Хоч і не «в тему», як зауважив один депутат
Щоб депутати наочно відчули дух «новизни», яку, треба вважати, принесла нова команда, міський голова Василь Плотніков, відкриваючи сесію, яка відбулася минуло? п'ятниці, сказав про грядуще депутатське переселення. «Для цього з приміщення, що навпроти, — сказав Василь Фадейович, показуючи у вікно, — ми виселили всіх, у тому числі й козаків. Тепер у їх світлиці буде сесійний зал».
Нічого не скажеш, хороший сюрприз міські власті зробили цюру- пинським козакам напередодні 300- річчя заснування Олешківської Січі, «привітавши» їх з ювілеєм фактичним виселенням на вулицю.
Мимоволі напрошується асоціація з головою колгоспу, який узяв «моду» постукувати по графину з водою олівцем, закликаючи присутніх до порядку. ЦюзвичкуВ.Плотніков не раз уже демонструє на сесіях.
«Найсолодше», як він висловився, питання міський голова знову залишив на кінець сесії. Це обов'язковість дозволів чиновників міськради на розміщення об'єктів підприємництва.
Якби голосування про дозволи проходило на початку сесії, іронічно зауважив хтось у нас за спиною, то й ті 6 депутатів з 29 присутніх у залі, навряд чи проголосували б за, решта проти — такі досить показові результати голосування з цього питання.
Таке голосування явно розчарувало міського голову і він тут же закрив сесію. Адже навіть запропоновану владою «копію» дозвільних документів, яку вимагали подавати щороку, депутати назвали «важелем впливу» в руках «спеціалістів» міськради на підприємців. І проголосували проти. Причому, як ми вже сказали, зробили це досить активно.
«У мене тепер звідси два шляхи: або я веду її в загс, або вона веде мене до прокурора!», — згадав Василь Плотніков слова товариша Саахова з добре всім відомої кінокомедії «Кавказька полонянка». «До чого це ви, Василю Фадейовичу?», — поцікавився депутат-підприємець Олександр Іванов. Однак відповіді так і не почув. Тоді він дорікнув міському голові, що «слова товариша Саахова зовсім не «в тему» їхньої розмови.
Можна припустити, що Василь Фадейович мав на увазі подання спілки підприємців прокурору щодо приведення у відповідність до чинного законодавства рішення міськради від 15 грудня 2010 року про затвердження ставки єдиного податку. Якщо так, то посилання на товариша Саахова цілком виправдане.
Перший заступник міського голови Сергій Пінькас, звернувши увагу на присутність у залі «представників преси, які все ретельно фіксують» (це прозвучало нам як комплімент, оскільки ніяких, крім вашого покірного слуги, більше «представників преси» на сесії не було), закликав депутатів «відцензорувати» . самих себе, «перш ніж щось говорити». Бо потім, застеріг Сергій Володимирович, «ваші ж слова вкладаються вам у вуста...».
Однак депутати не прислухались до застережень першого заступника міського голови. Навпаки, дехто навіть перестарався. Депутат Володимир Гараненко: «Я цю вашу ахінею (це він так про проект рішення про обов'язковість одержання дозволів на розміщення бізнесу) ще при Слюсаренку опротестував у суді. А ви знову по «.. .над- цятому» разу його пропонуєте...».
Те, що, як декларує Плотніков, «копії» документів це власне й увесь «пакет дозвільних документів», ніякого враження на депутатів не справило. Навпаки, вони несподівано знайшли союзницю в присутній у залі не депутатки, а жінки-підприємця.
«Демонізована» міською владою як «скандалістка» вона з відчаю «проникла» на сесію і раптом постала пе- реддепутатами як людина з власною думкою, як мінімум по тих проблемах розміщення свого бізнесу, з якими зіткнулась сама. «По вас давно плаче прокуратура (це вона на адресу міського голови). Забули, як я переконувала вас, що це справа комунгоспу, а ви відповіли, що комунгоспів у мене немає!».
Депутат Ігор Житченко запропонував позбавити жінку- підприємця права голосу за формальною причиною — вона не депутат: «Василь Фадейович, хто веде сесію — ви чи вона?».
Що треба було робити головуючому? Виставити жінку на вулицю?
До речі, ніяк не реагував на різкі заяви депутатів і Вячеслав Бєтєв, голова постійної депутатської комісії, і сам, до речі, підприємець. Лише після того, як депутати наполягли, він з місця озвучив думку комісії: також проти.
Василь Плотніков запропонував дружно вступити Цюрупинській міськраді в асоціацію «Укржитлоекс- плуатація». Воно б і нічого, тільки чому ніхто не пояснив, що дасть цей вступ в асоціацію, яку, напевне, доведеться підтримувати фінансово бюджетними коштами, конкретно громаді міста Цюрупинська? Втім, одна «асоціація» зі вступом в асоціацію (даруйте, за тавтологію) усе ж напрошується: чи не пов'язано це з Альоною Ротовою, яка очолює Херсонське відділення цієї асоціації і яка підтримала Василя Плотнікова на виборах Цюрупинського міського голови?
Тепер про головний, як було сказано на сесії, успіх влади — бюджетний. Заявлено, що виконання бюджету Цюрупинської міськради найкраще в області. Депутат Ігор Житченко так розчулився, що запропонував тут же воздати належне чиновникам і ледве не в залі виписати кожному премію. Та народ, схоже, не дуже вірить в бюджетні успіхи влади. Тим більше, що місто помітно не поліпшилось. Це, мабуть, наш народ такий — його носом треба ткнути у те, що зроблено. А не ткнеш — то й не помітить нічого.
Прикро за народну копійку, сказала нам у розмові напередодні сесії колишній міський голова Людмила Зарічна: «Ми хотіли зекономити на автозупинках, та зробити це нам завадили вибори. Невже більше нікуди витрачати бюджетні кошти, адже за нашим рішенням обладнати 13 автозупинок у місті зобов'язалися підприємці? А міськрада пообіцяла кожному виділити невеличку земельну ділянку під розміщення кіоску чи ларка».
Навіщо вгепали в автозупинки бюджетні кошти, коли встановити їх погодились підприємці?
Депутат Анатолій Тюрін вирахував, що видання Цюрупинської міської ради (газета «Наше місто Цюрупинськ») обходиться в три рази дорожче, ніж газета, формальним співзасновником якої поки що залишається міськрада. Вважає, що «надувають» і з кількістю тиражу за ркхунок казни, навіть своє розслідування провів.
А як пояснити те, що комунальному підприємству знову виділяють кошти з міського бюджету на погашення заборгованості за електроенергію? Одне слово, гуляй казна!
Тому перевиконання бюджету за перший квартал 2011 року, повідомлене в процентному вимірі, на думку депутатів, нічого не показує. На підставі яких базових цифр досягнуто його?
Тобто ми маємо дані, на який процент виконано бюджет, але не знаємо даних про те, у що обійшлися нам ті ж автозупинки, ремонт доріг, так званий благоустрій та ін. Громада може знати лише те, скільки все це коштує на думку влади. А насправді? Такі недомовки не узгоджуються з недавно прийнятим законом про доступ до публічної інформації.
Підприємці вже змогли окреслити своє ставлення до міської влади поданням до прокуратури та провальним для влади голосуванням щодо дозвільної системи на розміщення бізнесу. Із суперечок депутатів і міського голови на сесії стало очевидним, що немає ніякої стиковки між владою та організацією місцевих підприємців.
Варто дати відповідь і на слова депутата Ігоря Житченка: хто ж головує на сесії?
Формально сесію веде міський голова Василь Плотніков. Але всі пояснення дає перший його заступник Сергій Пінькас.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |