Хай би як хто не вилазив зі шкіри, аби довести взаємозв'язок бездощів'я з використанням градобійних установок, а таки марно. Для цього навіть не потрібні висновки компетентних служб. Матінка природа сама усе розставляє на свої місця.
— Буквально вчора, 12 липня, ми відбивали від наших полів хмари з градом, і того ж дня була злива, — розповідає Катерина Коробка, родина якої на території Каїрської сільради Горно- стаївського району займається вирощуванням сільгосппродукції. — Скажу більше: весь світ захищає свій врожай з допомогою градобійного обладнання. Ніде не нарікають, що градобійні установки роблять шкоду. Просто у нас пішла політична хвиля. Декому був потрібен піар, і ці особи налаштували громаду.
Упродовж багатьох років фізична особа-підприємець «Коробка» залишався надійним партнером району: надавав робочі місця та спонсорську допомогу. Однак, коли минулої осені на території Каїрської сільської ради сталося стихійне лихо, господарство мало не залишилося без врожаю.
Град вибив у нас всі 15 гек- тарів помідорів, 8 гектарів баштанних культур. У нас було 4 гектари чудової зимової голландської цибулі, капуста цвітна, капуста білокачанна — усе було пошкоджено, — розповідає Катерина Миколаївна.
І варто було лише подумати про захист врожаю від стихійного лиха та почати застосовувати градобійне обладнання, як життя сільгоспвиробників перетворилося на пекло: радикально налаштована купка політиканів ввела в оману чи не все село. Вимагаючи дощу, громада погрожувала підприємцям заколоти їх вилами-і спалити будинки. Один з підприємців був змушений відмовитися від використання обладания.
Сьогодні ми захищаємо від граду обидва господарства.
Працюємо і працюватимемо у межах закону, — зауважує Катерина Коробка. — Кожен громадянин України має право на захист свого майна. Ми ж звернулися до державної установи. Кримська воєнізована служба з активних впливів на гідрометеорологічні процеси підпорядковується Мінагрополітики.
Те, що довкола градобою більше політики, переконаний і голова Горностаївськоїрайдерж- адміністрації Григорій Вермієн- ко. Використовуючи ситуацію довкола бездощів'я, дехто хотів підірвати авторитет нинішнього Каїрського сільського голови.
— У нас вже відбулася друга сходка жителів Каїр. Це була моя ініціатива. Люди нічого не хочуть чути. І це при тому, що всі обласні інстанції, до яких ми звернулися, аби з'ясувати вплив використання градобійних установок на частоту опадів, відповіли, що взаємозв'язку немає, — зауважує Григорій Вікторович. — У сусідньому Каховському районі підприємці вже 10 років застосовують градобійні установки, їхні землі теж знаходяться довкола сіл, але тамтешні жителі ніколи не скаржаться. Взагалі ж, необхідно приймати обласну програму захисту сільгоспугідь від граду. Про це я і губернатору говорив.
Втім, віз, як кажуть, і нині там. Поки керівництво області продовжує ігнорувати проблему, місцеві політикани, свідомо ставлячи під загрозу врожай овочевих, намагаються створити собі імідж захисників інтересів громади. До речі, Микола Костяк, щойно сівши у крісло губернатора, навсібіч ділився планами щороку збирати по мільйону і більше тонн овочів. Тільки чому тепер він не думає, що одного дня, після чергового граду, і доведені до відчаю сільгоспвиробники привезуть те місиво, яке залишиться від понівечених овочів, під «білий» дім?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |