У сільськогосподарських підприсмотрох району пhактично завершилося збирання ранніх зернових культур, а для нашого управління — це пік подачі води на зрошення сільгоспкультур. Адже заданими метеослужби, у ці спекотні дні випаровування з одного гектара водної поверхні становить більше ніж 800 метрів кубічних. Отже, порятунок для рослин — у зрошенні.
Нашим управлінням уже подано господарствам району різних форм власності більше ніж 80 мільйонів кубічних метрів води, яка в основному використовується при вирощуванні рису. Причому, нинішнього року посіви цієї культури у районі збільшено і вони загалом складають понад 4 тисячі гектарів.
У середньому щоденно на поля подається більше одного мільйона кубічних метрів води. Крім рису, полито пшеницю, ячмінь, сою, 402 гектари овочевих культур, з яких 367 гектарів поливається краплинним зрошенням.
Загалом, із наявних у районі 18080 зрошуваних гектарів полито 12700. Є можливості полити усю пппіцу, але наша зрошувальна мн- режа розрахована на полив машинами типу ДДА- 100МА, тому перспектива дещо обмежена і на зміну цій техніці приходить новітня. Як, скажімо, у TOB «Таврида-Плюс» придбано сучасну дощувальну машину барабанного типу. Її переваги стали відчутними уже в ході випробувань на поливі озимої пшениці. Тож господарство планує розширювати парк новітньої поливної техніки.
Ми теж намагаємося запроваджувати новації, насамперед в обліку води. Для вимірювання її витрат у розрізі насосних станцій встановлено спеціальні ультразвукові лічильники УВР- 011А2, за допомогою яких по кожному агрегату створюється архів обсягів перекачаної води — миттєвий, за годину, добу, місяць... Усі ці дані потрапляють у комп'ютер диспетчера.
Літня спека продовжується, і господарники сподіваються на нашу допомогу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |