ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Літні клопоти сільгоспвиробників
27.06.2011 / Газета: Трудова слава / № 25 / Тираж: 4714

У червні селяни району заготовляли сіно, доглядали просапні культури та готувалися до жнив

Сезон сінозаготівель

За травень-червень поточного року господарства району заготовили 31410 тонн сіна з люцерни та різнотрав'я. Це склало 94 відсотки річного завдання. З урахуванням другого, наступного укосу люцерни, сіна матимемо удосталь.

Загалом по району заготівлями кормів на зиму займалися десять крупних сільгосппідприємств і значна частина селян, які утримують худобу в особистих підсобних господарствах. Причому більшість сільгоспвиробників організовували сінозаготівлі для забезпечення кормами худоби особистих підсобних господарств своїх трудівників та орендодавців на період зимівлі. І лише СТОВ «Світанок», СК ім. Леніна, агрофірма «Мир» та ПОСП «Теплоогарьовське», окрім того, надбали сіно ще й для власних ферм.

Власники особистих підсобних господарств вели сінозаготівлі на неугіддях, узбіччях доріг, окремих незасіяних земельних ділянках. Основним інструментом була коса, а ось транспорт для доставки пров'яленої зелені використовували різний: від велосипеда до тракторця.

Сергій КАРАНДА, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку.

Жнива-2011 стартували

Поточний тиждень став найбільш напруженим для учасників жнивної кампанії.

Посіви ранніх зернових на території району дозрівають нерівномірно. Отож в деяких господарствах завершували підготовку техніки до жнив, а в інших вона вже вийшла на поля.

П'ять власних збиральних агрегатів, у тому числі два імпортних, працюватимуть цьогоріч на хлібних жнивах в агрофірмі «Сиваш». Вся вона вже відремонтована. Посіви займають 3,5 тисячі гектарів — площа солідна. При потребі до власної жнивної техніки приєднається залучена, попередньої домовленості про це вже досягнуто, повідомив головний агроном господарства В. В. Ганжа.

Агрофірма заздалегідь подбала про створення запасу пально-мастильних матеріалів та запасних частин до техніки. Визначено маршрути руху автомобілів із зерном нового врожаю, прогрейдовано польові дороги.

А трудівники агрофірми «Мир» вже вивели жнивну техніку в поле, роблять прокоси і розкоси. Горностаївці планують зібрати ранні зернові власними силами. Для цього напередодні жнив поповнили комбайновий парк господарства останньою і найдосконалішою на даний час моделлю — John Deere W650. Тепер в агрофірмі вся збиральна техніка імпортна, потужна: три Massey Ferguson, три Claas LEXION і один John Deere. Від комбайнів, вироблених у пострадянських країнах, відмовилися: надто вони затратні і малопродуктивні. За підрахунками спеціалістів, за нормальної роботи наявної жнивної техніки (якщо погода не завадить) за добу на тік господарства надходитиму саме така кількість збіжжя, яку там зможуть переробити при двозмінній роботі.

Працювати на новому комбайні довірили молодому механізатору Олегу Душину.

Людмила ГРИГОР'ЄВА.

Екзамен для косарки

У поточному році посіви люцерни у TOB «Дружба» косили новою імпортною дисковою косаркою.

Працював на ній тракторист Іван Гребньов. Керівництво господарства та місцеві механізатори, задіяні на сінозаготівлях, мали можливість переконатися у високій якості роботи нової техніки та зручності в експлуатації й обслуговуванні. На тюкуванні сіна відмінно попрацював В'ячеслав Чужиков, до речі, також на імпортній техніці.

Сіна товариство заготовило більше 220 тонн, усе — з посівів люцерни. Придбати його могли всі бажаючі, а трудівникам та орендодавцям господарства за їхнім бажанням корми для худоби видавали в рахунок заробітної чи орендної плати.

Ірина ЗОРІНА.

На городах та баштанах багатолюдно

Сільгосппідприємства району активно залучають безробітних до сезонних робіт.

Сапка була і залишається одним з основних інструментів у догляді за просапними культурами на території району. Погано це чи добре — не будемо дискутувати, зазначимо, що саме завдяки цьому у весняно-літній період знаходиться заняття і заробіток для сотень селян. Ось і поточного року районний центр зайнятості за замовленнями сільгосппідприємств працевлаштував на сезонні роботи мешканців району, які мали статус безробітних, у фермерські господарства «Сільгосппродукт» — 26 осіб, «Благовіщенське» — 6; у приватні підприємства «Аграрій» — 19 осіб, «Тріада» — 5, «Вихор» — 4 особи.

Надійшли також замовлення на виконання сезонних робіт від товариства «Сиваш-Агро», сільгосппідприємств «Колос» та «Теплоогарьовське», виконати їх плануємо найближчим часом.

Автор: Ірина ЗБАРОВСЬКА, директор районного центру зайнятості


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.062
Перейти на повну версію сайту