Цього року свято «Останнього дзвінка» проходило у всіх школах країни 27 травня. Пролунав він і для учнів херсонських шкіл. Загальна кількість випускників у місті цьогоріч у три рази менша, ніж зазвичай, така ситуація склалась через те, що у 2000році відбулася реформа загальної середньої освіти.
«11 років тому влада запропонувала батькам вибір — віддавати дітей до школи у 6 або у 7 років. Тому зараз є так званий «пробіл», спричинений вибором батьків, — пояснив ситуацію начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Ніконов. — Але у процентному співвідношенні медалістів менше не стало, якість знань в жодному разі не зменшилась».
Урочисті заходи до свята відбувалися у місті досить традиційно — вітання вчителів та батьків, виступи учнівських мистецьких колективів, і, звичайно, останній дзвінок.
А учні Херсонської спеціалізованої школи № 52 ім. Т. Шевченка, для того аби відійти від формалізму і гідно відсвяткувати початок канікул, традиційно організували гала-концерт, під час якого відбулося і нагородження тих, хто досяг певних успіхів у навчанні, спорті та громадському житті школи і міста. Отримали свої нагороди класи, що брали найбільш активну участь у зборі макулатури, і також було визначено найкращий клас року, а у якості подарунку школярі отримали безкоштовні поїздки у миколаївський зоо- та аквапарки.
Не залишилися без відзнак і вчителі школи, які сприяли активізації громадської свідомості учнів, адже саме завдяки їхнім зусиллям діти не лише отримують знання, а й виростають справжніми патріотами країни та міста. Останній дзвінок для випускників став не сигналом на відпочинок, а своєрідним символом — дитинство закінчилось: так, їм більше не доведеться поспішати на уроки, займати місця за шкільною партою, і розважатися на перервах з однолітками,.. Попереду — нове, невідоме, і суворе у своїх буднях, життя «дорослої» людини.
Та мабуть не менш хвилюючий момент «останнього» дзвінка є й для вчителів, для них це теж своєрідний сигнал — «час прощатися» з тими, у кого впродовж кількох років вони вкладали свої знання, кого виховували. Попереду — час перевірки: чи все зроблено правильно, чи не схибили вони — «сіячі» розумного, доброго, вічного»? Саме «останній дзвінок» дає «старт» перевірці, чи насправді випускники готові до «дорослого» життя?..
Чи є у них «наполегливість», «цілеспрямованість», «старанність», «відповідальність» в решті решт? Чи все зробили вчителі, аби їхні випускники стали «Людьми» з великої літери?
А ось ще одна херсонська школа, тут теж прощаються із випускниками, тут теж говорять добрі слова, і тут теж витирають сльози...
«Цей рік пройшов надто швидко. З ОДНОГО боку, ми розуміємо, що прийшла пора відпочинку,а з іншого сумно, адже ми попрощаємось з нашими випускниками, — говорить директор школи №13 Ганна Пере- гняк. — Сподіваюся лише, що всі вони будуть хорошими людьми. Діти у нас хороші всі, але їх чекає багато життєвих випробувань, і хочеться побажати їм гідно пройти по цій дорозі».
Де б не звучав дзвоник: у великій школі обласного центру, чи у маленькому селі, де всього 3-5 випускників, всюди є люди, які хвилюються більше, ніж і учні і викладачі це батьки випускників. Ще вчора їхні діти були маленькими — вони доручали їхнє виховання школі, вони знали, що діти ростуть та набувають знання під учительським крилом, а отже — вони в надійних руках: «Син ходив до школи, як додому. Ми знали, що можемо покластися на вчителів, а тепер невідомо, що і як буде. Дуже переживаємо, мало того, що попереду багато нових проблем, так і до школи ходити сину більше не треба. Як до цього звикнути?» — ділиться емоціями мама одного з випускників Херсонської гімназії № 6, Тетяна Мініх.
і батьків зрозуміти можна, адже це тільки за паспортом та за стансом ді™ стали «дорослими, а у житті не все так просто. Дорослим бути нелегко, та й стають ними не тієї миті коли отримують атестат про середню освіту... Попереду у дітей багато складнощів і багато проблем, а у їхніх батьків ще багато з'явиться сивини до того, як вони з упевненістю скажуть: «Ти, моя дитина, стала дорослою»...
Та останній дзвінок — це не тільки старт у «велике» життя, але це ще й старт відпочинку. Для абсолютної більшості школярів — розпочалися довгоочікувані літні канікули. І для них відпочинок зараз на першому місці. Не треба прокидатись зранку, не треба готувати домашні завдання...
і... три місяці без контрольних! Але... це й три місяці без однокласників, без звичних занять і звичних розваг, дехто вже сьогодні відчуває, що без зручного і такого звиклого оточення буде важко.
«Вчитись в школі — це дуже-дуже добре, так як є велике навантаження для кожного класу. Кожна людина має вчитись, напружувати свої інтелект та інтуїцію, щоб зрозуміти складний матеріал, щоб вирішити складну задачу. Ми повинні подолати всі перешкоди, щоб отримати хороший атестат, грамоту чи подяку за хороше закінчення школи», — ділиться своїми поглядами на життя учениця 5 класу школи № 52 Марія Меч. — Як на мене, літо — для того, аби діти змогли трішки відпочити, але особисто я буду дуже сумувати за школою. За 9 місяців звикаєш до цих стін, до цих класів. Звикаєш прокидатись о шостій, робити уроки, звикаєш вчитись. Мені буде складно без цього».
У день свята «Останнього дзвінка» на адресу школярів звучали вітальні слова і від представників органів влади, і від вчителів та батьків. Ми долучаємось до вітань і бажаємо комусь: гарного відпочинку, а комусь: успішних випробувань у новому «дорослому» житті...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |