ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ХТО ОЦІНЮВАТИМЕ ЗЕМЛЮ?
02.06.2011 / Газета: Акценти / № 20 / Тираж: 5000

Певна частина коштів, що надходить до обласного бюджету — оплата земельного податку. Ні для кого не секрет, що саме земля приносить достатньо прибутків і орендарям, і власникам, тим паче, що наша область вважається аграрною. У той же час всім відомо, що за ділянку треба сплачувати податок, незалежно від того, орендована вона чи ні. Саме про земельний податок йшла мова на останній прес- конференції ДПА у Херсонській області.

Своєрідна по шесть на Херсонщині, зазначають податківці — це викорис­тання земельних ділянок без оформлення правовстановлюючих документів та будь-яких угод про сплату -податку за землю. Крім цього, у власників та орендарів земель тепер є нові зобов'язання, згідно з теперішнім По­датковим кодексом.

«Если раньше плату за землю формировали областной, районный, или советы на местах, то с текущего года все деньги остаются в бюджетах общественных громад, где расположены земельные участки, — говорить про цьогорічні нововведення завідувач сектору адміністрування платежів за землекористування та місцевих податків і зборів, ресурсних та неопо­даткованих платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Херсонській області Тетяна Ракитська. — Сейчас главное задание нашего управления — это стимулировать собственников земли к проведению новой денежной оценки их участков. Больше всего от нововведений «пострадают» дачники, ведь теперь для них в Кодексе предусмотрена отдельная статья. Ставка платы за землю для дачных и садоводческих товариществ увеличена почти в 100 раз, по сравнению с начислениями последних годов».

Вагомим резервом поповнення місцевих скарбниць є грошова оцінка землі — вважають спеціалісти податкової. Порівняльний аналіз базової вар­тості земельних ділянок у межах населених пунктів, де оцінка більше 5-7 років не оновлювалась, свідчить, що вона занижена у 2 рази, порівняно із населеними пунктами, де землю оцінювали в останні роки. Як не дивно, най­більша кількість порушень земельного законодавства спостерігається саме в обласному центрі. У Херсоні, зазначають фахівці ДПА, ставки орендної плати не переглядались вже кілька років, нової оцінки земельних ділянок немає, та і договори оренди підприємці переукладати не поспішають. Осно­вні права щодо розпорядження земель, що відводяться під славнозвісні торгові центри надано, у нашому місті саме власникам цих ТЦ, Причому це передбачено рішеннями Херсонської міської ради.

«Усі ці проблеми можна вирішити, але лише за умови сприяння місцевої влади», — зазначає Тетяна Ракитська. На жаль, рекомендації податкової органи місцевого самоврядування виконують не в повному обсязі. Зі свого боку, ДПА області не може прямо вплинути на них, лише порекомендувати план дії. Єдине, що в силах податкових інспекторів — це надати інформа­цію по земельним відносинам контрольно-ревізійному управлінню. А КРУ вже використовує її у процесі перевірки того чи іншого органу місцевого самоврядування.

Таким чином, саме в сфері земельних відносин у податківців майже відсутні важелі впливу. Інспекторам залишається лише сподіватись на свідомих громадян, які будуть вчасно виконувати всі поради ДПА.

Автор: Олена КУЧЕРЯВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту