З наближенням тривалої спекотної погоди збільшується рівень пожежної небезпеки. Не виключенням тут стає і полігон твердих побутових відходів (ТПВ) у Херсоні – один із основних об’єктів підвищеної пожежної небезпеки. Проблема виникнення пожеж та осередків самозаймання на території міського звалища турбує кожного городянина. Адже від викидів забруднюючих речовин та диму особливо потерпають жителі прилеглих до звалища територій міста, а надто страждають ті херсонці, які мають захворювання верхніх дихальних шляхів.
Чи є у мешканців міста привід турбуватися цього літа? Про це наша розмова з Оленою Геленко – директором ТОВ «РИМЗ». На сьогодні саме це підприємство виконує послуги з прийняття та захоронення твердих побутових відходів на міському звалищі.
- Олено Миколаївно, на першому місці, звичайно ж, безпека і здоров’я громадян. Які заходи вжито, аби херсонці могли спати спокійно – і в прямому, і в переносному сенсі?
- З наближенням пожежонебезпечного періоду ТОВ «РИМЗ» особливу увагу приділяє виконанню протипожежних заходів на території міського звалища. Робота сформована таким чином, щоб із самого початку, на етапі приймання відходів, зменшити ризик виникнення пожеж. Для забезпечення технології складання відходів та зменшення ризику самозаймання на міському звалищі виділено три робочі карти для приймання та розміщення відходів, а саме: для твердих побутових відходів, для промислових відходів та для гілля й листя. Головним профілактичним захистом звалища є ізолювання прийнятих відходів грунтом, глиною.
Однак лише ізолюванням у випадку пожежі не обійтись. Співробітники підприємства підготовлені не тільки до оперативного реагування в умовах небезпечних ситуацій, але й до їх попередження завдяки проведенню протипожежних заходів безпеки.
- Розкажіть, будь ласка, докладніше про те, що саме зроблено для упередження займань.
- По периметру території міського звалища продовжується облаштування рову глибиною 1,5–2 метри та шириною 2–3 метри. Він потрібний, аби перешкодити потраплянню вогню, а також сторонніх осіб на міське звалище з прилеглих територій. У літній період для зменшення ризику виникнення пожеж на території звалища та миттєвого їх ліквідування встановлено цілодобове чергування поливальної техніки, проводиться зволоження верхнього шару ущільнених відходів та під’їзних доріг. Щомісяця по периметру міського звалища оновлюють захисні смуги шириною від 10 до 15 метрів.
До того ж приймальник на КПП, регулювальник постійно контролюють та перевіряють на робочій карті відходи, для яких характерні процеси тління, горіння або самозаймання. Охоронці міського сміттєзвалища погодинно проводять обхід території, щоб контролювати та запобігати виникненню осередків самозаймання. Із працівниками міського звалища проведено навчання з пожежно-технічного мінімуму, створено добровільну пожежну дружину. А також регулярно проводиться інформування мешканців нашого міста про безкоштовне приймання на міське звалище будівельного сміття та грунту – їх використовують для ізолювання прийнятих відходів.
- Чи відслідковуєте ви ситуацію щодо забруднення навколишнього середовища в районі полігону ТПВ?
- Так, звичайно. З метою проведення моніторингу забруднення навколишнього природного середовища у місці видалення відходів
у травні були проведені хімічні аналізи. Зокрема, в трьох точках на території міського звалища ТПВ взяті проби атмосферного повітря на наявність газових виділень. Вміст речовин та інгредієнтів, що досліджувалися, в атмосферному повітрі на міському звалищі відповідає вимогам, затвердженим РД 52.04 186-89, та не перевищує гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин у повітрі.
Крім того, проведені хімічні аналізи води зі спостережної свердловини, яка розташована на території міського звалища. Показники результатів аналізу також не перевищують гранично допустимі концентрації наявності забруднюючих речовин у воді.
- Отже, зроблено чимало. Та чи не зіграє свою підступну роль так званий людський фактор? Як цьому запобігти?
- Як свідчить практика, найчастіше однією з причин виникнення осередків пожеж на звалищі ТПВ дійсно є людська недбалість та безпечність у поводженні з вогнем під час перебування громадян на територіях, прилеглих до міського звалища. Керівництво підприємства неодноразово зверталося до мешканців міста з проханням не створювати вогнищ поблизу сміттєзвалища, тому що через постійні пориви вітру вогонь може переходити і на територію полігону ТПВ. І тоді негативні наслідки цього відчуває все місто.
Тож давайте не будемо байдужими до цієї ситуації. Тільки завдяки спільним зусиллями ми з упевненістю зможемо сказати «Ні!» виникненню пожеж на міському звалищі та прилеглих до нього територіях.
- Дякую за бесіду.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |