Наприкінці травня Херсон вже традиційно зустрічав учасників щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування здорового способу життя та використання оздоровчих технологій». Нинішнього року медичний форум був присвячений 15-й річниці Конституції України і об'єднав провідних вчених України, головних лікарів обласних та міських центрів здоров'я, інших зацікавлених осіб, котрі плідно працюють у цій галузі.
Провідна думка, на якій акцентували увагу науковці і практики: в умовах реформування системи охорони здоров'я особливої ваги набуває цілеспрямована ефективна робота з формування здорового способу життя та активне впровадження у практику медичних закладів профілактичних технологій, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я населення. Адже невміння правильно виробити стиль життя наразі притаманне більшості населення. І саме це нерідко зумовлює розвиток хронічних неінфекційних захворювань (ХНІЗ), які в результаті наполовину визначають стан здоров'я. В структурі причин захворюваності та смертності населення на ХНІЗ припадає майже 90% (!). Тому одними з ключових питань конференції і стали проблеми профілактичної медицини, роль та місце первинної ланки у профілактиці неінфекційних захворювань, впровадження сучасних методик використання оздоровчих технологій в системі охорони здоров'я.
За словами заступника директора Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України професора Юрія Ящен- ка, проведені науковцями інституту дослідження свідчать, що для охорони здоров'я профілактика ХНІЗ, попередження захворюваності та передчасна смертність населення є головними пріоритетами в світлі реформування галузі. Звичайно, ці питання потрібно вирішувати міжсекто- рально та комплексно із залученням уряду, громадських організацій, закладів охорони здоров'я, змінюючи при цьому нор- мативнсправову базу держави. Націлюватися слід на впровадження скринінгових систем та розвиток фізичної активності, боротьбу з дорожньо-транспортним травматизмом, захворюваністю та смертністю, тютюнокурінням, алкоголізмом та наркоманією, запровадження сімейної медицини. В МОЗ України вже почали розробляти Концепцію державної програми профілактики неінфекційних захворювань.
Херсонщина наразі виступає одним з найперспективніших регіонів для розвитку й використання природних лікувально-оздоровчих та реабілітаційних факторів, — поділився з колегами напра- цюваннями в цій сфері головний лікар Херсонського обласного центру здоров'я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич.
Без профілактики та суспільного усвідомлення необхідності застосування комплексу культури здоров'я: фізичного, психічного, соціального, фінансового, врахування факторів навколишнього середовища, ніяких якісних змін у реформуванні галузі не відбудеться, — переконаний професор Кримського державного медичного університету ім. С. Георгієвського Володимир Єжов. — Адже не секрет, що сучасна культура населення занедбана. Тому починати роботу слід з вироблення особистої підсвідомої відповідальності за збереження та примноження власного здоров'я.
Учасники конференції обговорили проект концепції Загальнодержавної програми щодо формування здорового способу життя серед українського населення та провели установчі збори Асоціації фахівців здорового способу життя України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |