Ми вже розповідали нашим читачам, що з цього приводу відбулися і пікетування будівлі обласної державної адміністрації, і прес-конференція представників херсонських комуністів.
А в останній тиждень роботи сесії Верховної Ради України, народний депутат України, яка представляє у Парламенті Херсонщину, Катерина Самойлик, звернулася з цього приводу з трибуни Верховної Ради України до Генерального Прокурора та Голови СБУ.
У розпорядженні редакції є копія листа за підписом Голови ВРУ Володимира Литвина, в якому зокрема йдеться:
Шановна Катерино Семенівно!
Вашу заяву, виголошену на пленарному засіданні Верховної Ради України 6 липня 2011 року, стосовно незаконного знесення пам'ятного знаку, який було встановленого на честь Героїв Сталінграду на однойменній площі міста Херсон, заради будівництва на цій земельній ділянці в історичній зоні міста торгівельного закладу, з вимогою розібратися щодо підстав знесення згаданого пам 'ятного знаку, а також з 'ясувати законність виділення земельної ділянки під забудову і наявність дозвільних документів у забудовника, направлено мною для розгляду і відповідного реагування Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України та Голові Служби безпеки України.
Про результати розгляду і прийняті рішення Вас буде поінформовано.
З повагою В. Литвин Два тижні тому редакція тижневика «Акценти» офіційно звернулася із запитом до Херсонського міського голови Володимира Сальдо з проханням, відповідно до етапі 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», дати відповідь на ряд запитань щодо ведення будівництва на площі «Героїв Сталінграду на вул. Суворова, 12. На жаль, незважаючи на те, що Закон відводить на відповідь 5 діб, Володимир Васильович так і не надіслав редакції відповідей, чим порушив відповідну статтю чинного законодавства. Чим, чесно кажучи, нас не дуже і здивував.
Натомість, деякі місцеві ЗМІ розмістили інформацію про те, що Херсонський міський голова переймається питаннями того, що не знає, як виконувати чинне законодавство, адже «на це немає грошей».
Історія зі зносом пам'ятного знаку вийшла за межі держави.
Як повідомив один з електронних ЗМІ: «В четверг, 14 июля текущего года, в Волгограде, на Мамаевом кургане, активисты молодежного движения «Новые люди» собирали подписи у жителей и гостей города для выражения протеста бездействию администрации города Херсона по поводу несанкционированного демонтажа памятника защитникам Сталинграда частной структурой.
Как сообщает официальный сайт движения ММОО «Новые люди» выступят с требованием незамедлительного восстановления мемориала героям и защиты памятника от возможного повреждения во время строительства, посредством возведения защитного сооружения (саркофага). К этой акции уже присоединился и поставил свою подпись Владимир ТУРОВ, ветеран Великой Отечественной войны, участник Сталинградской битвы, полковник в отставке, президент клуба «Сталинград» Волгоградской городской общественно-патриотической организации.
«Я глубоко возмущён противоправными действиями тех лиц, которые совершили это. Сталинград известен всему миру тем, что именно отсюда повернули вспять вторую мировую. А сейчас мы видим только издевательства над всем народом, который победил. Это не игрушки, а политический акт. Виновных нужно осудить, а стелу восстановить! Я обращаюсь к украинскому народу: мы, живущие в 21 веке, и вы, наследники, не должны посягать на нашу общую страницу истории!», -заявил В. ТУРОВ.
В сообщении отмечается, что активисты ММОО «Новые люди» надеются, что администрация города Херсона возьмёт под контроль эту ситуацию, и мемориальное сооружение незамедлительно будет восстановлено на прежнее место».
Редакція продовжує слідкувати за розвитком подій та чекати на офіційну відповідь від Володимира Сальдо. Якщо й упродовж цього тижня у Володимира Васильовича не знайдеться можливості відповісти редакції, доведеться звертатися до Прокурора, може він нагадає меру про необхідність дотримання Законодавства України?
А от Голова обласної державної адміністрації Микола Костяк на своїй прес-конференції був більш відвертим і висловився за те, що він підтримує будівництво торгівельного центру і не вбачає у цьому нічого надзвичайного.
Ось що він сказав: «Я там лично не был, хотя меня приглашали несколько раз, наш представитель с облгосадминистрации был (мається на увазі презентація проекту — прим авт.). Давайте пойдем с другой стороны. Они видят, там где губернатор есть, он контролирует, там зеленая улица во всех направлениях, никто не мешает — это сегодня все знают, потому что все прозрачно. Я уже говорил вам, что строительство на месте долгостроя, это неплохо, но за этот проект отвечает город.
Препятствовать строительству не буду. Давайте сейчас снесем, а кому от этого легче. Он сколько простоял? Пятнадцать лет простоял. Кто-то дал разрешение, кто-то узаконил, кто-то дал возможность начать этот объект... Что, моя задача — снова стоять на этом?».
Що ж, маючи таку підтримку підприємцям годі піклуватися про дотримання законодавства... «Будуй! Не хочу!..»
Та тут виникають питання і до представника президента в області: а чому б панові Костяку не поцікавитися: «А хто й насправді давав дозвіл?», «і чи хтось його взагалі давав?» Якщо ряд представників громадськості стверджують, що там є суттєві порушення. І потім, хто сказав, що «довгобуд» «простояв» 15 років?
Зверніть увагу: зручна позиція: за все відповідає місто... А чому б губернаторові не поцікавитися думками самих херсонців: чи хочуть вони, щоб тут було збудовано таке «одоробло»?
Може, відповідь у іншій площині... Кажуть, що до ведення будівництва має відношення якась фірма, підконтрольна одному з його заступників? А може Миколу Костяка цікавлять інвестиції зовсім іншого порядку, такі самі, як і міського голову?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |