ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Безпека вимагає пропаганди
02.06.2011 / Газета: Новий день / № 23 / Тираж: 36600

22 повідомлення від підприємств та організацій Херсона та Білозерського району про нещасні випадки на виробництві, з них два групових нещасних випадки, один нещасний випадок зі смертельним на­слідком, один випадок смерті на підприємстві та шість повідомлень про про­фесійні захворювання. Таку сумну статистику за І квартал 2011 року мають у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні. Відповідні комісії з розслідування визнали, що 16 нещасних випадків дійсно пов'язані з виробництвом.

— Останніми роками ми спостерігає­мо на підприємствах не тільки порушен­ня правил безпеки, а й свідоме невико­нання з боку працівників технологічних регламентів. Байдужість до охорони праці — одна з головних причин високого рівня травматизму на виробництві. Тому сьо­годні ми змушені не просто нагадувати, а звертатися до активної пропаганди щодо охорони праці, — розповідає начальник відділу організації профілактики нещас­них випадків на виробництві відділення ВД ФСНВ у м. Херсоні Володимир Ординський. — Кожна працююча людина по­винна особисто перейматися дотриман­ням вимог безпеки праці на своєму робо­чому місці, розуміти, що охорона праці — це майже синонім таких понять, як здоро­в'я і довголіття. У протилежному випадку одного дня замість того, щоб у чудовому настрої з роботи повернутися додому, лю­дина потрапляє на лікарняне ліжко, а то й взагалі цей робочий день стає останнім у житті. Аби такого ні з ким не трапилося, потрібно чітко усвідомлювати, що про охо­рону праці треба думати не менше, ніж про виконання робочих нормативів, планів і завдань.

У реальному житті, на жаль, ситуація кардинально протилежна. Розроблена си­стема управління охороною праці функціо­нує на достатньому рівні далеко не на кож­ному підприємстві. І це при тому, що відділення Фонду безкоштовно надає своїм страхувальникам методичну допо­могу і консультації щодо розробки та впро­вадження СУОП. Для цього з підприєм­ствами укладаються договори «Про спільну діяльність». Так, останнім часом Фонд соціального страхування від нещас­них випадків на виробництві та професій­них захворювань уклав договори з ТОВ «Еволюція», ТОВ «Алкоресурси», ПП «СП «Маш-буд» та іншими. Успіх цієї співпраці багато в чому залежатиме від залучення кожного працівника до участі в управлінні охороною праці.

Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту