Прийняття рішень органами місцевого самоврядування затягнеться ще мінімум на 20 днів
Під загрозою зриву ледве не опинилися святкування в Каховці Дня молоді, Дня Конституції України і проведення у липні п'ятого мотофестивалю «Тачанка». Також під загрозою тут прийняття взагалі будь-яких рішень виконавчим комітетом і сесією міської ради. 14 червня на початку чергового засідання місцевого виконкому з'ясувалося, що апарат виконавчого комітету не виконав вимоги Закону «Про доступ до публічної інформації», який нещодавно вступив у дію, за яким всі проекти рішень, винесених на це засідання, повинні бути оприлюднені за 20 днів. У підсумку з 31 питання порядку денного прийняти рішення вдалося лише з 13. Решту — а серед них і програма стимулювання кращих педагогів міста, і впорядкування сезонної торгівлі баштанними культурами, і дозвільні архітектурні питання та завершення ремонту в бюджетних установах — тепер можна буде затвердити не раніше липня. Причому приголомшені такою новиною члени виконкому «забули» проголосувати по тих проектах, які давно були оприлюднені в місцевих медіа.
— За законом, це можна зробити не раніше, ніж за 20 днів після оприлюднення відповідних проектів рішення на офіційному сайті міськради, пресі або у будь-який доступний спосіб. Якби на засіданні виконкому таку вимогу проігнорували, мною був би поданий протест на усі «незаконні» рішення. До речі, така проблема актуальна не лише для Каховки, — прокоментував ситуацію каховський міжрайонний прокурор Ігор Насонов.
— Цей закон суперечить політиці Президента України, який вимагає полегшити роботу малого бізнесу. Але про яке полегшення можна вести мову, якщо дуже часто заяву на погодження тих же містобудівних умов підприємці подають за кілька днів до сесії або засідання виконкому? Тож їм треба ще чекати 20 днів обов'язкового оприлюднення проектів, — дивується міський голова Каховки Олександр Карасевич.
До речі, про значне збільшення безглуздої «паперової» роботи і вимог «згори» безкінечно звітувати «про виконання звітів про виконання звітів» останнім часом говорять мало не всі працівники органів місцевого самоврядування в Україні. Відтепер бюрократичної тяганини стало ще більше. Єдиний від неї плюс — робота чиновників начебто стане прозорішою. Адже, крім оприлюднення проектів будь- яких рішень, місцева влада мусить виносити на загал і самі свої рішення — впродовж 5 днів після їх ухвалення.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |