ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Колегія Скадовської районної державної адміністрації
27.06.2011 / Газета: Чорноморець / № 49 / Тираж: 2265

ЗВІТ

На порядок денний засідання колегії, яка відбулась цього разу в Антонівській сільській раді, було винесено 6 питань, з них 3 – у порядку контролю, які розглянули колегіально.

1.

Найбільше уваги було приділено стану готовності агропромислового комплексу району до збирання врожаю ранніх зернових у 2011 році. Начальник управління агро-промислового розвитку РДА Сергій Шаров дав розгорнуту характеристику готовності зерновиробників різних форм власності до збирання озимих культур.

Про те, що врожай буде хорошим, свідчить такий факт: на даний час 85 відсотків площ ранніх зернових знаходиться у хорошому стані, і лише 15 – у задовільному. Нинішнього року хлібороби збільшили посівні площі на 2,2 тисячі гектарів. Зокрема більше посіяли рису, а от площі озимого ріпаку скоротились удвічі з об’єктивних причин – засуха під час сівби.

Урожай збиратимуть 164 комбайнами, з яких сільгосппідприємствам належить 42 одиниці, фермерським господарствам – 42, населенню району – 111. Однак слід враховувати, що 86 відсотків зернозбиральної техніки відпрацювало свій амортизаційний ресурс. І відновлення автопарку – одне з найбільш невідкладних завдань сільгоспвиробників району. Щоб зібрати вчасно врожай, таким господарствам, як СТОВ «Більшовик», ТОВ «Володимирівка», «ДІМ» та СГВК «Лідія», зерновиробникам Красненської, Радгоспненської, Приморської, Михайлівської та Широківської сільських рад необхідно використовувати техніку з інших агроформувань. Ця робота вже проводиться керівниками господарств. Наразі готується й техніка для транспортування зерна від комбайнів. Щодо пально-мастильних матеріалів, то їх на період жнив станом на 17.06.2011 року накопичено 60 відсотків від потреби.

На думку виступаючого, у районі погано поставлена робота з протипожежної безпеки, хоча пожежі на полях під час збиральної трапляються щороку. Також не всі сільгоспмашини відповідають вимогам безпечної експлуатації.

Обговорення цього питання продовжили директор СТОВ «Більшовик» М.Ф.Шепель та директор СГВК «Лідія» М.А.Коваленко. «Більшовику» вирішувати питання з підготовки жнивної кампанії всіляко допомагало управління АПК райдержадміністрації, а в «Лідії» вже пройшло правління, де обговорили всі важливі моменти збиральної 2011 року – від готовності техніки до пожежної безпеки. Микола Коваленко запропонував ще раз зібратися напередодні жнив. Його пропозицію підтримав голова райдержадміністрації Єгор Устинов. Члени колегії затвердили робочий план збирання у районі ранніх зернових, створили оперативний штаб з проведення жнив, рекомендували управлінню АПК сприяти створенню належних умов безпечної праці сільським трудівникам під час збиральних робіт, взяти під контроль роботу по залученню зернозбиральних комбайнів з інших регіонів тощо. Завдання отримали служби району, від яких залежить позитивне завершення збиральної кампанії – філія «Скадовський райавтодор», Скадовський РЕЗ і ЕМ, РВ УМВС, Державна податкова інспекція у Скадовському районі, інспекція якості та формування ресурсів сільгосппродукції. До 27 червня усі роботи з підготовки до жнив потрібно закінчити.

Підсумовуючи обговорення цього питання, голова районної державної адміністрації акцентував увагу присутніх на наповненні місцевих бюджетів, кошти з яких підуть на поточні ремонти у школах.

2.

З другого питання – про роботу служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкомів місцевих рад у межах делегованих повноважень з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, де виховуються діти, доповіла заступник голови Скадовської РДА Євгенія Небрат.

Службами та відділами району проводиться постійна робота з сім’ями, де є діти, і які опинились у складних життєвих обставинах. Найбільше їх у Скадовську (6 сімей, де проживає 12 дітей), у Красненській (5/7), Приморській, Новомиколаївській (5/8), Радгоспненській (4/7) сільських радах. І хоч у виконкомах Широківської, Шевченківської, Птахівської сільських рад такі родини не взято на облік, однак вони є. Також у всіх радах на виконкоми не виносяться питання про продаж неповнолітнім та молоді алкогольних напоїв, обмеження часу роботи розважальних закладів, організація дозвілля та оздоровлення дітей тощо. Відділ освіти Скадовської РДА не володіє точною інформацією про дітей, які не відвідують школу.

Батьків, які не належним чином виховують дітей, за ініціативою служби у справах неповнолітніх притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності (7 батьків), позбавлено батьківських прав (10). Таким родинам надається соціально-правова допомога, дітей направляють до дитячих оздоровчих таборів. Нинішнього літа вже оздоровлено 13 дітей-сиріт, та позбавлених батьківського піклування, 7 – з асоціальних сімей.

Серед проблем дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування виступаюча назвала відсутність житла. З 48 дітей цієї категорії власне житло має лише одна. З 23 дітей, які перебувають у прийомних родинах, його не мають восьмеро. Є й інші проблеми, які потрібно допомагати вирішувати цим дітям. Зокрема – відновити документи, що посвідчують особу. Часто батьки, які опинились у тяжких життєвих обставинах, не можуть працевлаштуватись, хоч у Центрі зайнятості для них мають бути заброньовані робочі місця. Буває, що дітей, які скоїли злочини, передають батькам, які теж мають проблеми із законом, що недопустимо. Через це у 2011 році на території району зросла підліткова злочинність, а 3 дитини на територіях Красненської, Михайлівської та Приморської сільських рад скоїли злочини повторно.

Зважаючи на вказані недоліки, роботу відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкомів місцевих рад у межах делегованих повноважень з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, де виховуються діти, визнали недостатньою. Кожна служба, яка займається справами асоціальних сімей та дітей, які у них проживають, виконкоми місцевих рад отримали конкретні пропозиції, як налагодити роботу з такими родинами.

Підсумовуючи обговорення даного питання, Єгор Устинов зазначив, що сьогодні Скадовська райдержадміністрація активно працює над оздоровленням дітей-сиріт та соціально незахищених. На сьогодні вже оздоровлено на кошти спонсорів 37 дітей, і до 1 вересня їхня кількість повинна досягти 200. «Це не тільки відпочинок та оздоровлення дітей, яким потрібна державна підтримка, а й значна економія бюджетних коштів. За підрахунками, вивільниться близько 100 тисяч гривень, які ми зможемо спрямувати на поліпшення матеріально-технічного стану закладів освіти», – сказав голова райдержадміністрації.

3.

Проект програми формування позитивної інвестиційної привабливості та розвитку інвестиційної діяльності в Скадовському районі презентував начальник управління економіки районної державної адміністрації Анатолій Розумний.

Він познайомив присутніх із основними положеннями Програми, мета якої – створити привабливий клімат для потенційних інвесторів. Його доповідь доповнив голова Скадовської районної державної адміністрації Єгор Устинов, наголосивши, що найкращі інвестори живуть у Скадовському районі. Інвестиційні програми будуть працювати за трьома напрямками. Це – інформування потенційних інвесторів про економічні можливості району; координація дії всіх гілок влади, щоб інвестор не заплутався в установах, які видають дозволи і т.і., проведення міжнародних заходів із залученням іноземних інвесторів.

Наприкінці наради голова Скадовської райдержадміністрації Єгор Устинов повернувся до питання наведення порядку на території району. Наголосив на необхідності продовження роботи із впорядкування сміттєзвалищ, їхню пожежну безпеку: почалася спека. «Ми наводимо серйозний порядок у районі з благоустрою. Ви повинні добре попрацювати над цим питанням», – сказав він, звер-таючись до голів місцевих рад.

По кожному з розглянутих на колегії питань було прийнято конкретні рішення. Всі керівники, які недопрацьовують на своїх посадах, були попереджені головою райдержадміністрації про особисту відповідальність, покладену на них державою і обов’язком перед суспільством.

Автор: Прес-центр райдержадміністрації


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту