ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Залежність... від способу життя
09.06.2011 / Газета: Новий день / № 24 / Тираж: 36600

Наприкінці травня Херсон вже традиційно зустрічав учас­ників щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування здорового способу життя та використання оздоровчих технологій». Нинішнього року медичний форум був присвячений 15-й річниці Конституції України і об'єднав провідних вчених України, головних лікарів обласних та міських центрів здоров'я, інших зацікавлених осіб, котрі плідно працюють у цій галузі.

Провідна думка, на якій акцентували увагу науковці і практики: в умовах рефор­мування системи охорони здоров'я особ­ливої ваги набуває цілеспрямована ефек­тивна робота з формування здорового способу життя та активне впровадження у практику медичних закладів профілактич­них технологій, спрямованих на збере­ження та зміцнення здоров'я населення. Адже невміння правильно виробити стиль життя наразі притаманне більшості насе­лення. І саме це нерідко зумовлює розви­ток хронічних неінфекційних захворювань (ХНІЗ), які в результаті наполовину визна­чають стан здоров'я. В структурі причин захворюваності та смертності населення на ХНІЗ припадає майже 90% (!). Тому од­ними з ключових питань конференції і ста­ли проблеми профілактичної медицини, роль та місце первинної ланки у профілак­тиці неінфекційних захворювань, впровад­ження сучасних методик використання оздоровчих технологій в системі охорони здоров'я.

За словами заступника директора Ук­раїнського інституту стратегічних дослід­жень МОЗ України професора Юрія Ящен- ка, проведені науковцями інституту до­слідження свідчать, що для охорони здо­ров'я профілактика ХНІЗ, попередження захворюваності та передчасна смертність населення є головними пріоритетами в світлі реформування галузі. Звичайно, ці питання потрібно вирішувати міжсекто- рально та комплексно із залученням уря­ду, громадських організацій, закладів охо­рони здоров'я, змінюючи при цьому нор- мативнсправову базу держави. Націлю­ватися слід на впровадження скринінгових систем та розвиток фізичної активності, боротьбу з дорожньо-транспортним трав­матизмом, захворюваністю та смертні­стю, тютюнокурінням, алкоголізмом та наркоманією, запровадження сімейної медицини. В МОЗ України вже почали роз­робляти Концепцію державної програми профілактики неінфекційних захворювань.

Херсонщина наразі виступає одним з найперспективніших регіонів для роз­витку й використання природних ліку­вально-оздоровчих та реабілітаційних факторів, — поділився з колегами напра- цюваннями в цій сфері головний лікар Херсонського обласного центру здоров'я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич.

Без профілактики та суспільного усві­домлення необхідності застосування комп­лексу культури здоров'я: фізичного, психіч­ного, соціального, фінансового, врахуван­ня факторів навколишнього середовища, ніяких якісних змін у реформуванні галузі не відбудеться, — переконаний професор Кримського державного медичного універ­ситету ім. С. Георгієвського Володимир Єжов. — Адже не секрет, що сучасна куль­тура населення занедбана. Тому починати роботу слід з вироблення особистої підсвідомої відповідальності за збережен­ня та примноження власного здоров'я.

Учасники конференції обговорили про­ект концепції Загальнодержавної програ­ми щодо формування здорового способу життя серед українського населення та провели установчі збори Асоціації фахівців здорового способу життя України.

Автор: Олена АНТОНЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту