ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Піклування про старших – один найважливіших пріоритетів у роботі райдержадміністрації
01.08.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 30 / Тираж: 2200

Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів спонукають посилити надання різних видів соціальної допомоги соціально незахищеним верствам населення, у тому числі і Голопристанського району.

Серед основних напрямів державної політики з питань національної безпеки у соціальній та гуманітарній сферах, є посилення цільової спрямованості матеріальної підтримки; створення умов для подолання бідності; створення ефективної системи соціального захисту людини.

Протягом останніх років одним з першочергових завдань як місцевих органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування усіх рівнів вважається розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують адресної грошової допомоги. У першу чергу, негативні наслідки економічних проблем відчули не- захищені верстви населення.

Станом на 01 липня 2011 року в районі проживають 14,5 тис. ветеранів та осіб з інвалідністю, у тому числі 2080 ветеранів війни, інвалідів ВВВ 85, учасників бойових дій ВВ — 63 особи, 7166 дітей війни, 4026 ветеранів праці, 479 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для підтримки ветеранів війни, праці, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян у минулих роках діяли: районна програма „Соціального захисту інвалідів на 2006-2010 роки», програма „Ветеран», програма по наданню матеріальної-допомоги. Таким чином, було здійснено чимало важливих заходів для посилення соціального захисту найменш захищених громадян. Фінансування програм здійснено в повному обсязі, всі заходи програм виконано.

21 січня 2011 року прийнято та затверджено рішенням сьомої сесії районної ради VI скликання №79 «Програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2011-2014 роки», яка об'єднує три вищезгадані програми і передбачає забезпечення соціального обслуговування населення усіх видів пільгових категорій: ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей війни, учасників бойових дій, малозабезпечених верств населення тощо.

Новою програмою здійснюються заходи за рахунок районного бюджету, а саме:

- надаються пільги 27 інвалідам по зору І та II групи на оплату за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ та телефонний зв'язок у розмірі 100 % вартості послуг у межах середніх норм споживання; забезпечується виплата щомісячної стипендії 11 інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років;

забезпечується своєчасне призначення та виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам, дітям- інвалідам та особам з обмеженими фізичними можливостями, які потребують постійної сторонньої допомоги (5,5 тис. грн).

Координація роботи, спрямованої на здійснення заходів щодо виконання програм, покладається на управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування в частині делегованих повноважень, інші зацікавлені установи, організації, громадські організації.

Структурні підрозділи районної державної адміністрації в тісній співпраці з громадськими організаціями намагаються зробити максимум можливого для забезпечення соціального захисту ветеранів війни та праці, інвалідів.

В районі через управління праці та соціального захисту населення вживаються заходи до більш повного охоплення малозабезпечених верств населення, в першу чергу одиноких престарілих, інвалідів, пенсіонерів субсидіями для відшкодування витрат на житлово- комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, надання різних видів державних допомог.

Так, з початку року нараховано для відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги у сумі 1809,6 тис. грн, у тому числі: електроенергію — 258,8 тис. грн, газ — 1353,0 тис. грн, опалення — 74,0 тис. грн, за користування телефоном 49,0 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» 4353 сім'ям призначена державна допомога на загальну суму 19306,0 тис. грн, 346 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам нарахована допомога в сумі 1971,6 тис. грн,

покриття витрат на вищезазначені допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України своєчасно.

Протягом січня-червня 2011 року отримували субсидію на житлово-комунальні послуги 640 заявників. Призначено житлову субсидію на тверде паливо та скраплений газ — 682 заявникам.

Станом на 01.07.2011 профінансовано субсидій на житлово-комунальні послуги 662,5 тис. грн, на тверде паливо та скраплений газ -117,6 тис. грн.

У 2011 році нарахована адресна грошова допомога до Дня Перемоги 2366 особам на суму 548,4 тис. грн.

Надано пільги відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на тверде паливо та скраплений газ станом на 01.07.2011 р. на суму 491,3 тис. грн.

В районі надається право безоплатного проїзду всіма видами міського та міжміського транспорту ветеранам війни, праці, Збройних Сил, правоохоронних органів, дітям війни, інвалідам загального захворювання. На 2011 рік передбачено видатки на пільговий проїзд пільгових категорій громадян в сумі 1698,2 тис. грн. Забезпечено пільгове перевезення громадян 11 перевізниками, яким відшкодовано 519,6 тис. гривень державних коштів за надані послуги.

Особлива увага звертається на соціальне обслуговування інвалідів, їх реабілітацію. Для виконання заходів програми по реабілітації ветеранів та осіб з обмеженими фізичними можливостями (медичне та санаторно-курортне лікування, забезпечення засобами реабілітації та пересування) за перше півріччя 2011 року 20 інвалідів отримали засоби реабілітації, 46 чол. отримали направлення на виготовлення протез- но-ортопедичних виробів, пунктом прокату скористався 21 інвалід, 20 інвалідів Великої Вітчизняної війни отримали компенсацію за невикористані санаторно- курортні путівки. 14 пенсіонерів- інвалідів отримали путівки на са- наторно-курортне лікування. Станом на 01 липня 2011 року компенсацію на бензин, технічне та транспортне обслуговування автомобілів отримали 47 інвалідів на суму 3,5 тис. грн.

За 1 півріччя 2011 року 6 ветеранів праці отримали курсівки на оздоровлення до санаторію «Го- при» на загальну суму 8064 грн.

Для підтримки ветеранів та людей, які опинились в скрутному становищі в районному бюджеті на 2011 рік передбачені кошти в сумі 35,0 тис. грн. Грошову допомогу одержали 60 осіб на суму 17000 грн. З них: 32 інваліди загального захворювання — 8630 грн; 3 дітей інвалідів — 2100 грн;1 інвалід війни 1 групи — 300 грн; 12 дітей війни — 3740 грн; 2 ветерана праці — 400 грн.

З районного бюджету виділено кошти в сумі 500,0 тис. грн на пільгові ліки у разі амбулаторного лікування ветеранів війни та інвалідів та 100,0 тис. грн на пільгове зубопротезування. Розподіл коштів на пільгове зубопротезування та ліки проводиться пропорційно, відповідно від чисельності пільговиків.

За 1 півріччя поточного року 75 осіб скористалися пільгою на безкоштовне зубопротезування в сумі 94,3 тис. грн (по місту Гола Пристань — 42 пільговика на суму 54,3 тис. грн, по сільських радах — 33 особи на суму 40,0 тис. грн). На безоплатне поховання інвалідів війни та учасників бойових дій у 2011 році виділено 500,0 грн.

На проведення капітальних і поточних ремонтів квартир та індивідуальних житлових будинків ветеранів на 2011 рік передбачено 8,0 тис. грн. На початку липня проведено засідання комісії при районній державній адміністрації по обстеженню жилих будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мЗють особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб, визначено осіб, яким буде здійснено ремонт житла та об'єм робіт.

Районною державною адміністрацією здійснюється фінансова підтримка громадських організацій: районної ради ветеранів, «Ветеранів Афганістану», «Спілки Чорнобиля». Для їх підтримки з районного бюджету на 2011 рік виділено 67,0 тис. грн. На виконання заходів програми районною радою ветеранів використано 26,3 тис. грн, а саме: для проведення урочистостей до 25-річчя Чорнобильської катастрофи, Дня Перемоги, 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни.

Поліпшення соціальної захищеності ветеранів війни та праці, інвалідів, забезпечення виконання чинного законодавства України стосовно соціального захисту означених категорій населення, підвищення якості їх соціально- медичного обслуговування вимагало об'єднання зусиль усіх, причетних до цієї важливої справи.

Важливу роль у справі покращення соціального захисту знедолених людей відіграє територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), при якому створено відділення соціальної допомоги вдома.

Станом на 01.07. 2011 року на території селищних рад виявлено 2068 одиноких та одиноко проживаючих громадян, послугами охоплено майже половину з виявлених громадян.

При районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді функціонує волонтерський корпус, який нараховує 41 особу, з них віком з 18 до 22 років 4 людини, старше 35 років 31 людина, пенсійного віку 6 осіб, які надають допомогу відділенню соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації під час проектування будівництва нових та реконструкції існуючих об'єктів житлового та громадського призначення передбачається будівництво пандусів для безперешкодного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями. При затвердженні робочих проектів на будівництво та реконструкцію об'єктів громадського призначення перевіряється виконання проектувальних вимог архітектурно-планувальних завдань, відслідковується обов'язковість обладнання пристроями для безперешкодного доступу інвалідів при введенні в експлуатацію нових об'єктів соціально- побутового призначення.

Членами районного комітету доступності проводиться обстеження об'єктів на відповідність їх будівельним нормам, опрацьовані маршрути пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями в населених пунктах району та розроблені пропозиції щодо забезпечення безперешкодного пересування цими маршрутами осіб вказаної категорії. В цілому, за перше півріччя 2011 року заходи програми виконано.

Разом з тим, залишаються недопрацьованими питання «Створення безперешкодного середовища для інвалідів» — в місті Гола Пристань не всюди влаштовані похилі заїзди-пандуси у місцях перетину пішохідних шляхів/тротуарів з проїжджою частиною різних напрямків руху, відсутні на автостоянках міста спеціально об- лаштовані місця для інвалідів; а також поновлення практики доплат до пенсій ветеранам праці та надання їм матеріальної допомоги підприємствами, з яких вони пішли на пенсію, здійснюється не всіма керівниками.

Робота, спрямована на здійснення заходів щодо виконання програми структурними підрозділами районної державної адміністрації в тісній співпраці з громадськими організаціями продовжується. Проводиться перевірка делегованих повноважень з виконання програми міськсільвиконкомами.

Переконаний, що, незважаючи на труднощі, програма поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2011- 2014 роки буде виконана, адже піклування про старших, немічних залишається одним із найважливіших пріоритетів у роботі РДА.

Автор: Олег ОЛЕКСЮК, заступник голови Голопристанської РДА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту