- заявили представники вірменської общини в Дружному, прибувши в редакцію «Вісника Олешшя»
Замітка «Конфлікт у селі Дружне розгоряється» («ВО», N41-42, 20 травня ц.р.) несподівано знайшла своє продовження, незважаючи на те, що це інформація з «Херсонської правди», яка, в свою чергу, зіслалася на прес-службу обласної «Свободи». Представники вірменської общини с.Дружне звернулися до головного редактора «Вісника Олешшя» Бориса Прищепи з такими словами: «Ми приїхали до Вас, шановний Борисе Онуфрійовичу, з настійним проханням передрукувати публікацію в газеті «Новий день» під заголовком «Живи ж дружно, Дружне!». Ми вперше звертаємось до Вас з таким проханням і сподіваємось, що Ви поставитесь до цього з розумінням. Ми вирішили, що ситуацію із заміткою «Конфлікт у селі Дружне розгоряється», яку «Вісник Олешшя» передрукував з «Херсонської правди», можна виправити лише досить оперативно. Наприклад, запросивши представників обласних ЗМІ об'єктивно викласти нашу позицію. Ми вдячні «Новому дню», який командирував аж двох журналістів — головного редактора Анатолія Жупину та кореспондента «Голосу України» Василя Піддубняка. Сподіваємось, їх публікація «Живи ж дружно, Дружне!» спрацює на користь громадського спокою в нашому селі».
Ще при Василю Плотнікову (він тоді очолював радгосп у Ювілейному) переселенці з Вірменії одержали постійну прописку в с.Дружне. Розрахунок робився на те, що вони розвиватимуть тут тваринництво. Як «розвивали», добре видно з нашої публікації дворічної давності («Особливості «національного» тваринництва», «ВО», №№ 5-6, 16 січня 2009 року). Доручення тодішнього голови райдержадміністрації з питань утримання худоби в с.Дружне відповідно до санітарно-ветеринарних вимог так і не виконане. З цим погоджуються і наші співрозмовники.
Цим скористались організатори «інциденту з дорогою до кладовища» — херсонські націоналісти. Новинна стрічка їхнього видання дозволяє чітко реконструювати події, що сталися між переселенцями та місцевими жителями, які направлялися на кладовище з покійником. З публікації, яку «ВО» на прохання представників вірменської громади в Дружному, сьогодні друкує, видно, що деякі факти сайт «Свободи» перебрехав.
Той, хто все організував у Дружному, безперечно, працював на чийсь вузькопартійний інтерес, що й довели автори публікації «Живи ж дружно, Дружне!». «Ігри» на міжнаціональному розбраті можуть швидко перестати бути просто іграми, — заявив представник вірменської общини в Дружному Казбек Мгоян: «Цюрупинський район — наш дім, а всі ми — громадяни України».
Тим же, хто розхитує і без того крихку стабільність у Дружному і підштовхує село до громадського протистояння, хочемо нагадати про кримінальну відповідальність за подібні дії. Тим більше, звинувачувати лише одну сторону в конфлікті,- як роблять зараз місцеві «свободівці», — неправомірно. Як показують у своїй публікації А.Жупина та В.Піддуб- няк, аби не ускладнювати ситуації, представники вірменської общини навіть поступилися деякими своїми правами, як власники земельної ділянки, через яку пролягає дорога розбрату на кладовище.
У цьому зв'язку викликає питання не лише зміст замітки на сайті «Свободи», а й деякі вислови-повторення у «свободівському» трактуванні: «якийсь Мгаян» (хоча він Мгоян, і не «якийсь», а за паспортом громадянин України), «знахабнілий курд» (це вірменська община). Про це ми також говорили з відвідувачами редакції.
Одна вони так і не змогли пояснити, чому ігнорують виконання доручення голови РДА щодо утримання худоби в Дружному. Судячи з усього, коли мова заходить про особливості «національного» тваринництва (національність скотарів тут узагалі ні при чому, що так хочеться «свободівцям»), ніяких пояснень, на жаль, поки що нема. В ситуації, коли поселенці не можуть «по-іншому» вести тваринництво, варто взагалі не доводити справу до протистояння, а організувати селянську спілку, усунувши безконтрольне одноосі- бництво. Тоді й на фінансову допомогу держави можна розраховувати — як виробникам сільськогосподарської продукції. Відвідувачі редакції погодились з таким твердженням. Тим більше, що один представник їхньої общини вже організував фермерське господарство.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |