ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
СІЛЬСЬКЕ БЕЗРОБІТТЯ: ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ
27.06.2011 / Газета: Червоний промінь / № 25 / Тираж: 1300

Всім зрозуміло, що ринкові відносини в економіці — прогресивний шлях розвитку будь-якої країни. Історія людства наочно доказала, що кращої форми економічного устрою, ніж ринок не існує. Шістнадцятирічний шлях становлення ринкових відносин у нашій країні показав, що ринкова економіка диктує свої умови не тільки у сфері виробництва, а й у всіх галузях людських стосунків, у тому числі і в психології людини. І саме в цій області сьогодні виникають великі труднощі. Про що саме йде мова?

Економічні відносини в місті і на селі завжди відрізнялись як по своїй суті, так і за темпами розвитку. Сьогодні ми стали свідками того, що розвиток інфрастуктури в містах значно випереджає розвиток інфраструктури на селі. Це призвело до дисбалансу на попит кваліфікованої робочої сили в містах і на селі. Практично кожен районний центр зайнятості, який перебуває в зоні землеробства, володіє великим обсягом інформації про вакантні робочі місця на підприємствах та в організаціях, які є в економічно розвинених регіонах нашої країни. Як правило, дана інформація розміщена на інформаційних стендах у секторі самостійного пошуку роботи та в інформаційному секторі. Практика роботи показала, що сільський безробітний неохоче користується даною інформацією самостійно. Сподівання на власну ініциативу, мотивацію безробітних до праці саме в цьому аспекті себе поки що не виправдовує. Ще глибоко в підсвідомості людини залишились відголоски попередньої системи, коли працювали всі і неодмінно за місцем постійного проживання. Ще можна почути у відповідях безробітних, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості відносно цілей звернення до служби, натяки про обов'язкове розміщення майбутньої роботи за місцем постійного проживання. Такі заяви різко звужують можливості працевлаштування даних безробітних. Адже в деяких населених пунктах району кількість підприємств та організацій, на які можливе працевлаштування безробітних, різко обмежена.

Все частіше спеціалістами районного центру зайнятості здійснюється підбір роботи безробітним за межами населених пунктів району, а саме на підприємствах та в організаціях Херсонської області. Два рази на місяць до районного центру зайнятості надходить інформація про наявність вільних робочих місць на підприємствах в організаціях області з наданням житла. Багато корисної інформації містить у собі сектор самостійного пошуку роботи районного центру зайнятості та татч-скрін. Це різноманітні корисні поради представникам різних соціальних груп та верств населення: жінкам, випускникам, тим, хто вперше шукає роботу, тим, хто бажає змінити професію, військовослужбовцям, особам з інвалідністю та ін. Для того, щоб скористатися інформаційними матеріалами'районного центру зайнятості, не обов'язково перебувати на обліку як безробітний. Останнім часом все більше зайнятих людей, які бажають змінити місце роботи, звертаються до районного центру зайнятості за відповідною інформацією.

Серйозним чинником на шляху подолання стереотипів стала організація районним центром зайнятості сезонної зайнятості безробітних на підприємствах та в організаціях за межами району. Сьогодні до районного ринку праці долучилися багато роботодавців, які з метою залучення працівників займаються їх щоденним перевезенням з місця їх постійного проживання до місця роботи і навпаки. В деяких випадках мова йде про декілька десятків, а то й сотень кілометрів.

Одним з центральних фігурантів організації даної роботи в районі є районний центр зайнятості. Тільки в цьому році на сезонні роботи було працевлаштування 129 безробітних. І попит на робочу силу сьогодні продовжує зростати. Є пропозиції з боку виробників сільськогосподарської продукції Каховського, Іванівського району, з боку підприємств санаторно-курортного типу Скадовського та Генічеського районів.

Протягом 2007-2008 років між районним центром зайнятості і підприємством TOB «Будівельна компанія Консоль-Строй ЛТД» існували доволі сталі ділові стосунки. Безробітні, які мали будівельні професії, охоче брали направлення на роботу на дане підприємство. В період світової економічної кризи це співробітництво було зведено нанівець. Сьогодні можна сміливо говорити про відродження колишніх ділових стосунків. Всі, хто має будівельні професії та бажання працювати, можуть звернутися до районного центру зайнятості та отримати направлення на роботу на дане підприємство.

Життя не стоїть на місці. Кожен день, місяць, рік приносить нові грані в систему взаємовідносин, у тому числі й тих, якіє на ринку праці. Ще декілька років назад важко було уявити вільне щоденне перевезення роботодавцями робочої сили на далекі відстані. Сьогодні це вже буденне явище. Хто знає, можливо, вже в недалекому майбутньому той час, коли умови проживання та відпочинку, створені роботодавцями для своїх працівників, будуть основною причиною вибору роботи.

Автор: Станіслав МАЛЕЦЬКИЙ, заступник директора — начальник відділу з питань надання соціальних послуг районного центру зайнятості


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту