищна рада (голова М.Мотрюк), (протягом місячника тут прибрано 375 км до­ріг та велосипедної доріжки, замінено дорож­ній знак, очищено 10 тисяч кв. метрів зелених зон, відремонтовано 15 лавок та урн для сміт­тя, ліквідовано стихійне сміттєзвалище, відре­монтовано 8 км парканів та огорож, прибрано 9 га кладовищ, висаджено 75 кущів та 70 де­рев, прибрано 399,2 тис. кв. м прибудинкових територій та 13, 185 тис. кв.м територій під­приємств всіх форм власності); друге місце — Чорнянська сільська рада (голова Ю.Серов), (прибрано 52 км доріг, встановлено 5 дорожніх знаків, 80 лавок та урн для сміття, відремонто­вано 3 пам'ятники, прибрано 4 га кладовищ, ви­саджено 740 зелених насаджень, встановлено 130 ліхтарів) і третє — Чорноморівська сільська рада» (голова В.Гузь), (відремонтовано в'їзну арку, прибрано 6 км доріг і 2 тис. кв. м терито­рій об'єктів соцкультпобуту, огороджено 150 м кладовища та 2 га його впорядковано, наве­дено порядок біля двох пам'ятників загиблим воїнам, прибрано 2,5 тис. кв. м прибудинкових територій).

Серед громад другої категорії перше міс­це виборола Кам'янська сільрада (голова В.Дядів), (прибрано всі прибудинкові території, в місячнику брали участь власники тракторів та вантажних машин, порядок наведено на всіх сільських цвинтарях за допомогою трудівників ДПДГ «Каховське», фермерських господарств «Труд» та «Зоря Каховщини»); друге місце — Роздольненська сільрада ( голова Т. Величен- ко), (ліквідовано 15 несанкціонованих сміттєз­валищ, висаджено 1,6 тисячі кущів та дерев і 900 кв. м квітників, відремонтовано 2 автобусні зупинки тощо) і третє — Червоноперекопська сільрада (голова Г.Лобунько), (прибрано 3,5 км доріг, очищено 11,2 тис. кв. м зелених зон, по­валено 15 аварійних та сухих дерев, наведено порядок на 3,5 га сільських кладовищ тощо).

Голова РДА В.Сторчак і голова районної ради М.Крупін вручили переможцям та призе­рам місячника з благоустрою грамоти райдер­жадміністрації та райради і живі квіти (грошові премії від 2 до 5 тисяч гривень на адресу кра­щих селищної та сільських рад надійдуть пізні­ше).

За сумлінне ставлення до організації та проведення місячника з благоустрою Гра­мотами голови райради і голови РДА наго­роджено Дмитрівську, Волинську, Дудчин- ську та Малокаховську сільські ради (сільські голови відповідно Л.Землянська, А.Нізкіх, А.Гусейнов і В.Ільницький), а також колективи ДПДГ «Асканійське» (директор Герой України А.Найдьонова), ДПДГ «Каховське» (директор Е.Репілевський) та управління Головного Ка­ховського магістрального каналу (начальник Ю.Ващенко).

В.Сторчак, вітаючи переможців, заува­жив, що роботи з благоустрою, санітарного очищення та озеленення сільських населених пунктів Каховщини повинні тривати постійно і системно — щороку з 1 -го січня по 31 грудня. І з ним важко було не погодитись.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту