Молодь нашого міста продовжує боротьбу за здоровий спосіб життя. Зокрема, це стосується захисту прав людей, які не палять, але вимушено стають пасивними курцями. Особливо гостро ця проблема постає у закладах громадського харчування, де часто немає ані залів для тих, хто не палить, ані спеціально відведених місць для вживання тютюнових виробів.
Таке порушення, насправді є серйозним недотриманням чинного законодавства. Наприклад, Закон України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» та Закон «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» передбачають ряд заходів для захисту здоров'я громадян, які не курять, а також захисту оточуючого середовища. Зокрема, куріння забороняється:
у закладах охорони здоров'я;
в навчальних та освітньо-виховних закладах;
у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення);
у закладах культури;
в спортивних закладах;
у приміщеннях державних установ, де приймають відвідувачів.
Для тих, хто палить, заклад зобов'язаний створити спеціально відведене місце для куріння та обладнати його системою видалення диму, а також розмістити інформацію про наявність такого місця.
Ми вже розповідали про діяльність активістів та волонтерів проекту під назвою «Ціна питання — 15 років життя», які провели у місті кілька тематичних заходів для того, аби привернути увагу громадськості та роз'яснити громадянам їх права.
Першим практичним кроком став моніторинг місцевих кафе та ресторанів, в рамках якого представники ініціативної групи Академії практичної адвокації, які й організували захід, перевірили 50 херсонських закладів громадського харчування, за результатами якого виявилось, що лише у 10 кафе наявні зали для відвідувачів, які не палять.
Наступним кроком молоді стала досить яскрава акція, проведена в центрі міста. Активісти проекту заходили майже у всі кафе, що розташовані по вулиці Суворова, пропонували відвідувачам скористатись протигазами для того, аби не дихати тютюновим димом. Також волонтери поширювали листівки, з яких можна було знайти інформацію про шкоду паління та про систему врегулювання проблеми на законодавчому рівні.
«Результатом акції стало підписання 20 індивідуальних звернень та, звичайно, колективного — до управління у справах споживачів, — розповіла керівник проекту Раїса Мірошник. — Керівництво управління відреагувало на звернення громадськості досить швидко».
Так, працівники управління провели перевірки закладів громадського харчування, причому звернення активістів дало право перевіряти кафе без попередження. «За результатами, які ми отримали в ході перевірки, три міських заклади харчування отримали, так звані, приписи, згідно яких їхні власники зобов'язані в 15 денний термін усунути порушення законодавства, тобто створити зали для відвідувачів, які не палять та створити місця для паління», — зазначила заступник начальника управління Лариса Хабрат.
Лариса Григорівна також висловила прохання до всіх небайдужих звертатись та ініціювати такі перевірки. Можливо, хоч таким чином вдасться забезпечити виконання Закону. А отже, у херсонців є всі шанси отримати максимум можливостей для здорового способу життя.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |