ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ДПЗКУ допоможе українським виробникам отримати світову ціну за вирощений врожай
21.07.2011 / Газета: Новий день / № 30 / Тираж: 36600

Основна проблема сільгоспвиробника — неможливість отримати справедливі, світові ціни на свою продукцію. Про це під час прес-конференції в інформаційному агентстві Інтерфакс-Україна заявив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Причина цього — відсутність у невеликих господарств транспортної, елеваторної та експортної логістики. Через це виробники не тільки не мають можливості виходити зі своєю продукцією на світові ринки, але й вимушені сплачувати велику комісію за користування потужностями на внутрішньому ринку. Але в цьому році держава зробила перші дієві кроки з підтримки вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції.

«Укладений Меморандум з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України про те, що товаровиробники та їх об'єднання можуть користуватися послугами корпорації з зберігання, переробки та транспортування зерна за фіксованими, оголошеним^ раніше цінами. Це дуже важливо для нас, і в цьому я вбачаю великий позитив», — говорить Геннадій Новіков.

За його словами, ціни на послуги та комісійні, які сьогодні пропонує ДПЗКУ, найбільш прийнятні на ринку. «Зараз у ДПЗКУ є можливість переробляти близько 700 тис. тонн зерна — це власні переробні потужності, і це дає можливість формувати ліпшу ціну на ринку, бо на борошно та інші продукти переробки зернових немає експортного мита, і за рахунок цього можна виграти. Причому, корпорація працює виключно з сільгоспвиробниками. Я вважаю — це абсолютний позитив, і держава робить правильні кроки в цьому напрямі», — пояснює Геннадій Новіков.

Ще один позитив — створення в ДПЗКУ машинно-транспортного комплексу з великим загоном зернозбиральної техніки. Як пояснює Геннадій Новіков, «500 комбайнів корпорації цього року були як знахідка. Вони не тільки дозволили багатьом господарствам вчасно зібрати врожай, але й через те, що утримали практично минулорічні ціни на збирання зерна, сформувати на ринку сприятливу цінову кон'юнктуру».

Тобто, Державна продовольчо-зернова корпорація може запропонувати сільгоспвиробникам повний цикл супроводження врожаю — від посівної до кінцевого споживача.

«Через структури та логістику, які вже створені в ДПЗКУ, ми маємо можливість сформувати партії зерна та реалізувати їх найкращому покупцю на внутрішньому ринку або доставити до ФОБу — до портового елеватора (а корпорація володіє двома портовими елеваторами) і продати там. Також є можливість експортувати свій товар на закордонні ринки — за допомогою фахівців ДПЗКУ», — пояснює голова Аграрного союзу України.

«Крім того, існують домовленості з ДПЗКУ про те, щоб корпорація вийшла на ринок зерна з закупівельними цінами не меншими, ніж пропонує сьогодні Аграрний фонд, тобто вищими за середню ринкову ціну за тонну на 150—200 грн. (а сьогодні виробникам пропонується ціна на рівні собівартості). Якщо ми так будемо розвиватися, то товаровиробник зможе дотягнутися до тієї ціни, яку отримують зернотрей- дерські компанії, і почати вкладати необхідні кошти у розвиток власного виробництва», — вважає Геннадій Новіков.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту