ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Землю потрібно обробляти
18.07.2011 / Газета: Слава праці / № 28 / Тираж: 1880

Нещодавно на сесії районної ради розглядали питання про ефективність використання земельних ресурсів. Хочу додати до цієї інформації дані з точки зору аграрника.

Із 62064 гектарів ріллі не обробляється майже 11 відсотків, або 6600 гектарів. З них найбільші площі (біля 5 тисяч гектарів) припадають на TOB «Вішва -Ананда», 1030 га — на фермерські господарства та 570 га — на особисті селянські господарства.

Раніше TOB «Вішва- Ананда» мало в обробітку на території нашого району майже 12 тисяч гектарів, та починаючи з 2003 року ніколи її ефективно не використовувало. Сьогодні' із 9 наявних тисяч гектарів товариством засіяно чотири тисячі. З них на трьох тисячах озиму пшеницю, а на тисячі — соняшник. Решта заростає бур'яном.

Цілком очевидним є той факт, що з неодноразовою зміною засновників «Вішви» стан справ тут не поліпшувався. Тому поступово власники земельних паїв розчаровуються у такому способі «хазяйнування». Минулого та поточного року в судовому порядку люди розірвали договори оренди паїв з цим господарством на території Червоночабанської та Роздольненської сільських рад.

Не використовують земельні ділянки і деякі фермерські господарства, зокрема, на території Каланчацької селищної ради «Ластівка», Ізумруд», «Меркурій». На території Роздольненської сільради — «Вікторія», «Фрегат», Олексіївської — «Флора», Хорлівської — «Лебідь»; Привільської — «Альбатрос», «Тетяна».

Більше трьох тисяч гектарів землі у районі надано сільському населенню для ведення особистого селянського господарства, частина яких не обробляються. Завжди виникають проблеми з обробітком наділів, розміщених вздовж траси Херсон-Крим, а також на території Роздольненської, Червоночабанської та Новокиївської сільрад.

Отож першочерговими напрямками, спрямованими на поліпшення ефективності використання земель повинно бути проведення інвентаризації ділянок, які належать фермерським та особистим селянським господарствам по кожній селищній та сільській раді. До суб'єктів господарювання, які не обробляють землі сільськогосподарського призначення слід вживати заходи, передбачені чинним законодавством, ініціюючи розірвання договорів оренди або позбавлення прав власності на ці землі, передачу їх до земель запасу відповідних громад або ефективним власникам. А для цього необхідно покращити роботу інспекцій захисту рослин, земельної, карантинної та екологічної у плані ефективного використання ріллі.

Автор: Ірина БОЙКО, виконувач обов'язки начальника управління агропромислового розвитку


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту