Від того, як буде вирощено та збережено врожай, залежить добробут людей. На жаль, найбільшу небезпеку для всього створюють люди, стихійність їх поведінки. Тому й ставлення до закликів Гололристанського РВ ГУ МНС бути обережними у поводженні з вогнем часто-густо є зневажливим. Помилкова впевненість призводить до порушення правил пожежної безпеки. Виходить з ладу, та потребує ремонту несправна пожежна та спеціальна техніка. Відсутні пожежна сторожова охорона, телефонний зв'язок в пожежних ДЕПО, первинні засоби пожежогасіння, іскрогасники.
Перед початком збирання врожаю усі трактористи, комбайнери та їх помічники з механіки, водії, бригадири тракторних бригад повинні бути навчені правилам пожежної безпеки в обсязі програми пожежно-технічного мінімуму та мати посвідчення про його проходження.
Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки. Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави необхідно розташовувати не ближче ЗО м від хлібних масивів. Палити біля хлібних масивів, скирт сіна, соломи, а також при роботі на збиральних машинах — заборонено. У період збирання забороняється спалювання стерні, пожнивних залишків та розведення багать на полях. Хлібні масиви перед збиранням врожаю необхідно розбивати на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками робляться прокоси смугою не менше 4 м. Біля кожного хлібного масиву, особливо поблизу населених пунктів та доріг, мають бути встановлені попереджувальні таблички про заборону куріння та використання відкритого вогню.
Безпосередньо на хлібному масиві, площею понад 25 га, з якого збирається врожай необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
Під час жнив вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння : комбайни — 2 вогнегасниками, 2 штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі та трактори — вогнегасником та штиковою лопатою.
Не дозволяється робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами. На комбайнах та інших машинах, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його по всій довжині зверху та збоку. У польових умовах заправлення пальним збиральної техніки має здійснюватися за межами поля пальнозаправниками при заглушених двигунах. Заборонено проводити ремонт збиральної техніки і агрегатів на відстані ближче ЗО м від хлібних масивів та інших посівів.
На період збирання врожаю пожежні машини мають бути обладнані пристосуванням для гасіння пожежі хліба на корені. Використання протипожежного інвентарю не за призначенням категорично заборонено.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |