ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Кадрований» комунгосп
03.07.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 53-54 / Тираж: 3416

Ці документи — два накази за N75 і N76 «Про введення в дію нової структури підприєкЛтва, штатного розкладу, тарифних ставок та посадових окладів» та «Про скорочення штату» від 2 червня ц.р. за підписом директора МКП «Цюрупинськ-комунгосп» Євгена Сокрута — принесли в редакцію наші постійні читачі, тепер уже колишні (бо скорочені) працівники комунгоспу.

- За всю історію нашого комунгоспу такого ще не було, — розказали вони. — Щоб рядових працівників скорочували, а майстрів набирали. Хто ж надаватиме людям послуги?

Читаємо накази: «Згідно КЗпП України попередити про можливе скорочення штатів наступних робітників підприємства з 2.08. 2011 року» (за два місяці згідно із законом) — і далі перелік, кого викреслюють із штатів. Як не дивно, покрівельники, водії, тесля, муляр, штукатур, слюсарі-ремонтники. Скорочено навіть токаря. Хто ж болт виточить?

Тобто, викреслили зі своїх штатів тих, хто нас обслуговує. Вони виявилися зайвими в системі реформ, запропонованих першим заступником міського голови Сергієм Пінькасом.

Натомість введено в штатний розклад комунального підприємства аж 9 майстрів, у тому числі 2 — старших. Ким вони командуватимуть, дивуються наші несподівані гості? Коли на тій же дільниці N1 (Житлоселище), куди переведено «основний» комунгосп, рядових працівників уже по пальцях можна порахувати.

А нам пригадалось, як на першій у нинішньому році сесії Цюрупинської міськради перший заступник міського голови Сергій Пінькас хвалився, що «розгадав» головну суть збитковості цюрупинських комунальних підприємств. Наче ми тут до його приходу в Цюрупинськ постолами щі сьорбали. Це роздуті штати та завищені без об'єктивних економічних причин зарплати. А слова першого заступника міського голови, які прозвучали на 5-ій позачерговій сесії 21 січня ц.р. про те, що «ніхто з рядових працівників на вулиці не опиниться і скорочення торкнеться лише адмінперсоналу» по суті спростовують вище наведені накази, видані 2 червня ц.р. директором МКП «Цюрупинськ-комунгосп» Євгеном Сокрутом, Тоді ж у розмові з нами С.Пінь- кас заявив, що віднині сам особисто«розписуватиме» штатні розклади та зарплати комунальникам. Ось і «розписав»...

Тепер дещо лукавлять, закликаючи не звертати уваги на ці скорочення. Начебто, вони погоди не роблять, мовляв, їх всього десяток. А насправді їм потрібні майстри. Чи не тому, що з їх допомогою виходить справна цифра середнього скорочення по підприємству? Як середня температура по лікарні...

За логікою «видавців», такі накази «повинні поліпшити організацію та оплату праці на підприємстві». При тому, що згідно з «Типовими нормами часу та нормами обслуговування для робітників і виробничого персоналу, зайнятих утриманням житлового фонду», затверджених наказом Держкомітету України з ЖКГ від 04.08. 1997 року N59, на 25 чоловік необхідний 1 майстер (для поточного ремонту) і на 12 чоловік — для постійно діючих аварійних ситуацій.

У нас, слава Богу, «постійно діючих аварійних ситуацій» нема, тому зупиняємось на нормі 25 чоловік — для поточного ремонту.

Тепер, виходячи з логіки «реформаторів», треба утримувати в комунгоспі штат не менш 250 чоловік на таку кількість майстрів та старших майстрів. У такому випадку й тариф по квартплаті треба переглядати з розрахунку не 90 осіб «робітників та виробничого персоналу», а на всі 250. А це означає, що його треба підвищувати як мінімум у чотири рази!

У якості доказів нам подали інформацію про те, що зараз у тому ж МКП «Цюрупинськ-комунгосп» лише на ремонт покрівель будинків, які протікають, лежить 86 заяв жильців. Хто ж у такому разі, коли скорочено покрівельників, ремонтуватиме дахи?

Якщо до посади теслі чи слюсаря застосовується коефіцієнт 1,2, 1,3 до встановленого рівня мінімальної зарплати, то, скажімо, майстра дільниці -1,7, а старшого майстра і того більше — 2,0.

Методом елементарного арифметичного підрахунку згідно з існуючою тарифною сіткою та з урахуван- ням розміру мінімальної зарплати гості редакції вирахували, що кожному майстру дільниці необхідно заплатити 2571 гривню щомісяця. А на всіх 9 майстрів прямі місячні витрати по зарплаті становлять 23 тис. 139 грн. Плюс нарахування на зарплату — 8543 грн.

Введення в штат двох старших майстрів обійдеться платнику квартплати (разом з нарахуваннями на зарплату) ще 7824 гривні щомісяця. А всього майстри та старші майстри «з'їдають» 39 тисяч 506 гривень квартплати щомісяця. У рік це досить пристойна сума — 474,5 тис. грн. Це ж стільки платежів треба зібрати з квартирознімачів (а рівень проплат сьогодні не перевищує 60 відсотків), аби прогодувати цей «офіцерський» склад комунгоспу, який до безпосереднього надання послуг має хіба що опосередковане відношення?

У правознавців такі «реформи» пояснюються досить просто: необгрунтовані витрати з утримання та обслуговування житлового фонду. А це вже — правова відповідальність.

Звернули увагу наші відвідувачі і на так званий кадровий склад «реформованого» комунгоспу, який не обмежується «виписаними» із Херсона директором та головним інженером, а й головним бухгалтером, чи, даруйте, «начальником відділу бухобліку та фінансів» — посаду, яку внаслідок «реформування» спеціально підігнали під дружину начальника відділу бухобліку та фінансів міської ради Олександра Мандри.

Проблемам використання бюджетних коштів «нова команда» не знаходить місця, скажімо, в навчальних закладах, де за ремонти змушені платити самі батьки, зате заохочують ремонтні роботи своєї нової «сесійної зали» в приміщенні, звідки «попросили» всіх «зайвих».

Одне слово, багато що вказує на одне: кінцевим результатом усіх «херсонських» реформ у комунальному господарстві Цюрупинська буде не що інше, як приватизація — в усякому разі найбільш ліквідних його часток. І, схоже, суть та головне завдання усіх «реформ» Сергія Пінькаса «розчистити завали» і «навести порядок» перед такою приватизацією. Аби привести у більш- менш ліквідний стан комунальні підприємства, які мали б хоча якийсь привабливий вигляд для майбутнього інвестора. Ну, звісно ж, херсонського.

На серйозну ж модернізацію комунальних підприємств коштів немає. З огляду на це у статутний фонд комунгоспу введено навіть житловий фонд міста шляхом збільшення вартості статутного капіталу. Підтверджується і наш прогноз: про можливість банківського кредиту. Кажуть, комунальники готові вже хоч сьогодні взяти його.

P.S. Гості редакції попросили не називати їх імен, оскільки мають намір відновитись на своїх посадах у комунгоспі. А поки що оскаржують дії міської ради та дирекції комунгоспу про своє звільнення в суді. Адже з юридичної точки зору дії влади та комунальних начальників не такі вже й бездоганні: одну постанову про скорочення штатів прокурор уже опротестував.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту