Збираючись на курорт, розумна людина поцікавиться не лише комфортністю пляжів, прогнозом погоди та розмаїттям розважальних закладів, а й рівнем медичного обслуговування населеного пункту. Адже хвороба ніколи не обирає місце і час, а в умовах активного відпочинку, зміни клімату і раціону харчування тим паче.
У Хорлах, порівняно невеликому селі, але відомому приморському курорті, — один з кращих фельдшерсько-акушерських пунктів Каланчацько-го району. Тут є все: постійна турбота сільської ради, завдяки чому медичний заклад перебуває на сучасному рівні; багаторічна віддана робота працівників ФАПу; просторе затишне приміщення, у якому обладнано декілька кабінетів; оснащення, без якого було б неможливо вчасно і правильно поставити діагноз і надати хворому подальшу допомогу.
— Взимку у нас роботи завжди багато, та це не порівняти з навантаженням влітку. Спокою ані вдень, ані вночі. І о першій, і о другій годині ночі, і в вихідні, і на свята виходимо на виклики, — розповідає про особливості роботи медиків на курорті завідуюча Хорлівсько-го ФАПу фельдшер Вікторія Ковальчук. — Важко, звичайно, але що робити? Треба! Хочеться, аби люди до нас їхали і їм подобалося.
Разом з Вікторією Георгіївною працює патронажна медична сестра Світлана Стрин-жа — людина заслужена, 40 років у галузі охорони здоров'я. На двох спеціалістів — більше 600 своїх жителів і тисячі, тисячі відпочивальників. Але тендітні жіночки в білих халатах встигають і в ФАПІ, і на виклики додому, і на бази відпочинку. Аби швидко дістатися до хворого, на допомогу приходить... велосипед.
— Вже зараз, у червні, в Хорлах відпочивають дуже багато людей, особливо з дітлахами, — зауважує Вікторія Георгіївна. — Звернень чимало: перегріви на сонці, кашель, розлади системи травлення. Тож наш медичний сезон, як і курортний, у розпалі.
Матеріально-технічна база Хорлівського ФАПу дозволяє не лише одержати первинну медичну допомогу, а й, за потреби, поліпшити здоров'я відпочивальника у рамках профілактичних заходів. Тут працює дитячий кабінет, процедурний, кабінет щеплень. Є сухожарова шафа, гінекологічне крісло, їнгалятор тощо. Можна поставити крапельницю, зробити укол, електрофорез, УВЧ, фізіотерапію тощо. Та головне те, що безкоштовну медичну допомогу буде надано незалежно від того, хто звернувся: місцевий житель чи турист. І це при тому, що офіційного курортного статусу Хорли ще не набули і додаткових коштів село не отримує.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |