У цьому запевняє водокористувачів начальник управління Головного Каховського магістрального каналу депутат обласної ради Юрій ВАЩЕНКО. І додає: «Проблема в іншому». В чому саме?
Про це — в інтерв'ю з Юрієм Івановичем, яке пропонуємо увазі читачів.
У ніч на 26 червня стався збій з подачею води з розподільчого каналу Р-1. З якої причини?
Ось лист від керівництва Каховського міжрайонного управління водного господарства: «У зв'язку з ремонтом засувки на всмоктуючому трубопроводі насосної станції №3 Р-1 просимо вас зупинити подачу води в каналі Р-1 з 24.00 до 11.00 26.06.2011 року». Що ми й зробили, виконуючи партнерські зобов'язання. Подачу води поновили навіть на годину раніше. А от міжрайводгосп поводиться не по-партнерськи, звертаючи провину за зупинку з подачею води на УГКМК.
Отже, можна стверджувати, що управління Каховського маг- каналу договірні зобов'язання виконує чітко і не допускає зривів з подачею води.
Саме так. Але на відлагоджену роботу магканалу негативно впливають збої з електропостачанням і низька якість електроенергії. Через низьку напругу в електромережі ми іноді змушені зупиняти насосні станції, щоб не вийшло з ладу електроустаткування. Ось і в ніч на 28 червня через збій на лінії Новотро- їцький РЕЗ і ЕМ відключив від електропостачання перегороджувапьну споруду №2. Через це ми не могли підняти затвори на перегородці, щоб відрегулювати рівень води в магістральному каналі.
Довелося чути гро випадки самовільного, в обхід лічильників води, врізання. Йдеться, зокрема, про самовільне незаконне підключення до меліоративної системи, яка є власністю сільської ради, приватного підприємця Штефана у Дудчиному.
Такі «умільці» трапляються. Але розмова з ними у нас коротка і жорстка: спочатку удвічі підвищуємо тариф, а далі розриваємо договір про водокористування.
А що за проблема на Зеленому Поді? Водокористувачі нарікають, що «Фрегати» не можуть працювати належним чином, забиваються сміттям.
Йдеться про насосну станцію НС-2 А. Що можу сказати? Треба, як слід, готуватися до поливного сезону, чистити регулярно сміттєзбиральні решітки і касетні фільтри, а не сидіти в затінку, як це роблять їхні машиністи. Та й узагалі до мене з цим питанням ніхто не звертався.
А хіба ви не повинні очищати канал від водоростей?
Завдяки зарибленню магканалу мальками товстолобика, коропа, білого амура водоростей у трьох б'єфах немає. Торік у квітні було запущено 39 тонн малька, цього року — ще 9 тонн. Біомеліорація дає вражаючий ефект. І нам добре, і 35-гра- мовий мальок за рік нагулює до двох кілограмів ваги. Для наочності тримаємо незарибленим четвертий б'єф: там з 60 метрів русла каналу 50 метрів заросли вщент.
До речі, про рибу. її' вилов заборонено?
Так, але ми зробили виняток для ветеранів-пільговиків, які мешкають в Архангельській Слободі, Дудчиному і Тавричанці: згідно з списком, надісланим кожною з цих сільських рад, надаємо їм дозвіл на безплатне вудіння риби.
Але люди скаржаться, що їм чинять перепони.
Питання в тому: хто? Запевняю, що УГКМК цього не робить. Пропоную в такій ситуації попросити у самозваного інспектора службове посвідчення і запам'ятати його прізвище. Потім все з'ясується.
Але головне, щоб і нам не заважали займатися біомеліорацією. Я щойно подав до облдержадміністрації листа, в якому виклав свої пропозиції по врегулюванню роботи з біомеліоративного очищення каналу і проблем з риболовлею (бо надто багато охочих до чужого добра). Також готуємо відповідні документи на технічну раду, яка відбудеться в Києві. До речі, за нашим взірцем працює канал Дніпро-Донбас. Є ще один аспект проблеми: водопостачання населених пунктів. Адже за солевим складом вода в магканалі набагато якісніша, ніж у свердловинах. Але це вже тема окремої розмови.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |