ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
15 річниця Основного Закону нашого життя
27.06.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 51-52 / Тираж: 3416

Шановні жителі Цюрупинщини!

Щиро вітаємо вас із святом -Днем Конституції України. Адже для усіх нас це не просто знаменна дата, це подія історичного, фундаментального значення.

28 червня 1996 року Україна підтвердила своє прагнення розбудовувати незалежну, демократичну державу, прийнявши Основний Закон, який визнав вищою цінністю людину, її права і свободи, встановив основи організації державної влади.

У світі не існує іншої більш ефективної форми соціальної угоди між владою й суспільством, окрім Конституції, яка є головним установчим документом держави, фундаментом її правової системи. Спираючись на положення Основного Закону закладаються основи громадянського суспільства.

На території всієї України та нашого району діє розгалужена мережа державних органів, які забезпечують весь спектр життєвих функцій. Перш за все — це соціальний захист наших жителів. Адже соціальні гарантії, надані Конституцією, повинні виконуватися, незважаючи ні на які фактори.

На політичній арені район представлений 82 партіями, 42 громадськими організаціями найрізноманітнішого спрямування. Надана можливість вільного вибору політичної, громадської діяльності та віросповідання. Ми вже до цього звикли і не усвідомлюємо, що це також здобутки нашого Основного Закону.

У скрутні часи подолання економічної кризи ми робимо все, щоб соціальні послуги не згорталися, соціальні працівники не обійшли увагою жодного жителя, який потребує допомоги, уваги, підтримки.

53 стаття Конституції кожному дає право на освіту. У нашому районі сформована та збережена мережа загальноосвітніх навчальних закладів, яка повністю задовольняє потреби громадян. Окрім цього, відновлена робота Піщанівської ЗОШ І ступеня, завершуються роботи по відновленню Козачела-герського ДНЗ «Казка», на черзі -відкриття додаткових груп у Костог-ризівському та Подокалинівському ДНЗ, створення закладу з інклюзивної освіти на базі Новомаячківсько-го ДНЗ № 3. Нами підтримано ідею освітян про створення освітніх округів. Завдяки цьому у школах сільської місцевості відкриваються класи з поглибленим вивченням окремих предметів, класи розвивапь-ного навчання, поліпшується стан навчально-дидактичної та матеріально-технічної бази опорних закладів тощо.

З 1 червня в учнів розпочався літній відпочинок та оздоровлення. Для роботи пришкільних оздоровчих таборів виділено 407,7 тис. грн., що дозволить організувати якісне дворазове харчування майже 2000 дітей. Для поліпшення матеріально-технічної бази шкільних їдалень придбано холодильники в Новома-ячківську, Подокалинівську, Тарасі-вськуЗОШ, Цюрупинську гімназію. За бюджетні кошти закуплено в повному обсязі дезинфікуючі засоби, медикаменти, канцтовари. Для організації гурткової роботи в пришкільних таборах оновлений спортінвентар. Загалом на оздоровчу кампанію планується витратити більше ніж півмільйона гривень.

Незабаром настануть відпустки педагогічних працівників. Районна влада здійснила необхідні дії, щоб відпускні та кошти на оздоровлення були виплачені працівникам освітньої галузі вчасно. Окрім того, ми маємо подбати, щоб приміщення шкіл, дитячих садків були готові восени достойно прийняти дітей до наступного року навчання. У закладах розпочалися поточні ремонти, насамперед, мереж водо- та теплопостачання. Вже проведені ремонти системи газопостачання у Брилівській ЗОШ — (2058 грн.), елек-? тромережі та покрівлі у Цюрупинсь-кому ЗНЗ № 4 — (353 та 6991 грн.), зовнішнього освітлення у Великоко-панівській ЗОШ (3178 грн.), покрівлі у Виноградівській та Старома-ячківській ЗОШ (ЗОЮ грн. та 16025 грн.), огорожі у Цюрупинській гімназії (39920 грн.).

З метою забезпечення належного водопостачання в навчальних закладах, що розташовані в сільській місцевості, опрацьовано документацію, необхідну для включення Подо-калинівської, Брилівської, Новома-ячківської, Ювілейнівської, Тарасі-вської ЗОШ до державної програми «Питна вода», виділено 55 тис. грн. для оплати проектних робіт. Також триває робота щодо придбання твердого палива, для чого виділено 1 млн. 280 тис. гривень.

У нашому районі, відповідно до статті 119 Основного Закону, забезпечується соціально-економічний і культурний розвиток території. Забезпечена повноцінна діяльність 23 клубних установ, Центру культури та дозвілля ім. Т. Г.Шевченка, Централізованої бібліотечної системи з ЗО бібліотек, дитячої музичної школи та 4мфілій, районного краєзнавчого музею. УІ кварталі 2011 року видаткова частина загального фонду бюджету району по галузі «культура» профінан-сована в обсязі 1,7 млн. грн.

Завдяки здійсненню ряду орган-ізаційно-технічних і економічних заходів нашому району вдається з року в рік нарощувати промислове виробництво. За січень-березень 2011 року обсяги реалізованої продукції склали 64,5 млн. грн., або 129 % відповідно до періоду минулого року.

Наш регіон завжди мав аграрне спрямування, тому значне місце у виробничій сфері району займають підприємства агропромислового комплексу. З осені посіяно 19,1 тис. га озимих культур. До поливного сезону 2011 року вчасно завершено підготовку зрошуваних земель. Сформовано обсяги регіональних ресурсів продовольчого зерна для потреб району на 2010/11 маркетинговий рік. За використання земельних паїв орендна плата нарахована в сумі 5362,51 тис. грн., в І кварталі поточного року проведено розрахунки на суму 5362,51 тис. грн., що становить 100%.

У транспортному комплексі перевезенням пасажирів протягом і кварталу 2011 року займалося два авто-підприємства району та приватні підприємці. За січень — березень 2011 року перевезено пасажирів 721,2 тис. чол., обсяг перевезень, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшився на 6,6%. Послуги з перевезення вантажів надавали чотири підприємства. Перевезено вантажів 32,82 тис. тонн, що на 14,7% більше відповідного періоду минулого року.

У квітні головою районної державної адміністрації та головою районної ради погоджені пропозиції місцевих рад щодо формування переліку об'єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району, визначені обсяги робіт та орієнтовна сума державної субвенції. Завдяки спільним зусиллям з держбюджету місцевим бюджетам виділені субвенції на 2 млн. 958 тис. грн., освоєння яких вже розпочалося.

Одним із найактуальніших питань підтримки підприємництва на сучасному етапі є реформування дозвільної системи. УІ кварталі 2011 року зареєстровано 7 підприємств малого бізнесу за спрощеною процедурою видачі документів дозвільного характеру.

За результатами осінньо-зимового періоду 2010/11 року підприємства житлово-комунального господарства району функціонували безперебійно. З метою поліпшення роботи міського теплопостачального підприємства вирішуються питання з впровадження автономних систем опалення, відновлення ресурсу обладнання, перехід на більш високий приладний рівень обліку споживання енергоресурсів. У районній державній адміністрації вже затверджені заходи щодо забезпечення сталої роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2011/12 р.р.

Протягом і кварталу 2011 року до місцевих бюджетів надійшло 8920,1 тис. грн. податків і зборів. Виконання доходної частини загального фонду бюджету забезпечено всіма місцевими радами району.

Також на постійному контролі перебуває фінансовий стан підприємств району. У лютому 2011 року розроблено план заходів, спрямованих на подолання їх збиткової діяльності.

Заданими моніторингу станом на 01 квітня 2011 року створено 130 нових робочих місць в різних галузях економіки. Також приємно відзначити, що в районі відсутня заборгованість із виплати заробітної плати у бюджетній сфері.

Управлінням Пенсійного фонду в районі забезпечені виплати пенсій та допомоги пенсіонерам району у повному обсязі. В порівнянні з відповідним періодом минулого року середній розмір пенсійних виплат в районі зріс на 135,0 грн., або на 16,7%.

Станом на 1 квітня ц.р. видаткову частину загального фонду бюджету району по галузі «охорона здоров'я» профінансовано в обсязі 7,5 млн. грн., що становить 113,6% до відповідного періоду минулого року.

Планові витрати на медикаменти у І кварталі 2011 року збільшено на 19,1% і склали 873,5 тис. грн. Планові витрати на харчування збільшено на 7,5% і склали 358,8 тис. грн. Закінчено капітальний ремонт реанімаційного відділення.

Всі наші здобутки — не випад-ковістьінедарунокдолі. Мидосягли такого результату завдяки наполегливій праці наших людей. Але перед усіма нами — як громадою, так і владою — стоїть важливе завдання: подолати розрив між конституційними настановами та реаліями життя. У нас є передумови втілити в життя головні конституційні вимоги, але слід пам'ятати, що успіх в усіх наших справах прийде тоді, коли кожен громадянин України не тільки реалізовуватиме свої права і свободи, а належним чином виконуватиме свої обов'язки.

Шановні жителі Цюрупинського району! Бажаємо усім вам міцного здоров'я, терпіння, мужності! Нехай доля ваша буде щасливою, а зміни на краще стануть реаліями сьогодення.

Автор: Голова районної державної адміністрації В.М.АНДРУШКЕВИЧ. Голова районної ради Л.О.СНІГУР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту