Школа в селі Клини одна з найменших у районі. Менше шести десятків учнів, менше півтора десятка вчителів. Але школа живе. При тому саме школа стала об'єднуючим центром села.
Колишній відгодівельний радгосп «Світанок», як і переважна більшість господарств, так і не вийшов із коматозного стану реформ, з міцного соціалістичного господарства, яке давало людям роботу, отже -достаток, забезпечувало відпочинок, безплатне лікування, навчання та ін., так і не перетворився (ахтоті перетворення планував?!!) у процвітаюче капіталістичне агроформування. На його попелищі відродилось однойменне СВАТ, але його потужності на порядок чи й два поступаються «Світанку» попередньому.
Разом з кончиною радгоспу пішла у безвість інфраструктура села. Лишилась школа. Якщо «реформування» дійде й до неї і школу, у порядку «оптимізації», не приведи Господи, закриють, не приховують стривоженості батьки дітей-школярів, то й село може вмерти: не буде мотивації для життя. Про це вони говорили восени минулого року, коли ми зустрілись на Дні вчителя в Клинах вперше, говорять про це й зараз, перед святом Останнього дзвінка. З гордістю говорить директор школи Людмила Григорівна Кохановська про своїх випускників — спеціалістів сільського господарства, вчителів, лікарів, морських капітанів і штурманів, нарешті про хороших трудівників і добрих людей...
На нинішнє свято Останнього дзвінка прийшли в основному мами та бабусі — глави сімейств десь на роботах. Одні працюють у СВАТ «Світанок», інші — підробляють у місцевих фермерів або «на відході».
Великий коридор, він же актовий зал, вмістив усіх. Було сказано багато теплих слів, була концертна програма у виконанні дітей, за участі вчителів, був вальс кращого учня з класним керівником. Немало було й сліз — не втрималась перша вчителька сьогоднішніх випускників Наталія Анатоліївна Малашкевич, а класний керівник Лариса Миколаївна Мелеш- ко, яка вела їх п'ять років, так і не впоралась зі сльозами. Такі щирі сльози «придумати» не можна. Як не можна «придумати» щирості стосунків у цій школі. Не обпалило б такої зворушливої щирості життя, з яким ці юнаки й дівчата зустрінуться віч-на- віч найближчим часом.
От із сільської школи й вилітає черговий випуск. У відповідності із наказом директора дев'ятикласники залишають зал і йдуть на останній урок, восьмикласники займають їхнє місце і так далі. Незаповненою лишилась ніша першокласників — їх школа прийме в свої обійми 1 вересня.
P.S. Народний депутат Олексій Журавко подарував школі села Клини РЯ)-приставку, яка згодиться дітям для перегляду навчальних програм.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |