Днями з Херсонськими журналістами спілкувався начальник Херсонської митниці, Віталій Булюк, який розповів про останні нововведення у цій службі в нашій області.
Херсонська митниця одна з небагатьох, де працює пілотний проект під назвою електронна митниця, тобто декларування і подача всіх необхідних документів відбувається за допомогою комп'ютера. Для того, аби подібний проект запрацював на повну силу в усій Україні, треба 3,5 мільярди гривень. Тільки за поточний місяць херсонські митники оформили близько 120 електронних декларацій, За словами Віталія Вікторовича, фінансування загальнодержавної програми щодо електронної митниці розпочнеться в кінці 2012 року. Уся країна зможе перейти на електронне декларування лише за 3-4 роки.
«На сьогоднішній день у Херсонській області працює 7 підприємств, які працюють у електронному режимі декларування, — розповідає начальник Херсонської митниці Віталій Булюк. — Уже місяць ми працюємо у режимі попередніх електронних повідомлень. Тобто для того, аби перетнути кордон нашої держави оформлюється електронна декларація і потім передається до всіх митних служб тих країн, з якими межує Україна».
Головна функція будь-якої митної служби — це поповнення державної скарбниці. Херсонська служба за період з січня по травень цього року перерахувала до держбюджету коштів на суму більше 360 мільйонів гривень. Платежі суб'єктів зовнішньої економічної діяльності зросли у 2,5 рази, порівняно з минулорічними, Основна частина цих коштів надійшла від нафтопродуктів, тобто від розмитнення бензину та дизельного палива. Крім цього це гроші від експорту та імпорту сільгосппродукції або ж результатів її переробки. Незважаючи на це, Віталій Булюк говорить, що контрабандистів херсонські митники виявляють все одно: «За 5 місяців 2011 року Херсонською митницею порушено 4 кримінальні справи з загальними порушеннями на суму більше 10 мільйонів гривень. Серед них 1 — за фактом незаконного переміщення через митний кордон України бойової військової холодної зброї та 3 — за фактом незаконного переміщення товарів з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу підроблених документів».
Ще одне нововведення, яке чекає на херсонських митників — це відкриття кінологічної служби, що запрацює з 1 липня цього року. Планується розширити штат як кінологів, так і собак, Тварин херсонські митники купуватимуть у білоруському та російському кінологічних центрах, Там, за словами Віталія Булюка, працюють найкращі спеціалісти у даній сфері. І ті, хто поїдуть до ближнього зарубіжжя за собаками зможуть розраховувати не лише на придбання тварин, але і на спеціальне навчання. Зараз на херсонській митниці 7 «співробітників», які працюють за допомогою нюху: 3 спанієлі та 4 вівчарки. Усіх тварин кінологи атестують найкращими рекомендаціями.
Тож, херсонські митники у найближчий час почнуть працювати з найкращими друзями людини — собаками. Вони впевнені, що поява кінологів — це запорука успішної роботи. Адже згідно з офіційними даними лише за минулий рік 60% всіх наркотичних речовин, що перевозилися через українську митницю, знайшли саме собаки. За словами митників, у тварин є одна вагома перевага перед офіцерами державної митної служби — собаку підкупити неможливо.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |