ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Інвалідом став на роботі...
16.06.2011 / Газета: Новий день / № 25 / Тираж: 36600

Найчастіше це трапляється на дрібних підприємствах і серед молодих працівників

Нещастя на робочому місці трапляються, за статистикою, найчастіше в закладах соціально-культурної сфери (освіти та охорони здоров'я). На підприємствах такі випадки відбуваються здебільшого не з технічних причин, а тому, що роботодавці економлять на охороні праці. Чим більше за обсягами виробництво, тим більше уваги на ньому приділяють програмі безпеки працюючих. На дрібних підприємствах такі заходи вважають зайвим клопотом. До того ж, відповідальні за охорону праці призначаються чисто формально. Підприємства агропромислового комплексу, фермерські господарства найбільше нехтують безпекою найманих робітників, особливо сезонних. Здебільшого потерпають молоді працівники — через недосвідченість та недостатній рівень знань з техніки без- / пеки на робочому місці. Всі ці характерні особливості притаманні підприємствам нашого регіону.

Хто в результаті несе відповідальність та матеріальні витрати на відшкодування лікування, реабілітацію потерпілих, а також на допомогу їхнім сім'ям у разі фатальних випадків та про найбільш резонансні випадки розповів під час прес-кон- ференції виконувач обов'язків начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Херсонській області Валентин Сух.

Упродовж п'яти місяців минулого року в області сталося 64 нещасні випадки на виробництві (з них 3 смертельні), нинішнього — 63, втім, загинуло 5 чоловік. За випадками, які визнані страховими, фонд здійснює відповідні відшкодування потерпілим та членам сімей загиблих. На підставі аналізу найхарактерніших випадків можна стверджувати, що сталися вони через елементарну необережність потерпілих. Скажімо, чи замислювався хтось, що трагедією може закінчитися опускання сходами на високих підборах, «обтяжене» балачками по мобільному. Або, наприклад, випадково послизнутися на щойно вимитій підлозі в установі та отримати серйозні травми? Чи поїхати у відрядження з колегами на службовому авто і потрапити в ДТП: або під час ожеледиці у робочий час стати заручником бездіяльності комунальних служб. Іноді нібито кумедні ситуації стають до гіркоти прикрими через їх непередбачуваність та наслідки.

Профілактика нещасних випадків на виробництві, якою займається фонд, базується утому числі й на прагненні передбачати вочевидь прості та типові випадки. Так, під час ремонту транспортера на харчосмаковій фабриці в Новоронцовському районі під час виробничої практики стався нещасний випадок з 17-річною ученицею коледжу з Сумської області. Дівчина присіла біля приводу транспортера, поставивши ногу на його зубчастий ланцюг. Внаслідок пуску лінії їй травматично ампутувало три пальці. У Новій Каховці при ремонті покрівлі житлової п'ятиповерхівки з 15-метрової висоти впав робітник, котрий не застосував запобіжного паска. 28-річний покрівельник отримав тяжкі травми і став інвалідом. 19-річна дівчина, торговий представник херсонського приватного підприємства, потрапила в ДТП, керуючи службовим автомобілем і маючи стаж роботи лише два тижні і мінімальний водійський досвід. Нині вона є інвалідом, МСЕК визначила їй 70% втрати працездатності. У фермерському господарстві Голопристанського району під час другої зміни стався нещасний випадок з 26-річною різноробочою з 8-річним ста- 1 жем роботи, котра при розвантажуванні в теплиці касет з розсадою порушила технологію процесу: стала на край стелажу, який впав разом з нею на опірну балку. Дівчина отримала серйозні травми хребта і, як наслідок, першу групу інвалідності.

На лікування та реабілітацію таких осіб витрачаються величезні кошти. Втім, за словами Валентина Суха, найжахливіше інше: зовсім молоді люди через власну безпечність руйнують свої долі, нерідко до кінця життя прикуті до ліжка чи інвалідного візка. Роботодавцям теж слід усвідомити, що берегти потрібно кожну працюючу людину, адже будь-яка трагедія на виробництві — це не лише матеріальні збитки, а й незагойна моральна травма.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту