За вирубку аварійних насаджень, яке триває на Житлоселищі, виступає більшість жителів. Але виникає й інше запитаня: чим керується міськвиконком, даючи дозволи на вирубку зелених насаджень, водночас залишаючи старі трухляві дерева?
Чому зауважень жильців, висловлених у публікації «І деревину — на Херсон!» («ВО», N41-42, 20 травня ц.р.) для міських чиновників, які'приймають рішення про санітарні вирубки, виявилось недостатньо, і вирубують передусім зелені насадження? Мабуть, у міськвиконкомі сподіваються, що старі трухляві тополі, які справді загрожують житловому фонду та перехожим, самі попадають?
Хто видав дозвіл на вирубку багаторічних насаджень між будинками N7 та N1, так і не вдалося з'ясувати. Але під пилку лягли 40-річні тополі, деревину яких ще можна використати в ділі. До того ж, знищують чомусь батьківські форми тополі, а материнські, з яких влітку летить пух, залишають.
Водночас між будинками №№ 6 та 7 залишився «сушняк» або майже «сушняк». Гілками та колодами спиляних дерев завалили не лише прохід між будинками, а й прибудин- кову територію та дитячий майданчик. На момент, коли пишуться ці рядки, прохід розчистили, а «лісоповал» на дитячому майданчику біля будинку № 1 так і не прибрано (на знімку).
Екологи та чиновники на дозвільних документах можливо й ставлять свої підписи, однак ніхто не контролює, які саме дерева вирубують в порядку санітарної чистки прибудинкових територій. Такими вирубками людей «розмурували» під нещадне сонце і жильці пропонують переселити в спекотні квартири керівників міста.
Ще коли місто очолював М.Слюсаренко, була прийнята програма вирубки аварійнихдерев на Житлоселищі. Як, скажімо, робиться це у Херсоні. На виділені бюджетом кошти наймають підготовлених людей та спецтехнікудля вирубки насаджень. Та Цюрупинську, як завжди, не вистачило коштів, аби довести справу до кінця.
На жаль, з легкої руки «лісо- рубів» Житлоселище все більше стає схожим на пустелю. Якщо хтось вважає, що цей мікрорайон «перевантажений» багаторічними насадженнями, то глибоко помиляється. Лише за останні роки тут вирубано кілька сотень багаторічних дерев. А не посаджено — жодного! Замість них усе більше з'являється потворних пеньків, які псують і без того давно вже нерадісну картину Житлоселища.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |