ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Туберкульоз ховається у школі
02.06.2011 / Газета: Новий день / № 23 / Тираж: 36600

Хворим на туберкульоз ви­явився вчитель однієї з загаль­ноосвітніх шкіл Берйславського району. «Нами вже проведено обстеження цього об'єкта, оглядаємо зараз дітей, праців­ників ЗОШ, населення. Робота з прибирання джерела інфекції продовжується», — розповіла лікар-епідеміолог місцевої ра­йонної санепідемстанції Надія Лисенкова.

За її словами, не кожен хво­рий вважає за потрібне лікувати­ся від страшної недуги, воліючи краще страждати або навіть вмерти. Так, у 2010 році у судо­вому порядку було відправлено на примусове лікування чоти­рьох хворих. За порушення термінів проходження обсте­жень накладено 27 штрафів. А зараз лікарів і епідеміологів тур­бує родина у Червоному Маяку, члени якої хворі на туберкульоз, лікуватися категорично не хочуть, але водночас тримають ко­рову і продають молоко.

— Я вважаю, сьогодні ми по­винні при вітанні один з одним питати не «Як здоров'я?», а «Чи зробив ти флюорографію?», — радить заступник головного лікаря КУ «Бериславська цент­ральна районна лікарня» Віктор Костян. — Адже всі думають, що підхопити цю хворобу можна, лише спілкуючись із її носіями. Нещодавній випадок у Сімферо­полі довів, що це не так. Там хво­рий мешканець однієї з багато­поверхівок навмисно залишав своє мокротиння на перилах у парадному. А потім одночасно в будинку захворіло на туберку­льоз декілька дітей. Прикро те, що держава сьогодні виділяє чи­малі кошти на профілактику цієї недуги, але люди проходити об­стеження дуже часто просто не хочуть, забуваючи, що, підхо­пивши деякі форми туберкульозу, можна вмерти протягом трьох місяців!

За його словами, епідемічна ситуація з туберкульозу в районі є цілком керованою. Тут спосте­рігається зниження захворюва­ності населення і смертності від неї. Зараз на диспансерному об­ліку з діагнозом активного тубер­кульозу перебувають 122 хворі, у тому числі два підлітки. В стаціо­нарах лікуються 32 людини, у тому числі 9-у інфекційному відділенні ЦРЛ. Амбулаторне лікування отримують 56 хворих, із яких 44—у сільських лікарських дільницях. Серед тих, хто впер­ше захворів на цю недугу у ра­йоні, 72% становлять непрацю­ючі працездатного віку, 11% — пенсіонери. 64% хворих потре­бують соціальної допомоги.

— У нас працює пересувний флюорограф, який постійно ви­їжджає у села. На жаль, деякі сільради не забезпечують повноцінної явки людей на обстеження. Зокрема, Веселівська і Козацька, зауважив Віктор Костян.

— Зараз у нас на обліку пере­бувають вісім хворих на активну форму туберкульозу, — говорить голова Веселівської сільради Людмила Аннас. — Я згодна, кількість обстежених могла бути й більшою, але низька явка пов'яза­на з тим, що чимало односельців працюють за межами області.

Згоден із критикою і голова Козацької селищної ради Андрій Чирко. «Щоправда, нашої про­вини тут немає, — зауважив він.

Просто кілька місяців тому помер головний лікар нашої ам­булаторії, де тепер працює лише молодший медперсонал. А в та­ких обставинах, до того ж за відсутності?не лише терапевта, а й інших потрібних фахівців, організувати належний про­філактичний огляд непросто».

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту