ПРО ВИКОНАННЯ РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ ЗА І КВАРТАЛ 2011 РОКУ
Станом на 1 квітня 2011 року до зве¬деного бюджету району надійшли фінан¬сові ресурси в обсязі 29398,1 тис.гри., що до бюджетних призначень звітного періоду склало 98,7 відсотка. В тому числі власні та закріплені доходи до зве¬деного бюджету району за січень — бере¬зень надійшли в обсязі 4539,2 тис.грн., що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 23,7 відсотка.
Касове виконання видаткової частини зведеного бюджету району було здійснено на 29092,6 тис.грн., або 90,6 відсотка до бю¬джетних призначень на цей період.
Що стосується районного бюджету, то в цілому власні доходи та трансферти з дер¬жавного бюджету надійшли в обсязі 25353,8 тис.грн., що до уточненого плану першого кварталу склало 96,1 відсотка.
З них обсяг власних та закріплених дохо¬дів склав 1922,9 тис.грн., або 105,3 відсотка до уточненого плану першого кварталу. По¬рівняно з аналогічним періодом 2010 року приріст доходів визначився на рівні 10,4 відсотка у складі власних та закріплених до¬ходів. Основним джерелом наших прибутків є податок з доходів фізичних осіб, відраху¬вання якого до районного бюджету склали 1873,3 тис. грн., а план звітного періоду було виконано на 104,6 відсотка.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відрахування цього податку зросли на 10,6 відсотка, або на 179,4 тис.грн.
В зв'язку з введенням в дію Податково¬го кодексу України зміни відбулися в періо¬дичній звітності підприємств і організацій. Зокрема, надається звітність по утримано¬му та перерахованому податку з фізичних осіб. Як наслідок — в районі майже в чотири рази зросла недоїмка до місцевих бюджетів порівняно з даними на початок року в сумі 643,9 тис.грн. Найбільшу заборгованість має Каховський аграрний коледж — 767,9 тис.грн. (88,3 відсотка від загальної суми заборгованості). За даними податкової ін¬спекції заборгованість по сплаті податків до місцевих бюджетів району станом на 1 квітня 2010 року склала 247,1 тис.грн.
За і квартал 2011 року по загальному фонду рівень касового виконання видатко¬вої частини районного бюджету, з урахуван¬ням міжбюджетних розрахунків з державним бюджетом, склав 91,6 відсотка до бюджет¬них призначень, і в абсолютній сумі видатки були здійснені в обсязі 25083,4 тис.грн., а у порівнянні з аналогічним показником 2010 року вони зросли на 4916,3 тис.грн., або на 24,4 відсотка.
При здійсненні видатків у звітному періо¬ді пріоритетність надавалася фінансуванню, перш за все, захищених статтях бюджету.
В цілому видатки по захищених статтях в загальному обсязі видатків районного бю¬джету склали 24382,4 тис. грн!, а по питомій вазі — 97,3 відсотка. У порівнянні з аналогіч¬ним періодом минулого року цей показник практично не змінився.
В тому числі на видатки соціального спрямування, тобто на оплату праці з на¬рахуваннями та трансферти населенню, було виділено асигнувань на загальну суму у 20597,2 тис.грн., що в загальному обся¬зі проведених витрат склало 82,1 відсотка. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року питома вага цих видатків зросла на 11,0 відсотків.
Найбільшу питому вагу, а саме 90,1 від¬сотка в обсязі районного бюджету, посіли видатки на утримання установ освіти, охоро¬ни здоров'я та соціальний захист населення.
По галузі «Освіта» видатки були здійсне¬ні в сумі 8188,8 тис. грн., що до бюджетних призначень склало 88,4 відсотка. У порівнян¬ні з аналогічним періодом 2010 року видатки по цій галузі зросли на 43,5 відсотка. Значне зростання видатків пояснюється фінансу¬ванням з 1 січня поточного року загально¬освітніх навчальних закладів, розташованих
в селищі Любимівка та селі Мапокаховка, а з першого березня — і дитячих дошкіль¬них закладів, які входять до Любимівських навчапьно-виховних комплексів №1 та №2.
За рахунок цільової субвенції з держав¬ного бюджету на утримання дітей-сиріт в прийомних сім'ях на звітний період були ви¬користані бюджетні кошти в обсязі 47,4 тис. грн., і зазначені видатки фінансувалися че¬рез управління праці райдержадміністрації.
По районній лікарні кошторис витрат за звітний період виконано на 88,9 відсотка: при плані 8235,1 тис. грн. фактично було використано 7317,8 тис.грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року видат¬ки зросли на 31,9 відсотка. Значний обсяг зростання пояснюється, перш за все, при¬йняттям на фінансування з районного бю¬джету 33 сільських медичних закладів.
Районна лікарня в повному обсязі за¬безпечує безкоштовне лікування всіх дітей віком до 18 років, інвалідів Великої Вітчизня¬ної війни, хворих на туберкульоз, сифіліс, а також забезпечує невідкладну допомогу на всіх рівнях. Безплатним лікуванням забезпе¬чуються також медичні працівники.
Фінансування видатків на надання сто¬матологічної допомоги по лікуванню дітей, допризовної молоді та зубопротезування пільгової категорії населення у звітному пе¬ріоді не здійснювалося через не проведення тендерних торгів відповідно до чинного за¬конодавства.
З прийняттям Закону України «Про со¬ціальні послуги» розпочато роботу в напря¬мі регулювання надання соціальних послуг державними соціальними службами. Осно¬вною метою зазначених перетворень пови¬нно стати підвищення ефективності управ¬ління бюджетними коштами та найповніше задоволення індивідуальних потреб отри¬мувачів подлуг, спрямованих на досягнення позитивних змін в їхньому житті.
Обслуговування самотніх мешканців по¬
хилого віку району, що мають на це право, покладено на територіальний центр.
На його утримання в І кварталі 2011 року були витрачені бюджетні кошти в обсязі 247,8 тис.грн., або 74,5 відсотка до бюджет¬них призначень.
На утримання установ культури бюджет¬не фінансування склало 585,0 тис.грн., або відсотка до планових показників звіт¬ного періоду. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року видатки зросли на 30,3 відсотка.
На проведення заходів державних орга¬нів у справах молоді були використані кошти в сумі 4,2 тис.грн., тобто видатки освоєні на
відсотка.
На розвиток фізкультурно-масової ро¬боти в районі були використані бюджетні ко¬шти в сумі 8,1 тис.грн., або на 87,3 відсотка до планових показників.
На утримання дитячо-юнацької спортив¬ної школи «Колос» кошти були освоєні в сумі 72,1 тис. грн., тобто в розмірі 83,5 відсотка до бюджетних призначень.
На утримання спортивної школи відділу освіти у звітному періоді були виділені кошти в обсязі 33,8 тис.грн., що до бюджетних при-, значень склало 87,2 відсотка.
На утримання місцевої пожежної охоро¬ни кошти були використані в сумі 33,5 тис. грн. при запланованих 34,3 тис.грн. (97,8%).
Резервний фонд районного бюджету на перший квартал 2011 року не затверджував¬ся.
Видатки за рахунок субвенцій з держав¬ного бюджету на фінансування програм со¬ціального захисту населення здійснювалися відповідно до виділених коштів з державно¬го бюджету.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |