Те, що уряд був змушений розробляти новий.проект пенсійної реформи, відомо всім — країна перебувала в передінфарктно-передінсультному стані. Тому змушені зайвий раз привертати увагу, через чий аматорський спосіб керівництва державою виникла необхідність прийняття такого закону. Нехай вчорашні керівники діяли таким чином навіть і з добрих намірів зробити гідних «Десять кроків назустріч людям» (нині автор цієї грандіозної брехливої обіцянки від неї відхрещується: вона, каже, зараз мене не цікавить) чи здійснити не менш грандіозний «Український прорив», авторка якого, правильніше плагіатор, бо першим про «прорив» кількома роками раніше марив Анатолій Кінах, обіцяла райське життя українцям вже завтра: і бензин в Україну тектиме, їхатиме й навіть летітиме, й, пробуривши свердловини на Чорноморському шельфі, ми зможемо качати газ такими темпами, що залишимо без нього принаймні пів-світу. і професійну армію обіцяла, і... тим обіцянкам нема кінця-краю.
Змушені говорити й про те, що прийняття цього документа ставить серйозні проблеми перед владою напередодні чергових виборів до Верховної Ради. Це абсолютно об'єктивно й зрозуміло. Бо закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», за словами заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка, для уряду вбивчий: «Навіть якщо вдасться продавити цей законопроект у другому читанні, то таким рішенням уряд підпише собі вирок».
Але уряд свідомо зробив крокдо «підписання вироку». Бо альтернативи нема. Надто багато проведено експериментів над Україною і її народом попередньою владою. Виникла невідкладна потреба спинитись і вжити радикальних заходів. Так, заходи непопулярні. Так, неприємні, але за прийняття законопроекту таки проголосували 245 із 381 народного депутата, зареєстрованого у сесійному залі. «За» голосували 187 народних депутатів із фракції Партії регіонів, 13 із фракції НУ-НС, 15 із групи «Реформи за майбутнє», 20 із фракції Народної партії і 10 позафракційних. Тобто, більшість депутатів усвідомлює, що прийняття цього закону просто необхідне.
Як і можна було чекати, не голосували у повному складі фракції «БЮТ-Батьківщина»та КПУ, що також пояснимо: якщо прийняття цього закону не що інше як підписання владою самій собі вироку, то для опозиції — час політичних «жнив». А на фоні того, що Тимошенко дала чергову обіцянку (вона на них не скупилась ніколи):. «Після відсторонення Президента Віктора Януковича та його оточення від влади несправедливу та грабіжницьку пенсійну рефор-му^буде скасовано», вона (Тимошенко) у власних очах набирає іще більшого авторитету серед виборців.
Втім, виборці пам'ятають прислів'я: «Бойся данайцев, дары приносящих», особливо таких, які — це ми вже бачили — приносять навіть не псевдо-«дары», а конкретні «дыры», латати які вимушений нинішні уряд, Верховна Рада, Президент.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |