ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Щоб відпочинок на воді був безпечним
14.06.2011 / Газета: Слава праці / № 23 / Тираж: 1880

За вікном літо. Усе більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до річки чи зрошувального каналу. Усім відомо, що вода — чудо¬дійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає по¬збутися стресів. Проте, від¬починок на водоймах області постійно приносить трагедії. Щодня до МНС надходять повідомлення про загиблих або надання допомоги люди¬ні на воді. Тому, аби відпо¬чинок приносив радість, на часі говорити про воду, про ті проблеми, що існують з рятуванням на воді, а також про правила поводження людей на водоймах.

Вода ніколи не прощає ха¬латності. На сьогоднішній день основними причинами загибе¬лі серед дорослих є купання у нетверезому стані, недотри¬мання правил поведінки на воді та відпочинок на пляжах, де відсутні рятувальні пости та станції. Як не дивно, 90% від загальної кількості утоплеників — це люди, які вміли плавати. Тому, серед основних причин загибелі також є самовпевне¬ність у своїх силах. Найчастіше,

особливо чоловіки, після вжи¬вання спиртного, вирішивши спробувати власні сили, дуже далеко запливають або взагалі вирішують перепливати річку. Як правило, такі випадки закін¬чуються трагічно. А ось серед дитячої загибелі основною при¬чиною залишається купання без нагляду дорослих. На сьо¬годнішній день це найактуаль¬ніше питання, оскільки за життя дітей відповідають дорослі.

Прописні істини про те, що дітей не можна залишати без нагляду, що при вживанні алко¬гольних напоїв у воду краще не лізти, що купатися треба тільки у спеціально відведених для цього місцях — повинні, зда¬валось би, змушувати людей серйозніше та відповідальні- ше ставитися до відпочинку на воді. Проте, як свідчить статис¬тика, не змушують.

Основні правила, які по¬винен запам'ятати кожен гро¬мадянин: відпочинок на воді допускається тільки у спеці¬ально відведених місцевими органами влади та обладна¬них для цього місцях, там де є

рятувальні пости і станції. Не варто купатися і пірнати в не¬знайомих місцях і «диких» пля¬жах, а тим більше — робити це в нетверезому стані. Ні в якому разі не залишайте дітей без до¬гляду, їхня поведінка у воді не- передбачувана.

Відпочивати на воді дозво¬ляється тільки у світлу частину доби та в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18 С, повітря не нижче +24 С. Уникайте води із швид¬кою течією, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; у воду слід входити неспішно, обереж¬но пробуючи дно ногою. Хто не має навичок плавання — необ¬хідно використовувати засоби рятування та допомоги: круги, жилети та ін.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним. Увесь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Автор: О.В.БАБИЧ, начальник рай¬відділу УМНС підполковник служби цивільного захисту


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту