ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Знання іноземної мови—шлях до успіху
09.06.2011 / Газета: Новий день / № 24 / Тираж: 36600

Осередком підготовки кваліфікованих фахівців з іноземних мов у будь-якому регіоні є спеціальні університетські кафедри, викладачі яких готують конкурентоспроможних вчителів та перекладачів. У нашій об­ласті професійною підготовкою фахівців з німецької мови займається кафедра німецької мови Інституту іноземної філологи Херсонського державного університету. Днями професорсько-викладацький та сту­дентський колективи вишу відзначили 19-річчя існування цього голов­ного в області наукового осередку німецькоїфілології. Чим живе кафед­ра у двадцятий рік свого існування, поцікавився наш кореспондент.

На другому поверсі Інституту іно­земної філології ХДУ (керівник — док­тор філологічних наук професор Люд­мила Руденко) двері кафедри німець­кої мови практично не зачиняються. Під кінець навчального року завжди непосидючі студенти консультуються з викладачами, здають курсові та дип­ломні роботи, готуються до сесії.

Запрошуючи кореспондента уві­йти, завідувач кафедри кандидат філологічних наук професор Світлана Солдатова, посміхаючись, зізнається, що така активна робоча атмосфера тут панує з часу відкриття кафедри — з 1992 року.

— Рівень професіоналізму наших викладачів, які займаються не тільки -підготовкою бакалаврів, спеціалістів і магістрів з німецької мови, а й пропа­гандою цієї мови та культури у нашо­му регіоні, сучасних студентів, майбутніх фахівців-філологів задовольняє сповна, — розповідає Світлана Солда­това. — Адже головний принцип робо­ти професорсько-викладацького ко­лективу—професіоналізм, патріотизм та порядність. У студентах ми вбачає­мо не тільки людей, які прагнуть про­фесійно опанувати мову, а в першу чергу особистостей, наших майбутніх кояег. Тому головні принципи поведін­ки та спілкування з ними — толе­рантність та взаєморозуміння.

За словами Світлани Миколаївни, сьогодні на організацію навчання і виховання студентів, для забезпечен­ня держави висококваліфікованими та культурними фахівцями спрямова­на вся діяльність викладацького скла­ду кафедри — доцентів Лариси Ков- басюк, Наталі Романової, Олени Софіщенко, Світлани Хмельковської, досвідчених викладачів Ірини Гоштанар, Наталії Діденко, Оксани Ізмайло- вої, старшого викладача Майї Хаусто- вич та старшого лаборанта Тетяни Кари. Ці люди не тільки вчать сту­дентів, але й постійно працюють над підвищенням рівня свого професіо­налізму, щорічно проводячи науково- практичні конференції.

— Наша кафедра забезпечує підготовку за трьома освітньо-квалі- фікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» зі спеціаль­ності «Філологія (німецька, англійська мова та література)», та дає змогу працювати в майбутньому як з німецькою, так і з англійською мова­ми, — продовжує Світлана Солдато­ва. — Кращі студенти, які здобули рівень магістра, можуть продовжити навчання в аспірантурі. А взагалі най­кращим показником роботи всього викладацького колективу, звичайно, є рівень підготовки наших випускників, котрі нині плідно працюють у рідному держуніверситеті, херсонських націо­нальному технічному, аграрному уні­верситетах, Херсонському державно­му морському інституті, ліцеях, гімна­зіях та школах області.

Отримавши необхідний рівень знань з іноземних мов, крім викладацької діяльності, багато випускників ХДУ сьогодні працюють перекладача­ми й помічниками у сфері бізнесу, ви­робництва й торгівлі у Києві, Дніпро­петровську, Одесі, Харкові та інших містах України. А дехто розширив гео­графію працевлаштування й знайшов роботу за кордоном, зокрема у Німеч­чині та США.

Складову частину фахової підго­товки майбутнього вчителя, за слова­ми доцента Лариси Ковбасюк, яка приєдналася до нашої розмови, ста­новить навчально-дослідницька ро­бота студентів. Мова йде про діяльність наукових гуртків, участь у науково-практичних конференціях, проведення та захист курсових, дип­ломних та магістерських робіт.

— За 19 років на кафедрі підго­товлено і захищено на «відмінно» 125 дипломних та 75 магістерських робіт, — зізнається доцент Лариса Ковбасюк. — Наші викладачі постійно підтримують та розвивають напрями роботи студентів у наукових об'єд­наннях, різноманітних секціях та гурт­ках в області, країні та навіть за­рубіжжі. Як результат: минулого року студенти Андрій Сорокін та Олена Шуміло брали активну участь у міжнародних семінарах Ґете-Інституту в Україні (м. Київ). У вересні — листо­паді минулого року студентка Дар'я Булах була учасником міжнародної програми та отримала диплом про проходження курсу РапЕСиІТ (універ­ситет м. Сількеборг, Данія). А днями на стажування до Віденського універ­ситету ми проводжали ще двох кра­щих студентів Зінаїду Бандурко та Ольгу Радіонову. Тобто, навчаючись у нас, студенти мають можливість не лише професійно опанувати найпопу- лярніші у світі іноземні мови, але й в рамках стажувань та участі у різнома­нітних програмах обміну побувати за кордоном.

Завітавши на кафедру німецької мови ХДУ, переконуєшся, що тут панує атмосфера справжнього про­фесіоналізму. Нинішні студенти- німці, як їх жартома називають в уні­верситеті, мають прекрасну мож­ливість вивчити популярну в світі мову й стати освіченими спеціалістами. А закінчивши виш, для професійного фахівця з іноземної філології знайти гідну роботу особливих труднощів не завдасть навіть у нинішній економіч­но несприятливий для країни час.

Автор: Леонід ВІТЕР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту