ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЧИ ДОПОМОЖЕ ВЛАДА БІЗНЕСМЕНАМ?
02.06.2011 / Газета: Акценти / № 20 / Тираж: 5000

На діалог з владою представники бізнесу в нашій країні розраховують давно. Протести підприємців, що пройшли по всій країні після прийняття нового Податкового Кодексу — яскравий цьому приклад. У нашій області ситуація, за словами бізнесменів, нічим не краща, ніж в інших частинах України. Певно, що саме для вирішення всіх спірних питань, що виникають у представників підприємництва і влади, було створено Громадську Раду при ОДА, чергове засідання якої відбулося 27 травня.

До порядку денного було включе­но тільки одне питання: «Про нагальні питання, що перешкоджають розвит­ку підприємництва на Херсонщині».

Підприємці, яких запросили на засідання, досить стримано вітали представників влади області: Миколу Костяка (Голова ОДА), Анатолія Хо- менка та Андрія Яценка (заступники Голови ОДА),

«Діалог» розпочався зі вступної промови губернатора, у якій доміну­вали репліки на кшталт: «Ми працю­ємо над цими питаннями», «Давайте будемо щось робити в цьому руслі», і «Я обов'язково прийму це до уваги», які нікого із присутніх не здивували і не «окрилили» — «говорильня» ^«болтов­ня», а от коли почали говорити підпри­ємці, то в залі стало «гаряче». Проблем у бізнесменів звичайно вистачає, як і у всіх сьогодні, але вже з перших слів стало зрозуміло, що це — «крик душі».

Ті, хто говорили, нагадали мож­новладцям, що це вони, самі, коли державу вони не цікавили, знайшли для себе заняття, роботу, дали її іншим. Сьогодні держава, не зробив­ши жодного кроку назустріч їхньому маленькому бізнесу, хоче жити за його рахунок, хоче утримувати себе і свої органи, які крім як «Здирати», «Жирувати», «Корумпувати» нічого іншого не вміють. Влада живе за рахунок народу і малого бізнесу, і тому його представники, а вони ж, у свою чергу, — народ, розраховують, як мінімум, на розуміння з боку вла­ди, а, як максимум, на невтручання у їхню діяльність, і як на ідеалістичний варіант — на підтримку.

«Мы сейчас не говорим о том что законодательство плохое, — на­голошує член Громадської ради при ДПА області Ганна Довбуш. — Мы говорим о том, что нам с ним работать. Поэтому мы еще раз просим налоговую разъяснить, как нам работать, как применять те же штрафные санкции. В новом Кодексе разобраться очень тяжело даже спе­циалистам, а мы- предприниматели просто хотим делать свою работу также, как и все остальные, также как и Вы. Я уже второй день кряду пытаюсь зайти на сайт ГНИ области и никакого результата».

На таку промову представник податкової, начальник відділу масово-роз'яснювальної роботи,. Андрій Ковбель, відповів: «Ви ма­буть не на той сайт потрапляєтеі а ми робимо свою роботу так, як треба, працюють гарячі лінії, і ми завжди раді допомогти тому підприємцю, який цього потребує».

Подібних звинувачень, з вуст біз­несменів, які прийшли на засідання Громадської Ради, звучало ще дуже багато. Головні проблеми сьогодні (на їхню думку) — це недосконале законодавство, з яким розвиток під­приємництва просто неможливий; робота з монополістами, на яких може вплинути тільки влада,

Цікавим моментом, під час за­сідання, стала реакція голови ОДА Миколи Костяка на чергову «заяву» від бізнесменів. На запитання: «По­ясніть, Миколо Михайловичу, чому у нас єдиний обласний центр в Україні, де не працює холодильна база овочесховища, і ми знаємо, що вона нескоро запрацює»? Губерна­тор спочатку трохи розгубився, а потім почав досить переконливо (як завжди) доводити присутнім свою думку з цього приводу: «Ви мабуть

не в курсі останніх новин. Я навіть з журналістами їздив презентувати новий проект по базі «Холодильник». І вона дуже скоро запрацює».

ТАК, презентація була, та чи буде від цього толк? Скільки коштуватиме підприємцям користування послугами тієї бази? Скільки відсотків для влад­них кабінетів вже закладено у вартість послуг?, — чи знає відповідь на це за­питання Микола Миколайович?

Питання: «Кому вірити?»: пред­ставникам влади, які годують нас обіцянками вже не перший рік, чи бізнесменам, які скаржаться на дії цієї ж влади, як і ми з вами, і в той же час живуть набагато краще, ніж звичайні громадяни — залишилося «відкритим».

Автор: Сергій ОСОЛОДКІН, Олена КУЧЕРЯВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту