Обміну досвідом між херсонською молоддю та представниками влади, налагодженню зв'язків між молодіжними активістами міста та органами місцевого самоврядування тощо була присвячена сьогоднішня зустріч міського голови з учасниками проекту «Студентська республіка».
«Радо зустрічаюсь з херсонською молоддю, — зазначив на початку заходу В. Сальдо. — З таким цікавим проектом, як «Студентська республіка», знаиомий давно. До речі, мій заступник Сергій Черевко брав участь у проекті, крім того, деякі сьогоднішні депутати міської ради також були залучені до «Студентської республіки», наприклад, Сергій Гера- симюк. За роки роботи переконався, що залучення молоді до роботи в органах місцевого самоврядування приносить лише позитивні результати, адже молодь завжди була «локомотивом» активного громадського життя».
Міський голова поцікавився, як проходила 12-та «Студентська республіка», який досвід та знання з такого масштабного молодіжного заходу стали корисними для молодих мешканців Херсона, а також підтримав пропозиції сприяти на рівні місцевої влади студентській молоді у впровадженні таких проектів, як організація фотовиставки «Місто очима студентів» та аукціону студентських фоторобіт для збору коштів для дитячих будинків Херсона, проведення в нашому місті інтелектуальних та богатирських ігор, «Школи лідерів» тощо.
Заступник міського голови С. Черевко наголосив, що в роботі знаходяться ще дві цікаві пропозиції від молоді: щодо організації в Херсоні парковок для велосипедів, а також запровадження дієвих заходів проти так званого «бомбування» — спотворення фарбою стін будинків та парканів (на відміну від графіті).
Цікаву пропозицію від В.Сальдо одержала новообраний студентський мер м. Херсона Валентина Кісельова — вона стане радником міського голови.
«Студентська республіка» — проект, що проводиться, починаючи з 1998 р. Розповсюджений на теренах Росії, Білорусі, Грузії тощо.
Суттю проекту є створення соціально-ігрової моделі суспільства, організованого в студентську країну — студентську міні-державу зі своїми законами, валютою, кордонами, владою та атрибутами. Жителями «країни» є студенти, які представляють більшість вишів. Кожна делегована вишівська команда має можливість презентувати свою альма-матер, позмагатися з іншими у різноманітних суб-фестивалях: турнірах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях.
Ключовим моментом «Студентської республіки» є вибори студентських мерів та депутатів студентських магістратів. Передвиборчі кампанії можуть стати прикладом для наслідування у реальному житті. Вже стало традицією перегравати реальні події та прогнозувати розвиток суспільства, і більшість процесів, що відбувались на Студреспубліці, через якийсь час повторювались в реальності.
Студентське життя, насичене політичними баталіями, дебатами, передвиборчими змаганнями та студентськими розвагами, супроводжується шоу-про- грамою.
Передвиборчі процеси максимально адаптовані під реалії сьогодення: утворюються студентські політичні партії, бізнес-структури, друковані засоби масової інформації, є «загальнореспубліканська» студентська газета, радіоканал, телебачення, студентський ад- мінресурс, засоби «білого» та «чорного» РІ*.
Основною метою програми є формування у молодих громадян культури самоврядування, громадянської культури, принципів існування демократичного суспільства, заохочення молоді до активної участі в державотворчих процесах.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |