Спочатку про хороше. У нинішньому році банки України до початку літа збільшили видачу кредитів більш ніж у 3 рази.
Про це заявив у Херсоні 19 липня на прес-конференції на тему «Соціальний факторинг — як новий спосіб вирішення проблем боржників фінансових закладів» Федір Олексюк, голова Асоціації антиколекторів та правозахисників України «Ваша надія».
За його словами, в Україні «у січні (поточного року) кредитування було 2,7 млрд. гривень. А у травні вже видано 9 млрд. гривень кредитів. З них 0,02% — це іпотека. Все решта — споживчий кредит». Таке значне збільшення кредитування є ще одним свідченням того, що банківська сфера України вийшла з кризи, вважає голова Асоціації.
Разом з тим, Федір Олексюк зазначив, що банки в Україні можуть знову ввійти у кризу — через великі відсотки, під які вони зараз видають кредити. Це робить проблематичним повернення кредитів та виплату відсотків по них. Дослідження, проведене представниками USAID (вони входять в оргкомітет проекту «Соціальний факторинг») показало, що кредитна сфера в Україні — це десь 140% річних, повідомив Федір Олексюк.
Показовим є також і факт відсутності довіри до банків у переважної більшості населення. Опитування засвідчило, що в Україні «86% респондентів не довіряють банкам, або мають негативний досвід співпраці з банками», заявив голова Асоціації.
В Україні у судах на даний час знаходиться 197 тис. позовів, сторонами яких є банки та позичальники. За його пана Олексюка, така кількість судових справ у даному випадку свідчить про серйозність проблеми. Через неможливість виплатити взяті кредити та відсотки по них люди втрачають бізнес, житло, інше майно, і навіть життя, зазначив голова Асоціації «Ваша надія». Зокрема, було доведено, що 24 українці, які взяли банківські кредити, покінчили життя самогубством саме через те, що не могли їх повернути. Звели рахунки з життям ще 168 громадян України, які взяли кредити, проте прямого зв’язку між їхньою смертю та взятими кредитами у ході слідства встановлено не було, каже Федір Олексюк.
Він повідомив, що в Україні цього року відбудуться міжнародний «круглий стіл» з проблемних питань споживачів фінансових послуг та перший Всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг. Обидва заходи пройдуть у Києві: «круглий стіл» 22 вересня, а Всеукраїнський з’їзд — 24 вересня.
Про свою участь у «круглому столі», під час якого обговорять практику вирішення проблемних питань позичальників у різних країнах світу, вже заявили, крім України, США, Канада, Великобританія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Індія. Інші країни поки що не визначились, повідомив Федір Олексюк.
Зарубіжні гості візьмуть також участь й у роботі першого Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг. На цьому форумі планується прийняти концепцію вирішення проблем споживачів фінансових послуг в Україні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |