ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У місцевих радах — затишшя
15.07.2011 / Газета: Новий день / № 29 / Тираж: 36600

Масово відкладати прийняття нагальних рішень зараз доводиться мало не всім органам місцевого самоврядування Херсонщини. Через початок дії Закону «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень виконкомів і сесій рад повинні оприлюднюватися за 20 днів до їх ухвалення. В червні через невиконання цієї вимоги фактично було зірване засідання виконкому Каховської міськради (див. статтю «Совок повертається?» в «НД», №25/2011). А 7 липня довелося відкласти у довгий ящик практично всі питання запланованої на цей день чергової сесії Новокаховської міськради, на якій змогли ухвалити лише два рішення.

— Решту розглянемо через 20 днів після офіційного оприлюднення проектів на сайті міськради, — говорить міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. — Проте тут залишається багато питань, адже далеко не всі громадяни і підприємці хочуть «світити» свої прізвища, узгоджуючи через сесію якісь земельні питання або оформлення прибудов чи малих архітектурних форм. У прокуратурі підтверджують, що люди мають на це право. Втім, залишається незрозумілим, як нам оприлюднювати такі проекти і рішення, коли існує протиріччя між різними законами, які дають людям право на доступ до інформації і право на приватне життя.

Але якщо міські ради мають можливість оприлюднювати свої документи в інтернеті, то для сільських громад, які не мають айі технічної, ані фінансової можливості це зробити, новий закон може цілком паралізувати їхню роботу.

— Як нам бути, зовсім незрозуміло. Навіть чітких відповідей на це ніхто не дає, — розповіла голова Райської сільради Наталія Макарова. — В будь-якому разі це просто неможливо зробити: дуже часто нам потрібно ухвалювати якісь рішення, наприклад фінансового характеру, внесення термінових змін у бюджет протягом 2—3 днів. Якщо ми будемо змушені чекати 20 днів, наша робота буде повністю паралізована.

Не в захваті чиновники і від нового Закону «Про засади запобігання та протидії корупції». «Тепер на свій день народження хоч тікай з міста, бо знайдеться такий негідник, який щось занесе у виконком, а потім піди доведи, що це не хабар», — зауважив Володимир Коваленко.

Деякі норми закону місцеві ради області вже встигли виконати. Зокрема, в частині заборони роботи в одному і тому ж підрозділі органу місцевого самоврядування найближчих родичів. Щоправда, і тут є лазівки, коли у начальника відділу заступником може працювати рідна донька, яка має інше прізвище. А контролюючі структури не завжди звертають увагу на такі «дрібнички».

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.063
Перейти на повну версію сайту