З ПРИХОДОМ високих температур забезпечення населення району питною водою стало одним з головних напрямків роботи райдержадміністрації. Але це не означає, що під час холодів ми не займались цією проблемою.
Ще з початку року депутатами райради були внесені зміни та доповнення до районного бюджету: за рахунок вільних залишків передбачено 200 тис. грн. на ремонт інженерних мереж трьох сільських рад — по 65 тисяч грн. кожній. Ми також запросили від виконкомів сільських рад проектно-кошторисну Документацію на ремонт зношених мереж для включення їх до Програми «Питна вода Каховщини 2012- 2015 рр.». Головне, що ми отримали заявки майже від усіх 19 сільських рад, тому що із 376 кілометрів водомереж 60 % потребують термінового ремонту. Тепер завдання РДА — зробити все можливе, щоб залучити кошти на здійснення цих робіт, а сума немала, це 6-7 млн. грн. Це не можливо зробити тільки за кошти районного бюджету. На мій погляд, потрібна допомога держави, області, сільських бюджетів та населення. Дуже розраховуємо на кошти спонсорів — наших шановних сільгосптоваровиробників. Однак, це все в майбутньому, а спека стоїть сьогодні, вода потрібна вже зараз.
Тому райдержадміністрація здійснює постійний контроль за роботою сільських комунальних підприємств, за системою подачі води, один раз на три дні отримуючи інформацію від сільських голів, а також напряму від мешканців сіл.
На жаль, на сьогодні ситуація незадовільна. Тільки в 12 населених пунктах із 43 вода подається цілодобово, і лише в 8 селах вона на 100% відповідає вимогам щодо якості. Додам, що 4 сільські ради оштрафовані за несвоєчасне оформлення дозволів на спецводокористування, а штрафи від управління екології дуже великі — від 10 до 500 тис. грн.
Чому це відбувається?
Скажу відверто, через зниження відповідальності посадових осіб, починаючи від водопровідника та закінчуючи сільським головою, в деяких випадках — через низьку кваліфікацію працівників, фінансові проблеми та ін. Покажу на прикладі. Майже тиждень не було води в с. Лук'янівка, причина — водяний насос спалили, ще не опустивши його в артезіанську свердловину. Як результат — витрати додаткових коштів на його ремонт, зіпсований настрій у людей.
Скарги за скаргою на нестачу води надходять із с. Коробки: в 5-ти поверхових будинках вище І поверху вода не піднімається. Виїзд на місце показав, що виконком сільської ради серйозно не готувався до літнього сезону. Мережі зношені, ремонт здійснюється за принципом «латання дір», в одній із свердловин був встановлений водяний насос меншої потужності (№ 6 замість N98), звідси — недостатній тиск води. Треба відзначити, що особисто сільський голова І.Сегляник не працює на перспективу в цьому напрямку та не має чіткого плану дій стосовно виходу із ситуації, а вона непроста — є заборгованість перед РЕМ за спожиту електричну енергію, звільняються з роботи слюсарі та ін.
Хоча в районі є й інші приклади. Так в с. Вільна Україна всі мешканці встановили прилади обліку води, своєчасно за неї сплачують і отримують воду цілодобово.
Тому від імені райдержадміністрації звертаюсь з проханням і вимогою до сільських голів — особисто взяти на контроль всі питання, пов'язані із забезпеченням населення питною водою; депутатів сільських рад — за підсумками роботи у І півріччі розглянути можливість виділення дотацій сільським комунальним підприємствам; керівників сільських комунгоспів та мешканців сіл району — забезпечити 100% оплати за отриману воду, тільки в такому разі вона може подаватись безперервно.
Зі свого боку ми зробимо все, щоб розробити реальну Програму забезпечення населених пунктів водою — як питною, так і технічною. Бо жити на березі Дніпра, мати таку мережу каналів і потерпати від нестачі води — це суперечить логіці.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |