Питання це у ході підготовки до зернозбору можуть вважати риторичним (непро- гнозованим) ті, хто пускає організацію жнив на самоплив. Хочеться вірити, що таких одиниці, бо це вже не ті часи, коли все було «гуртове». Тепер зерновиробники, які несуть колосальні затрати на дотримання агротехнічних вимог, повинні всерйоз дбати про кінцеву ланку вирощування — жнива.
Саме це питання — про стан підготовки сільськогосподарських товаровиробників до проведення збирання врожаю ранніх зернових культур — розглянуто на травневому засіданні колегії районної державної адміністрації.
Заступник начальника управління агропромислового розвитку району Бойко 1.0.
повідомила цифри, які засвідчують значну очікувану напругу на жнивному полі, зважаючи і на збиральну площу засіяних ранніх зернових, яка є більшою навіть порівняно з минулим роком (20055 га), і на стан та кількість техніки.
Ранні ярі зернові необхідно зібрати на 4922 гектарах, у тому числі ячмінь — на 4900 га, маючи загалом 100 одиниць техніки. Причому, 19 одиниць зосереджено у недержавних господарствах, 12-у фермерів, 69-у населення. Крім того, на допомогу ТОВ «Таврида-Плюс» буде залучено 9 одиниць з компанії «Рис холдинг».
У збиранні врожаю братимуть участь понад 20 валкових жаток і 110 причепів. Планується й участь імпортних комбайнів «Джон-Дір» та «CLAAS» у жнивуванні зернових на полях ПрАТ АПО «Красний чабан» і «Таврида-Плюс», а також «New Holand» — у ТОВ СП «Українські рисові системи» та ТОВ «Рис України». Отже, імпортних комбайнів є у наявності 19, а ще 5 експлуатуються до 5 років. Переважна ж більшість, 76 комбайнів, уже відпрацювали 18-20 років.
Отож, маючи такий технічний потенціал, навантаження на зернозбиральний агрегат буде складати понад 200 гектарів. Тепер справа за тим, як підготують комбайни, жатки та вантажний транспорт. На момент проведення колегії, за даними управління АПК, найкраще впоралися з цим питанням у кількох фермерських господарствах («Агроспектр», «Смарагд», «Валентина») та у колективних агроформуван- нях — ТОВ СП «Українські рисові системи», ТОВ «Рис України» та ПрАТ АПО «Красний чабан». Тож не так багато часу, аби з'ясувати скільки і якої техніки жнивуватиме на територіях сільських рад, адже, за попередніми розрахунками, планується отримати валовий збір озимих та ярових зернових культур на рівні 45077 тонн, у тому числі пшениці 30068 тонн, ячменю 15009.
У прийнятому колегією розпорядженні зазначено й деякі інші невідкладні заходи, які теж впливатимуть на кількість і на якість зерноз- бору. Це й підготовка вагового і токового господарства; проведення комплексу заходів щодо захисту посівів від шкідників і хвороб. У кожному господарстві слід додатково відвести насінницькі площі, провести дезінфекцію складських приміщень.
Звичайно ж, треба уберегти урожай від пожеж та розкрадання, про що мають подбати відповідні районні структури.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |