Питання легалізації робочих місць та заробітної плати (доходів) громадян безпосередньо пов'язане з необхідністю реформування пенсійної системи.
Проблема низьких пенсій та дефіциту бюджету Пенсійного фонду України умовно складається з двох моментів: із несприятливого співвідношення кількості працюючих та пенсіонерів та низького рівня заробітних плат і їх «тінізації.
Згідно з останніми даними, по управлінню Пенсійного фонду в Новотроїць- кому районі налічується 119 платників, які нараховують заробітну плату менше мінімальної і у яких працює 581 робітник. Тобто, 9,3% від загальної кількості найманих працівників у районі отримують зарплату менше мінімальної.
Офіційна звітність та ж свідчить, що кількість працездатного зайнятого населення в районі складає 13,2 тис. чоловік: отримують допомогу по безробіттю 0,3 тис.; студенти та військовослужбовці — 0,1 тис.;
особи, які перебувають на обліку в управлінні праці та соцзахисту населення -1,2 тис. отримують зарплату в установах м. Херсона — 0,2 тис.; займаються особистим селянським господарством 4,0 тис.; працюють у роботодавців — 7,4 тис.
Таким чином, можна зробити припущення, що кількість працездатного населення, яке не працює і не отримує ніяких доходів, складає 7,6 тис. чоловік.
Зрозуміло, що ця цифра може зменшитись на кількість тих, хто отримує заробітну плату в роботодавців, зареєстрованих за межами району та області, інших працюючих категорій. Але навіть за умови, якщо кількість незайнятого населення зменшиться із зазначених 7,6 тисяч наполовину, а інша половина офіційно, а не «в конверті отримуватиме заробітну плату в мінімальному розмірі (960грн.), то фонд оплати праці збільшиться на 3,6 млн. грн. щомісяця, а відрахування до бюджету Пенсійного фонду — на 1,27 млн. грн., або на 36%. Ці кошти могли б бути спрямовані на збільшення розміру пенсій.
До управління Пенсійного фонду надходить інформація про кожен факт порушень щодо виплати прихованих від податкової доходів. У свою чергу органи нашого Фонду стягують з порушників страхові внески з цих доходів та нараховують штрафні санкції.
Так, .наприклад, один з підприємців району торік використовував найманого працівника без належного оформлення трудових відносин на протязі 15 місяців. У результаті виявленого порушення органи ДПІ здійснили нарахування на суму прихованого доходу. До бюджету Пенсійного фонду цей підприємець-порушник (фізична особа) був змушений сплатити страхові внески та штрафні санкції в сумі 17,4 тис. грн.
Хотів би нагадати, що за грубі порушення законодавства про працю передбачена також кримінальна відповідальність.
Зрозуміло, що убезпечити себе від подібних неприємностей суб'єкти господарювання можуть, дотримуючись законодавства про оплату праці, ретельно й акуратно ведучи фінансові документи, готуючи їх до перевірок та звітності.
У подальшому робота по легалізації робочих місць та заробітної плати посилюватиметься. Підтвердження цьому — підготовка відповідних законопроектів, які будуть розглянуті у Верховній Раді найближчим часом.
На районному рівні це відзначається активізацією спільної роботи всіх зацікавлених органів, відповідних комісій при райдержадміністрації, проведенням рейдів, перевірок, виїзних засідань, широкої інформаційно- роз'яснювапьної роботи.
Шановні роботодавці! Будьте чесними перед своєю державою і надавайте кожному працівникові законне право на працю в цивілізованих умовах і з достойною оплатою! Виплата заробітної плати у незначних розмірах, «у конвертах», ведення подвійної бухгалтерії негативно впливає на стан наповнення місцевих бюджетів та погіршує соціальний захист найманих працівників. А це недопустимо!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |