У морському культурному центрі відбулася зустріч представників громадських організацій, що опікуються охороною довкілля та навколишнього середовища, з провідними спеціалістами Херсонського морського торговельного порту.
Екологічний актив області цікавили перспективи розвитку порту та заходи щодо недопущення негативного впливу на екологічний стан Нижнього Дніпра.
— Раніше запропонована генеральна схема розвитку порту на період до 2015 року суттєво доопрацьована та погоджена галузевим міністерством, — підкреслив начальник порту Сергій Ігна- тенко. — Зокрема, виключені такі об'єкти, як термінал з накопичення, зберігання та відвантаження біоетанолу. Перенесено також термінал з накопичення, зберігання та відвантаження зернових вантажів від території міського водозабору на режимну територію порту. Змінено місце розташування механізованого комплексу закритого типу з переробки міндобрив. Зазнав змін і контейнерний термінал, який планується побудувати на лівому березі Дніпра. Розроблено альтернативне розташування залізничної колії, яка з'єднає станцію Цюрупинськ із затонами порту на лівому березі Дніпра та пройде найкоротшим шляхом по місцевості, що підпадає під класифікацію водно-болотних угідь.
Враховуючи широкий резонанс запропонованих змін в інфраструктурі, порт звернувся до Міністерства з охорони навколишнього природного середовища України з пропозицією провести всебічний аналіз їх можливого негативного впливу на екологію Дніпра, що й було виконано. У результаті наукової еколого- експертної оцінки матеріалів проекту рекомендовано побудувати залізничну колію на естакаді, щоб зменшити її вплив на водно- болотні угіддя, зберегти біорозмаїття. У висновку зазначено: надати матеріалам проекту позитивну оцінку.
— Як голова обласної організації Української екологічної асоціації «Зелений світ» і президент Херсонського відділення Харківської інженерної академії я повністю підтримую напрацювання херсонського порту щодо його розвитку, — зазначив кандидат сільськогосподарських наук Ана- толій Семенов. — Порт намагається у своєму розвитку передбачити заходи, що враховують європейські стандарти розвитку, сучасні схеми та технології вантаж — но-розвантажувальних робіт, що мінімізують негативний вплив на довкілля.
З такими твердженнями погоджується й голова обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Володимир Ідаятов. «Розвиток Херсона нерозривно пов'язаний з розвитком морського порту, — додав він. — І значну частину міського бюджету зараз поповнюють саме портовики».
Перший заступник директора регіональної Південно-Дніпровської філії Державної екологічної академії Володимир Фалей наголосив, що його організація виконала експертну оцінку прогнозованого впливу на навколишнє природне середовище проекту розвитку порту на період до 2015 року: «Висновки такі: розвиток виробничих потужностей порту на лівому березі Дніпра надасть можливість винести з Херсона частину пилоутворюючих вантажів, а впровадження генеральної схеми розвитку порту до 2015 року можливе за умови постійного екологічного супроводження і контролю з боку державних екологічних установ, регіональних науково-дослідних і громадських організацій. Міністерство охорони навколишнього природного середовища підтримало своїм висновком нашу оцінку».
Після обміну думками учасники зустрічі надіслати звернення на адресу Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Міністерства інфраструктури, Міністерства з надзвичайних ситуацій України, а також голови облдержадміністрації та мера Херсона. У документі зазначається, що представники 15 громадських організацій Херсонщини підтримують плани розвитку порту та запропоновані ним заходи з дотримання природоохоронного законодавства України.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |