ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Як працевлаштуватись молоді
27.06.2011 / Газета: Рідний край / № 26 / Тираж: 1147

Випускники шкіл вийшли у самостійне життя. Багато з них прагне продовжувати навчання. Але, як свідчить практика, не всім вдається влаштуватися у коледж чи вищий навчальний заклад. Постануть питання: чим зайнятись, де знайти роботу? Що робити, якщо самостійно працевлаштуватися не вдасться? На ці та інші питання щодо працевлаштування дає відповідь директор районного центру зайнятості Микола Володимирович БАЙША.

- Хто може звертатися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні?

- До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

- Хто відноситься до осіб, які вперше шукають роботу?

- До осіб, які вперше шукають роботу і не мають професії (спеціальності), відносяться громадяни, які на момент реєстрації у державній службі зайнятості школи не працювали на підприємстві, в установі й організації, незалежно від форм власності, у тому числі випускники професійно-технічних й вищих навчальних закладів (очної форми навчання) та військовослужбовці строкової служби, звільнені з дійсної військової служби.

- Які категорії відносяться до молодих громадян України?

- Відповідно до ст. 1 Закону України «Про сприяння соціальному ставленню та розвитку молоді в Україні» до молоді, молодих громадян відносяться громадяни України віком від 14 до 35 років.

- Які молоді громадяни вважаються неповнолітніми?

- До категорії неповнолітніх відносяться громадяни віком до 18 років.

- Які нормативно-пра-вові акти гарантують випускникам державних навчальних закладів надання роботи за фахом на період не менше трьох років?

- Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів установлено Указом Президента України від 23 січня 1996 р. N9 77/96 в редакції Указу від 16 травня 1996 р. № 342/ 96 «Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів» та Порядком працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992.

Крім цього Міністерство освіти України своїм наказом від 23 березня 1994 р. № 79 із змінами, внесеними наказом від 9 грудня 1996р. № 379 і зареєстрованого в Мін'юсті України 20 червня 1994 р. за № 135/344, затвердило Положення про сприяння в працевлаштуванні випускників державних вищих навчальних і професійних навчально-вихов-них закладів України.

- Протягом якого періоду особи, які закінчили загальноосвітні школи, вважаються випускниками?

- Особи, які закінчили загальноосвітні школи, вважаються їх випускниками протягом одного року з дня її закінчення, якщо вони в цей період не були працевлаштовані.

- Що таке перше робоче місце, яке надається молоді?

- Ст. 1 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» визначено, що перше робоче місце -місце роботи молодих громадян після закінчення або припинення навчання в будь-якому навчальному закладі, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення з дійсної строкової військової служби або альтернативної (невійськової) служби.

- На який строк надається перше робоче місце молоді?

- Відповідно до ст. 7 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України» держава гарантує працездатній молоді надання першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання в середніх загальноосвітніх, професійних навчально-виховних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення з дійсної строкової військової або альтернативної (невійськової) служби. Дворічний строк першого робочого місця обчислюється з урахуванням часу роботи молодого громадянина до призову на дійсну строкову військову або альтернативну (невійськову) службу.

- Як здійснюється працевлаштування державною службою зайнятості на заброньовані робочі місця осіб, яким виповнилось п'ятнадцять років?

- Неповнолітні, якідосяг-ли 15 років і звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, можуть, як виняток, бути зареєстровані як такі, що шукають роботу, за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, і направлені для працевлаштування на заброньовані робочі місця для цієї категорії громадян.

- На який строк укладається трудовий договір з молоддю, яка вперше шукає роботу, при прийнятті на роботу на заброньовані робочі місця?

- При прийнятті на роботу на заброньовані робочі місця громадян з числа молоді, які вперше шукають роботу, після закінчення або припинення навчання у середніх загальноосвітніх професійно-технічних навчальних закладах, після звільнення зі строкової військової або невійськової (альтернативної) служби, трудовий договір укладається на строк не менше двох років.

- Чи підлягають реєстрації в державній службі зайнятості особи, що вперше шукають роботу, у тому числі випускники навчальних закладів, які є членами особистого селянського господарства?

- Відповідно до ч. 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219 (Із змінами та доповненнями), особи, які вперше шукають роботу, в тому числі випускники навчальних закладав, які є членами особистого селянського господарства, підлягають реєстрації у державній службі зайнятості як шукаючі роботу.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту