Голова Скадовської районної державної адміністрації Єгор Устинов – енергійний і активний службовець нового покоління, який працює виключно на підвищення рівня життя простих жителів району. Виявляється, і це можливо на районному рівні, якщо до справи підходити з точки зору інтересів людей.
Кореспондент нашої газети отримав можливість не лише поспостерігати за одним робочим днем голови райдерж-адміністрації, а й задати Єгору Олександровичу кілька запитань.
На день, який ми вибрали, припало багато публічних заходів, таких як відкриття дитячого майданчика по вул. 33-ї Гвардійської дивізії, робочі поїздки на ряд підприємств району та обговорення питання підготовки району до жнивної кампанії на колегії. У другій половині дня голова районної держадміністрації привітав медичних працівників району із професійним святом, дав інтерв’ю обласній телерадіокомпанії «Скіфія».
1.
Отож 17 червня Єгор Олександрович Устинов свій робочий день розпочав у колі дітей східного мікрорайону міста, де напередодні закінчили облаштування дитячого ігрового майданчика. Такої події жителі міста не пам’ятають років з двадцять.
Ініціював зведення майданчика голова Скадовської районної державної адміністрації Є.О. Устинов, а втілити цей задум допомогла Скадовська райспоживспілка.
Презентуючи щедрий подарунок, Єгор Устинов сказав зокрема про те, що він є представником влади, яка у першу чергу думає про майбутнє країни. Під оплески він перерізав символічну стрічку і всіх присутніх на відкритті дітей пригостив морозивом та соком.
Дітей не потрібно було довго запрошувати, і вони дружно зайняли місця на гойдалках, почали спускатися з гірки, а найменші побігли до пісочниці.
«Діти повинні розвиватись і зростати у гарних умовах, тоді у них будуть високі прагнення і щире бажання у дорослому віці працювати на добробут України», – сказав кореспонденту газети «Чорноморець» Є.О.Устинов, спостерігаючи за радісними обличчями дітей та їхніх батьків.
Затим, у рамках роботи колегії Скадовської РДА, Є.О.Устинов, члени колегії та запрошені на засідання голови місцевих рад, керівники сільгосппідприємств відвідали Скадовський хлібокомбінат.
2.
Екскурсію по комбінату провів його директор В.І.Покотило. Підприємство випускає три види продукції: хлібобулочні та макаронні вироби, квас. Учасники колегії побували у цеху, де виробляють макаронну продукцію, та оглянули виставку хлібобулочних виробів.
Є.О Устинов, приймаючи у дарунок вишуканий коровай, подякував працівникам райспоживспілки за активну участь у громадському житті району і наголосив, що вся вертикаль влади – президентська, урядова, обласної та районної державних адміністрацій – працює на добробут українців, як дітей, так і дорослих громадян.
Голова адміністрації уважно оглянув, як налагоджено процес випуску макаронних виробів, поспілкувався із працівниками цеху.
«Ми щойно побували на відкритті дитячого майданчика, – сказав він кореспонденту «Ч», – бо повинні дбати про те, щоб майбутнє України зростало у хороших умовах, відчувало піклування влади. Тоді й у них в дорослому віці з’явиться бажання працювати на свою державу, примножувати її багатства. От ми сьогодні відкрили дитячий майданчик, подарували дітям радість. А тепер маємо подбати, щоб і батьки цих дітей мали роботу, і в них було за що купити продукцію нашого хлібокомбінату».
3.
Долаючи шлях від Скадовська до Антонівки, учасники колегії спостерігали за краєвидами з вікна. І було не соромно, бо і місто, і селище значно поліпшили свій зовнішній вигляд. Особливо охайно, навіть урочисто було біля Антонівської амбулаторії сімейної медицини. Голову Скадовської райдержадміністрації та керівників району і членів колегії на поріг вийшов зустрічати весь невеличкий колектив амбулаторії.
Виступаючи перед медичними працівниками та учасниками колегії, Є.О.Устинов сказав про те, що в районі почалась впроваджуватись програма Президента по реформуванню медичної галузі. Його слова проілюстрували головний лікар Скадовської ЦРЛ В.А.Турик та головний лікар Антонівської амбулаторії сімейної медицини О.А.Левицький. Антонівська амбулаторія має денний стаціонар, де можна отримати фізіотерапевитичні процедури, побувати на прийомі у лікаря, зробити щеплення. Взимку амбулаторію щодня відвідує до 60 осіб, влітку – до 30. Вистачає роботи і в дитячої медсестри – на сьогодні в Антонівці 28 немовлят до року. Амбулаторія має кабінети для прийому хворих, маніпуляційну та фізкабінет. Приміщення опалюється.
Після «оглядин» члени колегії запоспішали до автобуса, а от Єгор Олександрович залишився поговорити з колективом. В особистій розмові із медичним персоналом він порадив їм обов’язково повідомляти про потреби амбулаторії. «А кошти ми знайдемо», – пообіцяв Єгор Олександрович.
Він побажав головному лікарю амбулаторії сімейного типу, фельдшеру, дитячій та молодшій медсестрам, щоб люди менше хворіли, а медичні працівники займались виключно профілактикою захворювань.
«Приїжджайте до нас частіше», – сказали на прощання працівники Антонівської амбулаторії сімейної медицини голові Скадовської районної державної адміністрації Єгору Устинову. Їм сподобалась відкритість керівника району, його щира зацікавленість та бажання допомогти.
Кор. газети не втримався, щоб не спитати, яке враження справила на голову районної держадміністрації амбулаторія?
«Пахне свіжою фарбою, скрізь ідеальна чистота і порядок. Я живу в цій країні і знаю, як у попередні роки ставились до сільської медицини. Однак я хочу зламати цей стереотип і показати, що кошти на освіту, медицину завжди знайдуться за умови грамотного розподілення існуючих грошових ресурсів. А також якщо ми не будемо лінуватись задіювати потенціали сільських рад з тим, щоб на рахунки цих рад почали надходити гроші», – коротко і по-діловому відповів голова райдержадміністрації.
4.
Сонце наблизилось до зеніту, а учасни ків колегії чекав тік.
«Ми посіяли багато. Тепер наше завдання – підготувати площі під зберігання і зібрати цей врожай», – сказав голова Скадовської райдержадміністрації Є.Устинов під час ознайомлення із роботою току Дослідного господарства Інституту рису НААНУ.
Інститут рису з року в рік показує хороші результати по вирощуванню не тільки профілюючої культури – рису, а й ранніх зернових. Минулого року середній урожай рису становив 50 ц/га.
У дослідному господарстві відпрацьовано всі етапи збиральної. До початку жнив ранніх зернових лишилось 2 тижні, а техніка господарства готова на 95 відсотків. Учасникам колегії продемонстрували 9 комбайнів «ДОН» та «Нью-Холланд», жатку, прес-підбирач, пожежний автомобіль ГАЗ-52, які працюватимуть на збиранні рапсу, пшениці та ячменю. У складах, де зберігатиметься збіжжя, проведено фумінізацію. Готові до переробки врожаю агрегати для очищення зерна (КЗР). Також ноу-хау господарства, яке ефективно діє протягом кількох останніх років, – використання біопалива замість дорогого газу при сушінні зерна. 2 переобладнані сушарки, в яких спалюють солому, значно економлять кошти господарства. Після току учасники колегії разом із головою райдержадміністрації поїхали до Інституту рису, де й відбулося засідання.
5.
Голова адміністрації не обмежився заслуховуванням доповідей. Він ставив запитання під час виступів, робив критичні зауваження і вимагав конкретних відповідей на поставлені запитання. Колегія пройшла у хорошому робочому ритмі, де всі питання були розглянуті усебічно і з користю для справи. Найважливіше, що голова адміністрації має не лише власний погляд на проблеми, що піднімалися, він уміє чути людей і бере до уваги їхню точку зору.
Відразу після закінчення колегії Єгор Устинов прийняв жителів Антонівки, які прийшли до нього з проханням вирішити дві найболючіші проблеми. Перша – відновлення усіх денних та вечірніх маршрутів сполучення Скадовськ-Антонівка.
Багато жителів селища не можуть за потребою дістатись до райцентру на роботу, в районну поліклініку, до державних установ, так само – вчасно повернутись додому. Друге, не менш важливе питання, яке без районної влади не можна вирішити, це – підтоплення. Вода стоїть у деяких підвалах і на городах із зими.
«24 червня відбудеться конкурс серед перевізників, і ми зробимо все для того, щоб його виграло тільки те підприємство, яке враховуватиме інтереси жителів Антонівки», – пообіцяв голова Скадовської РДА.
По другому питанню Єгор Олександрович поцікавився у сільського голови Олександра Мараховського, що робиться сільською радою для вирішення цієї проблеми і доручив своєму заступнику Валерію Ноздрачову взяти під особистий контроль оперативне прокладання горизонтального дренажу. Якщо це не допоможе, будуть застосовані інші шляхи вирішення цієї проблеми, запевнив Єгор Олександрович.
6.
Годинник показував першу годину дня. Автобус із членами колегії давно повернувся до Скадовська, а голова адміністрації знову розмовляв із нашим кореспондентом.
– Єгоре Олександровичу, ваш ритм робочого дня викликає повагу і запитання: не тяжко? На всіх заходах ви були не лише учасником, а організатором, керівником процесу.
– Я думаю у першу чергу про людей. Яку користь я принесу кожному жителю нашого району. У нас чудові люди. Вони, їхні діти заслужили на достойне життя. Ви побачили на засіданні, що всі керівники району, які недостатньо працювали, отримали серйозні попередження. У роботі, я вважаю, немає друзів. Є працівники. Якщо вони сумлінні – то достойні поваги і заохочення, якщо з якихось причин їх не влаштовує темп і вимоги до роботи, їх потрібно замінити на більш працелюбних і кваліфікованих.
Поки що ми тільки почали працювати на добробут району. Цю роботу я не припиню і буду вимагати такої ж віддачі від усіх.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.023Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |