Нещодавно представництво компанії «Ростсільмаш» (Росія) в Україні провело демонстраційний показ своїх зернозбиральних ком¬байнів та іншої сільськогосподарської техніки на ланах ДПДГ «Асканійське». Шановних гостей з Російської Федерації та керівників крупних аграрних підприємств з Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей привітали невеличким, але яскравим та зво¬рушливим концертом учасники художньої самодіяльності місцевого сільського будинку культури.
ПЛЕНАРНУ частину демон¬страційного показу продукції «Ростсільмашу» відкрила Герой України директор ДПДГ «Асканійське» Віра Опанасівна Найдьонова, яка, зокрема, сказала:
-Я, звичайно, бажаю колекти¬ву херсонських машинобудівни¬ків зробити такий комбайн, щоб ним можна було пишатися. Ну а поки що доводиться купувати ім¬портні машини.
В позаминулому році ми при¬дбали у фірми «Ростсільмаш» їх нові комбайни, зокрема «Дони», і скажу, що вони показали себе на жнивах не гірше за кращі інозем¬ні агрегати. Два роки в нас пра¬цюють чотири ростсільмашівські комбайни «Акрос», які продемон¬стрували свої великі виробничі можливості. В поточному році ми придбаємо ще два таких ком¬байни. До слова, взявши курс на широке застосування новітньої високопродуктивної сільськогос¬подарської техніки, ДПДГ «Асканійське» втричі скоротило кіль¬кість механізаторів.
Віра Опанасівна розповіла присутнім про здобутки та плани її агропідприємства, зазначив¬ши, що воно є багатогалузевим із спеціалізацією на виробництві елітного насіння як продоволь¬чих, так і технічних сільгоспкультур. Щороку ДПДГ обробляє близько 10 тисяч гектарів ріллі) і збирає більше за всіх у Кахов¬ському районі зерна (в серед¬ньому 10 тисяч тонн на рік при врожайності за 40 центнерів з гектара). На базі «Асканійського» успішно працює Асканійська дер¬жавна сільськогосподарська до¬слідна станція, де нараховується вже 2 кандидати сільгоспнаук та 11 аспірантів.
-Хочу щиросердно побажати, — сказала на завершення свого виступу В.Найдьонова, — пред¬ставникам всіх наших братніх народів жити у добрі, злагоді та взаєморозумінні — саме так нині живеться сільчанам у моїй рідній Тавричанці.
Учасників ростсільмашівської презентації сільгосптехніки при¬вітав голова Каховської районної державної адміністрації Воло¬димир Сторчак. Від імені голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка він передав російським машинобу¬дівникам та українським аграрі¬ям найліпші побажання.
-Каховський район практично за всіма сільськогосподарськи¬ми показниками є на Херсон¬щині в числі кращих, — зауважив В.Сторчак. — Досить сказати, що Каховщина в цьому році має 24 тисячі гектарів озимої пшениці, близько 11 тисяч гектарів ярих зернових та 70 тисяч гектарів піз¬ніх сільгоспкультур. Але головне наше багатство — то велике зро¬шення, яке нам вдалося, попри численні намагання зруйнувати його і розтягнути на металобрухт, зберегти буквально до кожного гектара. Отож нині поливна нива району складає 60 тисяч гектарів, додайте до них ще понад 7 тисяч гектарів крапельного зрошення, яке в нас продовжує потужно роз¬виватися, а Каховщина в резуль¬таті стала в області провідним виробником овочів, фруктів та ягід. Щодо зернозбиральної тех¬ніки, то в районі зараз налічуєть¬ся 98 комбайнів. Цього замало, щоб в оптимальні строки збира¬ти врожаї. Треба залучати ще 65 комбайнів, в тому числі й вироб¬ництва фірми «Ростсільмаш».
-Забезпечення високоякісною технікою — чи не найважливіша ланка в сільськогосподарсько¬му ланцюгу, — зазначив академік Національної академії аграрних наук України Федір Адамін. — На жаль, в Україні ще працює 60 відсотків сільськогосподарської техніки, яку треба було списати 10-15 років тому. Багато в нас й морально застарілої техніки, яка не відповідає сьогоднішнім ви¬могам та технологіям. Є й третя суттєва проблема: агротехніка, яку ми завозили з США та інших західних країн (загалом красива і продуктивна), виявилася дуже витратною в ремонті та технічно¬му обслуговуванні (щоб замінити зіпсоване колесо комбайна, тре¬ба сплатити чи не чверть його за¬гальної вартості). Я нічого не хочу сказати поганого про херсон¬ський комбайн «Скіф». Але мушу зауважити: аграрна наука і прак¬тика — поняття інтернаціональні. Тож якщо десь випускається ма¬шина високої якості, то навіщо виробляти подібну машину якості середньої?
З ВЕЛИКИМ інтересом присутні вислухали виступ директора представництва фірми «Рост¬сільмаш» в Україні Кирила Сев- рюкова:
- Ростовські машинобудівни¬ки прагнуть випускати такі ком¬байни та інші сільгоспмашини, які б не приносили їх володарям неприємних клопотів. Два роки тому «Ростсільмашу» виповнило¬ся 80 років. Виробничі потужності нашої компанії розташовані в Ро¬сії, Європі, Канаді та США. Пред¬ставництво «Ростсільмашу» пра¬цює теж в Казахстані. По всьому світу створено дилерську мережу для реалізації та сервісного об¬слуговування ростовських сіль¬госпмашин. В 2005 році на міжна¬родній виставці сільгоспмашин в Парижі «Ростсільмаш» отримав Гран-прі за створення роторно¬го зернозбирального комбайна «ТОРУМ», який вже пройшов всі необхідні випробування і нині з успіхом працює на хлібних ланах Росії. А в Україні вперше «ТОРУМ» придбають в цьому році саме хлі¬бороби Херсонської області.
К.Севрюков провів слайдову презентацію продукції «Ростсіль¬машу» (зернозбиральні і кормозбиральні комбайни, колісні трактори, обприскувачі, причепи тощо).
Високу оцінку експлуатацій¬ним властивостям сільськогоспо¬дарських машин компанії «Рост¬сільмаш» лав у своєму виступі директор Південно-Української філії Українського науково- дослідного інституту перевірки та випробування сільськогоспо¬дарської техніки ім. л.Погорілого Олександр Митрофанов.
Заступник директора бан¬ку «Креді Агріколь» (до березня 2011р. — «Індекс-Банк») Ірина Святоха розповіла присутнім про особливості співпраці з клі¬єнтами, які бажають придбати на вигідних умовах комбайни та іншу сільгосптехніку.
На демонстраційному полі було оглянуто і показано в ро¬боті зернозбиральні комбайни «ТОРУМ-740» та «АКРОС-560», колісний трактор «Версатиле» декількох модифікацій, само¬хідний обприскувач, автомобіль сервісного обслуговування та інші сільгоспмашини та механіз¬ми. На загальну думку учасників технічної демонстрації, вся лі¬нійка сільгоспмашин з маркою «Ростсільмаш» залишила сильні враження.
Відповідаючи на запитання кореспондентів «Каховської зорі», В.Севрюков сказав наступ¬не:
- Обсяги продажу нашої тех¬ніки зростають, в тому числі й в Україні. Ростовські конструктори не стоять на місці. Вже нині їх
комбайни легко збирають хліб врожайністю 60-65 центнерів. Я знаю, що через рік-два наші «АКРОСи» матимуть шестикла- вішний механізм обмолоту збіж¬жя, суттєво більший зерновий бункер, удосконалюються й інші комбайнові вузли та складові. У нас є підстави сподіватися, що дуже скоро реалізація росій¬ських зернозбиральних комбай¬нів складатиме до 60 відсотків загального обсягу продажу цих машин в Україні. В найближчих планах нашого представництва — завершення розробки всеу¬країнської програми професій¬ного навчання механізаторів та комбайнерів, які працюватимуть на ростсільмашівській техні¬ці (скоріше за все центр такого навчання буде організовано на Херсонщині) і розширення та зміцнення матеріально-технічної бази мережі сервісного обслуго¬вування в усіх регіонах України. В поточному році збираємося відкрити новий центр технічного обслуговування сільськогоспо¬дарської техніки «Ростсільмашу» в Західній Україні.
Зрозуміло, можна тільки по¬радуватися за успіхи російських комбайнобудівників. А що ж наші вітчизняні зернозбиральні агре¬гати під назвою «Скіф» виробни¬цтва Херсонського машинобу¬дівного заводу? Де їх побачити в роботі? Спеціалісти кажуть, що «Скіфів» випущено лише дві одиниці, і ті — дослідні зразки. Щоправда, фахівці, які безпо¬середньо випробовували в умо¬вах виробництва найновіші ком¬байни херсонців, в один голос стверджують: машини — чудові (до слова, нинішній генераль¬ний конструктор Херсонського машзаводу колись працював генеральним конструктором «Ростсільмашу»), але потребу¬ють, подальшого доведення до технологічного удосконалення. На жаль, і у власника заводу, і у нашої держави зараз бра¬кує коштів, аби завершити весь комплекс випробувань «Скіфів» і запустити їх у серійне виробни¬цтво. Прикро.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |