ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Права журналістів і свобода слова — на контролі Президента
18.07.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 57-58 / Тираж: 3416

Президент України Віктор Янукович створив міжвідомчу робочу групу з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. Цими питаннями Віктор Янукович опікується чи не з перших днів свого президентства.

Разом з тим, якзасвідчують факти, далеко не всі чиновники, а особливо недавні «батьки» села, усвідомлюють, що вони щонайменше не боги, котрі невідь з якого дива вирішили, що лише вони володіють істиною в останній інстанції, й журналісти повинні писати лише про те, що вважають за потрібне повідомляти людям вони, і висвітлювати ті чи інші події лише так, як спаде на думку їм.

Робоча група, як сказано у розпорядженні Глави держави, утворена саме з цією метою: гарантування конституційних прав громадян на одержання не фільтрованої чиновниками інформації, а правдивої, та забезпечення захисту прав журналістів. А захист їхніх прав — це у тім числі й виконання партнерами зобов'язань перед редакціями газеті передусім зобов'язань фінансових. Що, зокрема, передбачено й Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» та іншими законами.

Відповідно до розпорядження, Міжвідомча робоча група має оперативно інформувати Президента України про факти порушення законодавства про свободу слова та захист прав журналістів і подавати пропозиції щодо можливого реагування.

«Ця робоча фупа працюватиме у відкритому режимі. Її робота стане ще одним кроком у програмі заходів «Відкрита розмова», мета якої — чесно й відкрито обговорити всі проблеми діяльності журналістів в Україні. Я запрошую всіх журналістів та представників громадськості взяти участь у роботі цієї робочої групи, адже її засідання проходитимуть у відкритому режимі», — зазначила Д.Чепак, прес-секретар Президента України, керівник Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Хотілось би вірити, що Президент таки почує кожного журналіста, тим більш, якщо, за жартівливим висновком, «результати роботи суддів — за ґратами, помилки лікарів — на цвинтарі, недолугі проекти архітекторів — приховані плющем, небажані для широкого ознайомлення рішення й розпорядження мерів — знищені мишами, то результати роботи журналістів — на газетних сторінках», вони увесь час працюють на виду.

ДОВІДКОВО. До складу міжвідомчої робочої групи включені заступник генерального прокурора України Євген Блажівський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко, керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександр Курдінович, голова правління громадської організації «Телекритика» Наталія Лигачова, голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, кореспондент — представник в Україні Міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, начальник Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України Василь Фаринник, перший заступник начальника Управління державної охорони України Станіслав Шуляк.

Автор: Борис ПРИЩЕПА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту