Погода, від якої значною мірою залежить кількість і якість вирощеного врожаю, весь час вимагає вносити корективи в роботу аграріїв. У перших числах липня, коли до початку жнив залишалися лічені дні, пройшли короткочасні дощі, тож тільки- но встановилася суха сонячна погода комбайни ПП «Агротехнології» виїхали на поля. Нині там косовиця в розпалі. Наш кореспондент поцікавився в директора підприємства Івана Яціва про ситуацію на полях підприємства.
- Вже впоралися з озимим і ярим ячменем, приступили до обмолоту пшениці та ріпаку. В цілому ж по господарству 33 станом на 13 липня обмолочено 129 га озимої пшениці, 194 га В озимого ячменю та 124 га озимого ріпаку і намолочено 618 тонн пшениці, 1033 — ячменю і 371 тонну ріпаку. Цифри змінюються щогодини, поспішаємо якнайшвидше зібрати врожай, — зазначив Іван Григорович. — Ми вже відчули смак першого цьогорічного врожаю і задоволені — незважаючи на весняну посуху, показники врожайності вище середніх, хоча завжди хочеться більшого. Враховуючи те, що почали збирати врожай не на найкращих полях, а там, де найсу- хіше зерно, вже отримали озимої пшениці в середньому по 47,9 цнт./га, озимого ячменю — 53,2 цнт./га та ще й високої якості.
В ПП «Агротехнології» винятково обґрунтована агрономія. Ось що про це говорить головний агроном господарства Олександр Кречик: «Правильно підібрані високопродуктивні сорти пшениці, ячменю, ріпаку, соняшнику, кукурудзи, сої й обов'язкове застосування інтенсивних технологій вирощування: підготовка грунту, внесення мінеральних добрив, якісна сівба і догляд: підживлення, обробка гербіцидами — запорука гарного врожаю навіть за несприятливих погодних умов». А інженер- гідротехнік господарства Сергій Кречик зауважує, що на відміну від інших господарств району в ПП «Агротехнології» є можливість збирати по два врожаї з одного поля — завдяки пожнивним посівам на зрошенні.
Нині на полях господарства, де нещодавно колосився ячмінь, уже зеленіє соя. «Земля повинна працювати», — зазначає директор підприємства Іван Яців.
Ще одна обставина, яка впадає у вічі при відвідуванні цього господарства, — переважна більшість його працівників віком від тридцяти до сорока років, а на зерното- ку — стовідсотково працює молодь до ЗО років. Це — позитивна тенденція, що склалася в господарстві за останні кілька років. До того ж дев'яносто відсотків працівників ПП «Агротехнології» — жителі сіл Братське, Заповітне та Степне.
Піклується керівник господарства й про те, щоб харчування на підприємстві було організовано на належному рівні. Для цього тут збудували сучасну їдальню й харчоблок, а кваліфіковані кухарі Тамара Бородай і Ніна Ка- ращук дбають, аби смачно нагодувати механізаторів і водіїв підприємства. До речі, під час жнив у ПП «Агротехнології» організовано триразове харчування, а сало з цибулею на столі є завжди і в необмеженій кількості.
- Добрим господарям земля віддячує добрим врожаєм, — говорить Іван Яців. А він уміє господарювати і рухати господарство вперед.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |