Завдяки соціальним проектам депутата Херсонської міської ради Андрія Путілова та волонтерам «Відродження Херсона», херсонські діти мають змогу розширити свій кругозір, дізнатись про те, які події розгортались у місті під час окупації Херсона німецько- фашистськими загарбниками. А ще — зміцнити здоров'я під час літнього відпочинку. Напрямки цих проектів досить різні, та вони мають одну мету — приділити увагу дітям та виховати з них справжніх патріотів свого міста, держави... Але про все по черзі
Ми вже розповідали, що разом їй фахівцями краєзнавчого музею «Відродженням Херсона» реалізовано проект «Пам'ять», в рамках якого знято документально-публіцистичний фільм «Херсон — ключ від миру», надруковано копії листів-три- кутників та газети воєнних часів. Пошукова робота, присвячена річниці Великої Перемоги, мала на меті розповісти про наших земляків-героїв, серед яких окремо стоїть постать генерала Захара Видригана. Після війни він привіз до Херсона ключ від німецького міста Потсдам, де свого часу відбулося символічне посвячення Адольфа Гітлера у лідери фашизму. У фільмі детально викладені ці події та робиться висновок, що «ключ від миру» за історичним збігом обставин зберігається у Херсонському краєзнавчому музеї. І це покладає на усіх нас дуже серйозну відповідальність. Унікальність фільму полягає в тому, що на кадрах хроніки воєнних часів — херсонські вулиці. Про свої враження від життя під час окупації розповідають реальні люди, мешканці нашого міста. Зараз це херсонці поважного віку, але у 1941-1943 роках вони були дітьми. Так само, як і сучасні школярі, вони хотіли розваг, цікавого життя, але свої суворі корективи внесли війна та окупація. Автори намагалися через призму сприйняття дітьми війни, подій окупації донести до сучасних підлітків інформацію про ті страшні роки.
Наскільки це вдалося, можна було спостерігати на прикладі показу фільму у херсонській школі № 27 (на фото). Хтось скаже, що фраза «патріотичне виховання молоді» вже набила оскомину, що до серця сучасних дітей дуже важко достукатись. Напевно, доля правди є у цих припущеннях. Але багато залежить від того, хто і як пробуджує почуття дітей. Так- от, підчас показу склалося враження, що підліткам було справді небайдуже. Вони дивилися на фотографії замучених та повішаних на вулиці Суворова хлопчиків з Карантинного острова, чули спогади про комсомольців-під- пільників, які вели боротьбу з окупантами власними силами, дізнавалися про постать Захара Видригана... Ці кадри вражали...
Майже годину тривав показ і, мабуть, якби не було цікаво, діти не ставили б запитання спеціалісту краєзнавчого музею Ользі Гонча- ровій, не висловлювали б свої думки та емоції з приводу побаченого. Ось~ і виходить, що, якщо такі емоції є, то автори фільму та проекту загалом досягли мети — вони достукалися до сердець сучасних підлітків, аті сприйняли інформацію. Можливо, побачене в якийсь момент надихне школяра надати допомогу людині похилого віку чи покласти квіти до монумента Невідомому солдату. Можливо, хтось зупинить руку свого однолітка, який за допомогою балончика з фарбою захоче зіпсувати пам'ятний знак, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Можливо, хтось на півслові обірве пусту розмову про ганебні неофашистські ідеї, які виникають й у нашому місті... Це й буде результатом того, що прийнято називати патріотичним вихованням.
Слід зазначити, що аналогічні покази відбулися ще у декількох школах Херсона.
А 21 червня на 14:00 у ККЗ «Ювілейний» запланована демонстрація фільму «Херсон — ключ від миру» для всіх бажаючих. Тобто робота у цьому напрямку буде продовжена й набере нових обертів уже в наступному навчальному році.
Тепер хотілося б зупинитися на другому дитячому соціальному проекті Андрія Путілова, який буде дуже актуальним у період канікул. Минулого року був успішно реалізований проект «Клуб дитячого плавання», завдяки якому юні херсонці мали змогу навчитися плавати, а також з користю провести літні канікули. У цьому році проект розширив свої рамки до «Школи літнього дозвілля».
- До моєї приймальні депутата міської ради дуже часто звертаються батьки з проблемою, як організувати дозвілля дитини в умовах міста. Зазвичай приходять люди з невеликими статками, які, на жаль, не можуть оплатити сину чи доньці поїздку на море. Також виникають проблеми з відвідуванням секцій та гуртків, бо влітку вони припиняють роботу, — розповідає меценат проекту Андрій Путілов. — Допомогти конкретній родині чи дитині — це означає обділити іншу. Саме тому ми прийняли рішення продовжити проект «Школа літнього дозвілля» й охопити ним якомога більше дітей. Я вважаю, що чим більше юних херсонців будуть зайняті корисними справами, а спорт- це найкраще, що можна придумати в цьому плані — тим менше дітей будуть проводити час на вулиці.
Дітям протягом усього літа буде запропоновано відвідувати безкоштовні секції з шахів, шашок, футболу та плавання. У межах секцій будуть організовані змагання, турніри, особисті та командні першості. Цікаво, що Олімпійський комітет підтримав створення «Школи літнього дозвілля», яка буде працювати під патронатом олімпійських чемпіонів Сергія Бубки та Дениса Силантьєва. Щоб дітям було цікаво, автори проекту запропонували й заохочення кращим спортсменам та командам — це сюрпризи від футбольної команди «Шахтар», путівки до дитячого оздоровчого табору, призи, набори спортивного інвентаря для шкільних команд, майстер-кпас із плавання від Дениса Силантьєва та багато інших приємних моментів. Усі секції будуть вести досвідчені та професійні тренери.
Презентація «Школи літнього дозвілля» відбудеться2 червня об 11.00 на базі ДЮСШ № 1 та спорткомплексу «Освіта» за адресою: проспект 200 років Херсона, 19. А 3 червня у Гідропарку об 11:00 відбудеться відкриття «Клубудитячого плавання».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |