Рекордну кількість зерна планують зібрати аграрії Бериславського району. «Мова йде про понад 153 тисяч тонн — таких площ раніше посіяно у нас ще не було», — говорить начальник управління агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації Володимир Покрищен-ко. Однак у тому, що нинішні жнива легкими не будуть — як і завжди — переконаний директор СТОВ «Калініносільське» Віктор Павшук.
— Кожні жнива не схожі на минулорічні, — говорить він. — Відчуття тривоги сьогодні є, коли думаєш, чи вистачить грошей, щоб розрахуватися з боргами, чи зможемо дожити до наступного врожаю? Принаймні поки що запасу вистачить до нового року. До нинішніх жнив наше господарство підготувалося добре. Хоча з осені були не дуже сприятливі умови за кількістю вологи. Врожай сподіваємося отримати не дуже-то великий, але гріх жалітися. Праця на землі — нелегка, рабська, невдячна. Та й про вислів «врожай — будь-якою ціною» треба забути! Всі аграрії повинні дотримуватися норм безпеки, щоб не гинули і не травмувалися люди.
З останнім на Бериславщині не все гаразд. За даними управління агропромислового розвитку РДА, місцеві сільгосппідприємства ведуть недостатню роботу з забезпечення зернотоків і складів первинними засобами пожежогасіння, інвентарем. У районі не вистачає сертифікованих вогнегасників. Водночас через несприятливі погодні умови значно погіршився фітосанітарний стан полів, через це актуальним залишається питання очищення зерна. У незадовільному стані під'їзні дороги, які ведуть до хлібоприймальних підприємств — ВАТ «Качкарівське ХПП» та ВАТ «Бериславський елеватор».
Хороші види на врожай-2011 має найбільший виробник ранніх зернових у районі — TOB «Югтранзитсервіс-Агропро-дукт». «Озима пшениця перезимувала добре, сподіваюся, за два тижні зберемо врожай, — говорить директор підприємства Віктор ІІІарга. — Лише вологи було недостатньо: дощі випадали не завжди вчасно».
Але коли в інших селах в потрібний час дощів таки дочекалися, практично без жодної краплі вологи небесна канцелярія залишила поля у Качкарівці. «Добре, що хоч держава цього року виконала свої обіцянки і отримані кошти дозволили нам підготуватися до жнив», — зазначив директор місцевого СТОВ «Таврія» Дмитро Терещенко. Про те, що в їхніх господарствах є все для збирання врожаю, запевнили й директор СТОВ «Берегиня» Віктор Деркач та голова ФГ «Агро-Альянс» Олександр Островерхое.
Хоча остаточні підсумки нинішніх жнив ще попереду, перші проведені жнива — сінокосіння — у громадах району пройшли успішно. За словами голови Урожай-ненської сільради Марії Москаленко, місцеві жителі заготовили для худоби достатню кількість сіна на майбутню зиму. І переконані, що без хліба вони також не залишаться.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |