ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Механізатори – на вагу золота
30.06.2011 / Газета: Новий день / № 27 / Тираж: 36600

Дев'ятий клас для багатьох школярів є випускним, а отже настає час роздумів про свою подальшу долю, здобуття професії, яка дасть упевненість у завтрашньому дні, стабільну роботу і заробіток. Аби допомогти учнівській молоді розібратися у вирі сучасних сільськогосподарських професій, колектив одного з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів Херсонщини — Каховського професійного аграрного ліцею, який торік відзначив 80-річчя — провів День відкритих дверей. До навчального закладу з'їхалися майже дві сотні 9-класників з 16 сільських шкіл. Подія привернула увагу керівництва району, адже виховання гідної зміни для аграрної галузі стає

пріоритетним для економічного зростання регіону, зміцнення його потенціалу. Тож у святі взяли участь голови Каховської райдержадміністрації Володимир Сторчак та районної ради Микола Крупін, директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов та заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Віктор Ме-ренков.

Гостям продемонстрували переваги та здобутки ліцею, який має достатньо серйозну навчальну та матеріально-технічну базу, закріплені за ним землі сільськогосподарського призначення, підсобне господарство для підготовки кваліфікованих робітників аграрного сектору економіки. Зазначалося, що саме здобуття робітничих професій є першою сходинкою до успіху й стає в нагоді на все життя, завжди має попит на ринку праці. На підтвердження цього Володимир Сторчак акцентував, що в їхньому районі трактористи отримують зарплату від 4 то 8 тисяч гривень на місяць. Район зберіг структуру агропромислового сектору, а система зрошення земель тут працює на тому ж рівні, що й за часів Союзу. Втім, сільському господарству вкрай бракує робочих рук, особливо в галузі овочівництва, садівництва та виноградарства. Тому на Кахов-щину приїздять працювати люди практично з усієї України. Районне ж керівництво зацікавлене, аби поля обробляли саме місцеві жителі, мали роботу і заробіток. Для цього створюються всі умови, є найсучасніша техніка.

Йшлося і про те, що молоді не треба соромитися свого селянського роду, бо в кожної людини може бути прекрасне майбутнє. Потрібні тільки бажання, знання і не боятися труднощів. Євгеній Єрашов подарував бібліотеці закладу підручники з аграрних дисциплін. Гості оглянули також навчальні аудиторії, музей, гуртожиток, майстерні, господарство навчального закладу. Школярів почастували в ліцейській їдальні. Збагачені новими враженнями вони роз'їжджалися, дехто вже з надією невдовзі повернутися сюди учнем.

Автор: Анастасія КУЧЕР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту